Je k nečemu chemický čistič komínu?

Od: odpovědí: 2 změna:

V drogerii občas vidím takové - vypadá to jak tuhý líh (zvenku) - chemický čistič komínu (jeden se jmenuje Kominíček). Prý se to zapálí v krbu a komín je čístý :) Samozřejmě se mi to nezdá. Netušíte, jak se to aspon snaží fungovat a jestli je to vůbec k něčemu? Dík!

2 odpovědi na otázku

 

 


2x

K něčemu to je, ale jentak samo od sebe to komín opravdu nevyčistí. Co to ale určitě řeší je to, že pak jde komín výrazně lépe čistit. Záleží ale taktéž na tom, jak je komín provozován. Pokud topíte tak, že drtivou většinu spalitelných plynů spálíte a máte velkou teplotu spalin v komínu, tak zázrak nečekejte. V opačném případě očekávejte, že část usazenin se "odstraní" (chlorid měďnatý způsobí, že vyletí komínem při nižších teplotách, než za normálních podmínek) a zbytek půjde snadno odstranit.

Podobně se dá použít i kuchyňská sůl, nicméně je to metoda víc drastická, protože v takovém případě vzniká víc kyselin a to má samozřejmě vliv na komín (pokud je tam ale dost usazenin, tak se kyseliny spotřebují dřív, než se o nich dozví samotný komín).

 


0x
Pouzl sem fermit jeto husty mel se zadechtovany komin po peti pouziti komin cisty pak sem to vy meti stekou super l

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]