Stavba komínu

Od: Datum: 16.03.16 16:50 odpovědí: 2 změna: 16.03.16 18:25
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli je možné postavit komín až z půdy. Přesněji řečeno :máme domek přízemní bez podkroví a taky bez komínu. A chtěli bychom si pořídit krbová kamna,ale nelze postavit komín dodatečně.Slyšela jsem, že to lze řešit tak, že se postaví kamna, roura se od nich vede kolmo ke stropu. A až na půdě se staví nějaký komín. Prý je i lehký. Víte o tom někdo něco?
Moc děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.16 17:00
avatar

Ano, lze komín postavit až od půdy, musí být možnost usazování sazí, a učinná výška minimálně 3 metry. Asi byste měla oslovit několik kominických firem v okolí, aby navrhli na místě řešení, které Vám bude vyhovovat.

Neexistuje nejde!


doplněno 16.03.16 18:34:

http://kamna.astranet.cz/shop…s/3790/disk/jak-kourovody.htm

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janm*
Datum: 16.03.16 18:25

Zdravím

Možnosti jsou, komín lze přistavět k obvodové zdi zvenku domku, nebo rovněž lze pořídit nerezový montovaný tažený taktéž zvenku po fasádě, pochopitelně komín lze dodatečně postavit i přímo uvnitř domku v přízemí a vést až nad střechu.

Vy máte ale asi na mysli tzv. "Americký komín" neboli kouřovod ve funkci komína, i to lze realizovat, podmínkou je hlavně to aby připojená kamna měla horní kouřové odtahové hrdlo a to proto aby takové provedení bylo "čistitelné", za splnění jistých podmínek (např. odklon od svislice nesmí být větší jak třicet stupňů apod.) se zkrátka vyvede komín přímo z odtahového hrdla kamen až nad střechu s tím, že horní části /nebo celý, záleží na provedení/ jsou tepelně izolované, provádí se většinou v provedení nerez (vnitřní vložka)/nerez (vnější plášť) případně i levnější řešení nerez/ hliník. V meziplášti je izolant většinou mineral. vata.

Zbývá zvážit,která varianta je nejlépe technicky proveditelná cenově přijatelná a také "pro Vás" praktická, s podrobnostmi volby by vás měl umět seznámit každý solidní kominík , jak bylo i výše zmíněno :)

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.