Betonování již nyní?

Od: Datum: 16.03.16 08:09 odpovědí: 6 změna: 16.03.16 18:56

Dobrý den, mohu již teď při denních teplotách 6 a nočních kolem 0 betonovat? Respektive potřebuji zabetonovat plotové sloupky a natáhnout pletivo u zbytku zahrady, protože jsem to nestihl do zimy minulého roku. Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fastcrash*
Datum: 16.03.16 08:11

já jsem při techto teplotách betonoval a drží to. ale přikrejval jsem to. nebo jsou zimní přísady do betonu. nejsou extra drahy

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.03.16 08:25

Beton se při tvrdnutí zahřívá, takže pokud neklesnou teploty moc pod 0, můžete klidně betonovat. Jen to možná bude tvrdnout o něco pomaleji. Když to navíc něčím na noc zakryjete, nic nezkazíte, ochráníte tak povrchovou vrstvu před případným přízemním mrazíkem.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 16.03.16 09:21

Souhlas, smele do toho. Betonujete v zemi a ta teplotu podrzi. Pro jistotu muzete i zakryt

Ohodnoceno: 4x

Datum: 16.03.16 12:06

OK, děkuji Vám pánové, alespoň mám pro manželku alibi.

Datum: 16.03.16 12:14

Bez problému, klidně betonujte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.03.16 18:56

Ahoj.

Jak už tu napsali kolegové, betonovat do země není problém ani do -5ti st. v noci. Když přez den je teplota nad nulou. Dnes 10-12 st. C. My jsme před lety nahazovali omítky pod balkonem. Za podobných podmínek. Do večera malta oschla a cement zareagoval s vodou. Drží to do dnes. Do rána bylo mínus 3-5 st. C.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.