Neplatici najemce

Od: Datum: 15.03.16 21:46 odpovědí: 44 změna: 17.03.16 18:47
Zdravim. Pronajimam byt, jelikox se mi jej nepovedlo prodat. Najemce od prvniho mesice neplati. Spojila jsem se s byvalym pronajimatelem a zjistila jsem, ze stale jeste drzi byvaly podnajem, protoze nepredal nemovitost, neakceptoval vypoved z najmu a zdrzoval se mu v byte jeste pul roku po vypovedi a vyzvach, nakonec z byvaleho pronajmu utekl a k soudu se ani nedostavil. Stejny princip zavedl u me. Pozadovala jsem od nej podepsat smenku jako kauci, jenze jsem zjistila, ze je dotycny v registru dluzniku, byly na nej uvaleny exekuce. Na otazku, proc neplati, ma stejne pohadky jako u byvaleho pronajimatele. Poradi mi prosim nekdo co delat? Nemohu si dovolit tahnout dve nemovitosti, byt jsem pronajala s tim, ze se pokryji jeho naklady, protoze se mi jej nepovedlo prodat a byt je vazan hypotekou.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.03.16 22:20
avatar

Dobrý den, nezaplatí-li třikrát, tak mu doručíte výpověď z důvodu hrubého porušení náj. smlouvy a do měsíce by se měl vystěhovat (viz NOZ). Zdravím!

doplněno 15.03.16 22:25:

ertl - to je silácké a hlavně protiprávní řešení. Pronajímatel by takto spáchal trestný čin.

doplněno 16.03.16 09:59:

kamila - prožíváte setkání s neplatičem a bytovým turistou. Také už o tom vím poměrně dost a vím, že jsou tato setkání hodně nemilá. Policie Vám nepomůže - pouze advokát a soud, resp. žaloba na vystěhování, do ní investovat a čekat. Myslím, že jiný legální způsob není (jedině, že by se nájemce odstěhoval sám či se soudu zalekl). Takže, mohu Vám jen vyjádřit účast a poradit advokáta, soud a zřejmě potom i exekutora (ten může stěhovat).

danys - sankci již NOZ vůbec v náj. smlouvách nepřipouští (nesmí tam být uvedena).

doplněno 17.03.16 17:40:

blesik - já si snad ani nemohu dovolit hodnotit a komentovat Váš přístup k nájemcům nebo tvorbě náj. smlouvy. Já nepotřebuji nikomu ve smlouvě hrozit (když to není stejně vymahatelné) nebo si vymýšlet nějaké podmínky (mimo NOZ). Já neberu nájemce jako socky nebo zločince. Mohu si o právech pronajímatelů a nájemců myslet své, ale musím přijmout zákon. Pokud to někdo nedělá, tak je to jeho věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 16.03.16 05:54
Fobry den Na pisemnosti nereaguje. Adresu trvaleho bydliste ma v byvalem podnajmu. Neni pro nej problem neplatit do soudniho vystehovani. Nema co ztratit, Uz zkousel nekomunikovat, nezpristupnoval byt, nereagoval na vyzvy o zpristupnfni, neotevrel hasicum a policii, posleze ho hasici nasli ,, prikryteho perinou jakoze spiciho,, hlavne ze tloukli na dvere a rvalu, at otevre. V minulem podnajmu dluzi 60000, ale nic to s nim nedela.
Datum: 16.03.16 06:46
avatar

Kamilo, právní cestou je to velice složité a zdlouhavé. Nezákonné postupy, jako třeby fyzické násilí, naschvály, zalepování zámku, atd, sice někdo doporučuje, ale je to riskantní a žalovatelné.

Jedině až s rozsudkem od soudu o nařízeném vystěhování, pak může být vystěhován nasilím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 16.03.16 08:37
Opet zdravim. A co §2228 cl 4, odkazuje na cl 1 a 2, tim padem vyzva a vystehovani a § 2232 oz? Pravni cestou bych dopadla jako byvaly pronajimatel, svuj byt nemuze uzivat dodnes a dluzna castka ve hvezdach. Trictvrte roku si nemohu dovolit byt financovat
Datum: 16.03.16 10:14
avatar

Pro Bena. No, měl... Ha,ha.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 17:12
avatar

Sankce uvedena být může, ale jen jako hrozba, ke které soud nepřihlíží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 18:47
avatar

Bene, slušné nájemníky beru jako slušné nájemníky a socky , jako socky. Až Vám za tři týdny zdevastuje nájemník vymalovanou a zařízenou garsonku tak, že budete mít na zdech jednolitou zelenou plíseň, protože zfetovaný chodil močit na válendu a koberec, až budete muset vyhodit koberec, postele, malovat a nebude se chtít hnout z bytu, budete čekat rok, až Vám utečou všichni ostatní nájemníci a moč Vám začne kapat v přízemí na hlavu? Mariánkou Vám vyhulí byt tak, že ho ani po vymalování a půlroku větrání smradu nezbavíte? A k pokutě ve smlouvě. Spousta lidí, neznalých zákona, má strach z finančního postihu, že pak platí, jak hodinky. A máte pravdu, že je to každého věc, jestli si tohle nechá od grázla a státu líbit. Jinak smlouvy mám podle právníka v pořádku, jen ty npokuty mi npříp. soud neuzná, ale o tom vím. Ano, člověk by se bezpráví neměl stavět, měl by svěsit hlavu, na kterou si nechá od primitivních a bezohledných vyčůránků nadělat a ještě poděkovat. Naším domem prošlo, v pěti garsonkách už přes, 100 nájemníků, za ty roky. Mám opravdu bohaté zkušenosti a soucit jen s těmi slušnými.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.03.16 08:31

Myslím že hodně záleží na tom co máte ve smlouvě. Pokud vůbec nic nezaplatil...je smlouva platná? Není v bytě neoprávněně? Ale chce to poradit se s právníkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 16.03.16 09:04
S pravnikem jsem se radila, uziva byt neopravnene dle §2008 trestniho zakona, podminkou podpisu smlouvy byla smenka, zjistila jsem, ze me najemce podvedl a smenka je neplatna, kdybych to vedela, nikdy mu smlouvu nepodepisu. Jenze uz jsem podala 2 trestni oznameni a policiste rekli, ze to oznameni poslou az na soud, jelikoz to je obcanskopravni spor. Takze me nasmerovali na skoro rocni beh na dlouhou trat. Najemce tohle dela v podnajmech bezne, presne vi, jak vsechno obejit. Policistum slo o jeho majetek v byte, ze by mohl podat take trestni oznameni, ze jsem mu odeprela pristup k majetku. Jakmile jsem byla s policisty bez najemce, rekli mi na rovinu, ze platit v zivote nebude
Datum: 16.03.16 09:24
Co to mate za "právníka"?! Paragraf 2008 neexistuje- asi překlep.. On se nedopousti žádného trestného činu, jelikož má/mel v byte nájemní smlouvu,takže max.porušuje nájemní smlouvu,kde její porušení mate jisté ošetřeno tučnou sankcí! Pokud ne, vaše chyba.
Takže celou věc řešit pres občansky soud.
Bohužel,tohle je riziko pronajimani!
doplněno 16.03.16 10:14: Pokud už ted víte,ze nic nevymuzete,tak se z toho holt poucte a příště vybirejte lépe nájemníky. Jak jsem psal, tohle je riziko podnikání při pronájmu
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 16.03.16 09:48
Preklep, skocila tam jedna nula navic§208 tr. Zakona. Vypoved najemce dostal a neakceptoval, slusne receno, ma vsechno na haku. Bohuzel vim, jak to najemce mel s predchozim podnajmem a obavam se, ze ze pokud to vse potrva tak dlouho, ze spatne skoncim z financnich duvodu.
Datum: 16.03.16 10:25
avatar

Četla jste ten § 208 trestního zákona?

Pokud s Vámi má uzavřenu nájemní smlouvu,

bylo by podle mne těžké jej uplatnit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 09:52
avatar

Tucna sankce je Vam k nicemu, kdyz ji z te osoby nikdy nedostanete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 09:58
avatar

Kdyby to bylo tak jednoduché, tak určitě nemám žádného neplatiče, žádného dlužníka, a nemám zbytečných x rozhodnutí soudu v náhradě škody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 16.03.16 10:10
V tomto pripade se zadne penize nedostanou, hresi na tom, ze ted ma kde byt. Soud muze uvalit exekuci, ale tech uz ma na sebe nespocet, takze najemci nejde o nic. Misto toho, ze by lidi meli byt radi, ze maji kde bydlet, dokazi se pouze smat do obliceje. Sankce ve smlouve byt opravdu nemohla a i kdyby byla povolena, v techto pripadech je to zbytecne, protoze z takovych lidi se nevymuze ani koruna.
Datum: 17.03.16 17:14
avatar

jo. Taková je běžná realita.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 10:13
avatar

S neplatiči mám bohaté zkušenosti. Policie nepomůže a nárok na výpověď máte oficiálně až po třech měsících nezaplaceného nájmu. Pak můžete požádat soud o vystěhování, pokud se po výpovědi nevystěhuje sám. Na soud můžete čekat třeba rok.Naše zákony chrání grázly a ne pronajímatele.Pokud máte dost odvahy, tak to udělejte jako my. Nejprve je třeba ho písemně vyzvat k vystěhování, neboť neplacením porušuje nájemní smlouvu. Když nezaplatí, tak je třeba zvážit, jak na tom je nájemník finančně a odhadnout, zda by se pustil dopřípadné žaloby, zda by na to měl peníze i odvahu. Pokud jsme odhadli, že když nemá na nájem a všude dluží, nebude mít ani na soudy, tak jsme začali, naprosto protiprávně, jednat sami. Je to náš majetek a nikdo nás nebude nutit ho nechat zadarmo někomu nechávat užívat, často doslova vybydlovat a dělat z nás bezbranné blbce. Za účasti svědka jsme byt otevřeli, věci mu naskládali pod přístřešek a upozornili ho, aby si je odnesl, nebo že za ně neručíme. V jednom případě, kdy nás nechtěl dovnitř pustit, manžel normálně násilím otevřel dveře, které zároveň i odnesl, tak že mu všichni viděli až do postele. Dal mu ultimatum, do kolika hodin se vystěhuje, jinak, že mu "pomůže". Jindy jsme nájemníka vystěhovali bez jeho vědomí před dům, věci napytlovali do igelit. pytlů, aby nemohl říct, že se deštěm, sněhem zničily. Taky je můžete provizorně uschovat ve sklepě, garáži. K tomuto radikálnímu řešení jsme dospěli po mnoha šílených zkušenostech a zatím každý odtáhl, žádný si ani nestěžoval na policii. Myslím, že si jsou dobře vědomi, že je trochu hloupé si jít někam stěžovat, když neplatí nájem. Ale toto je jen na Vašem rozhodnutí. My už si od nich na hlavu dělat nenecháme! Stejné to je, pokud nájemník ruší, nebo vybydluje byt. Pošlu předvýpovědní varování, s upozorněním, že pokud se to ještš jednou bude opakovat tak má okamžitou výpověď a to je podle zákona. Jenže ji nemusí uposlechnout, a jste tam kde předtím. Máme to trochu jednodušší, než lidi, co pronajímají byt v paneláku, když pronajímáme ve vlastním domě, ale se zákony je to stejné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.03.16 10:18
V tom případě jste se dopustili trestného činu, tak buďte rádi ze to dotyčný neoznámil,pac se za to nic neplatí a i když je byt vas, tak to odskacete!
Jak pisete,zákony chrání grazly,bohuzel
doplněno 16.03.16 13:03: Musím vas bohužel opravit.. Nájemník se netopi,ten je vysmaty,ale topí se vaše peníze! Postup je takový jak jsem psal,tak zvazte,jestli ma smysl do toho jit
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kroupa
Datum: 16.03.16 13:19

Takže co bude? Tazatelka píše, že na to finančně nemá, čekat na to, až soud něco udělá, takže pro ni exekuce na byt, byt skončí v dražbě a je vymalováno. Potom se ještě může stát, že nájemník byt zničí tak, že bude na totální rekonstrukci, takže se prodá v dražbě za podstatně mín peněz, tazatelka tedy bude dlužit nadále bance za hypotéku, protože dražba nepokryje dluh, takže bez bytu a ještě dlužník. A může se s nájemníkem soudit, jenže pokud do konce jeho života z něho nic nevysoudí, tak to vyjde nastejno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 16.03.16 22:28
Volala jsem do banky, odklad splatek hypoteky je mozny, ale uroky se platit musi i pri odkladu, najem platittake musim. Tim padem by mi banka pomohla, ze by mi o pul roku prodlouzila hypoteku, akorat bychplatila tohopjl roku o 1500 mene. Coz nepomuze. Banky byt neodkupuji a kdyz clovek nesplaci po delsi dobe vezmou byt a pokryji tim dluh, ktery vznikl nesplacenim. Prisla bych o byt a hypoteku i tak musela splacet.
Datum: 16.03.16 23:35
avatar

Zatím jsme nic neodskákali, ale ta možnost tady samozřejmě je.Už jsme jich pár takhle vypoklonkovali. Pořád se mi víc vyplatí zaplatit náklady soudu, než mu platit nájemné, vč. poplatků, které jsou v nájemném, a doufám, že soud není blbý, zvažuje i mravnost jednání, nebo by alespoň měl. Můj právník mi to sice nedoporučuje, ale taky to za mně nevyřeší a nervy mám jen jedny. Vzhledem k tomu, že garsonek mám v domě pět a je tam větší pohyb, než ve větších bytech, tak mám docela často, co řešit. A nevěřím nikomu, že pomůže si lépe lidi vybírat. Dělám, co můžu, ale i Ti slušně vypadající se někdy překvapivě vybarví. S obsazováním mi pomáhá i RK, a taky si myslí, že přivedla slušný lidi. To se zjistit stoprocentně .nedá. Na vystěhování, v případě neplatičů, by měl podle mně stačit měsíc. Když jde o slušné lidi, tak jim člověk rád počká, ale když se někdo chová bezohledně, neřeší to, jen bydlí zadarmo, tak je to vůči majitelům diskriminace. Jak nás někdo může nutit platit za grázla , nechávat ho tam zdarma bydlet? Vím, že takový stupidní zákon vymysleli, ale my se tomu bráníme, byť protiprávně. Donutili lidi si nechat fakt na tu hlavu od těch grázlů nadělat, upírají nám práva majitele, ale nic nám nakonec nevykompenzují. Ještě ty parchanty oddluží, abychom se už ani v budoucnu nemohli dočkat zaplacení dluhů.Tak jaká spravedlnost? Vždyť je to postavené na hlavu!


doplněno 16.03.16 23:49:

Chtít víc jak jednoměsíční zálohu je vážně Sci-fi. Někdy jim musím umožnit splátky i té jedné. Kdo je prachatý, nepotřebuje pronájem, ten si vezme hypotéku a bude strkat peníze do svého a kdo jde do garsonky, tak asi nemá ani na pronájem většího bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 16.03.16 10:31
Ja poslala vyzvu k vystehovani uz 2 krat a nic, k soudu, o ktery pozadal byvaly pronajimatel, tam jde o dluh 60000kc a dosud nema pristup do bytu, se najemnik nedostavil, nevyzvedl si ani soudni predvolani. U me obyva panelakovy byt, ale ja ziju v dome a skladovaci prostor - garaz mam k dispozici. Najemnik sice jedna suverene, ale dochazeji jeho obhajoby, vi, ze se topi, ale snazi se jeste kopat nozickama. Tohle je muj prvni pronajem a vyfasuji hned takoveho bl...
Datum: 16.03.16 23:59
avatar

Po výzvě k vystěhování, byste měla poslat předžalobní výzvu, s dodejkou, kde napíšete, aby se např. do tří dnů vystěhoval, nebo na něj okamžitě podáváte žalobu. A napsat mu, že zaplatí dluh, penále, prohraný soud, i Vašeho právníka. Pokud mu necháte podepsat dlužní úpis, já dávám směnku, tak to jde rovnou přes právníka exekutorovi, bez soudu a vymahatelnost se rázem prodlouží ze tří na deset let. Leckdo za ty roky přijde k rozumu a řádně pracuje, poplatí i dluhy a pak na něj exekutor skočí, když už má zjištěno, že je mu co vzít. Čáru přes rozpočet ve vymahatelnosti teď udělal ten zákon o oddlužení. Ale pořád ještě nějaká naděje je, že se oddlužit nenechá, nebo mu to neumožní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 16.03.16 17:37

Docela mě zaráží, že jste si nevyžádala 3 měsíční nájmy dopředu. Po prvním nezaplacení by hned měla běžet lhůta a navíc písemnou smlouvu by jste měla dát až po nějaké zkušební době. Vystavit povrtzení o zaplaceném nájmu je samozřejmostí. Jinak by to byl nezdanění příjem. Kdo za něj platí energie? Snad ne vy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 18:24
avatar

Jendo, znáte nějakého pronajímatele, že by si dal 3 měsíční jistotu? Já mám někdy problém, abych z nájemníku dostal měsíční nájem a zálohy na službu, jako jistotu. Páč když se stěhuje, většinou přes realitku, těm zaplatí rezervační poplatek, třeba 10tis., pak mě jistotu 10tisíc, nájem dopředu 10tisíc. Když bych chtěl + 2 měsíce, to je dalších 20 tisíc. Kdy by vzal najednou 50 tisíc, + další částky na plyn, elektriku, a nové věci, které si chce do bytu pořídit. Zaplatit stěhovákům.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 16.03.16 19:13
avatar

Dobrý den, v těchto otázkách o bydlení, resp. pronájmu a problémech s tím spojených se vždy ukáže, kdo radí z praxe a kdo má načteno nebo jen slyšel. Ani NOZ mnoho z problému nevyřešil a např. možnost jistoty (kauce) až do výše šestinásobku náiemného je při finanční situaci možných nájemců spíše utopie. Nebo možnost zajištění věcí nájemce při jeho dluhu na nájemném je také problematická, resp. její realizace (např. bez násilí). Už pan Křeček, který bojoval za práva nájemníků říkal, že pronajímání není podnikání jako jiné - a měl pravdu, i když on to myslel jinak (tedy, že majitel si nebude určovat nájemné a má zůstat regulované státem). Pronajímání svého majetku je stále rizikovější a já "obdivuji" lidi, kteří si koupí byt (jako investici) na hypotéku s myšlenkou, že tuto hypotéku budou uhrazovat z nájemného po pronajmutí bytu. To už snad loterie je důvěryhodnější instituce. A ještě něco - v této oblasti je velká konkurence a majitel se snaží sehnat nájemce, tak si nemůže mnoho vymýšlet požadavky do náj. smlouvy. Další věc je ta, že dobrého či špatného nájemce pouhým zrakem nepoznáte - to ukáže až čas. Zdravím!

doplněno 16.03.16 19:21:

adamr - uveďte, prosím, který právní předpis umožňuje tu zkušební dobu pronájmu nemovitosti.

Myslím, že v NOZ toto není zmíněno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 16.03.16 19:30

V mém okolí to tak je běžné. V opačném případě není ani nájem, ani úhrada za energie.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kroupa
Datum: 16.03.16 19:40

Jaká je to lokalita?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 00:21
avatar

kroupa-jJe to celostátní, snad ve velkoměstech je větší výběr. Ale podle četných diskuzí na netu, v době kdy vyšly nové zákony, s tím mají problém skoro všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kroupa
Datum: 17.03.16 00:26

Jenda2 psal, že u nich v okolí všichni požadují 3 měsíce nájmu dopředu, tak proto ta otázka na jendu2 na lokalitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 17.03.16 15:13
Ostrava
Datum: 16.03.16 23:44
avatar

Nájemní smlouva se sepisuje ihned, ale je možné ji na zkoušku dát jen na1, 2, 3 měsíce. Ale i tady musí mít člověk špatné zkušenosti, aby došel k závěru, že 3 měsíce často o ničem nevypovídají. Kontrolujete a všechno je v pořádku, ale ono to ty špatné nájemníky ze začátku těší, že mají nové, pěkné bydlení, ale po těch třech měsících, když se necháte ukolébat, tak se teprve začnou dít věci. Nechtěla jsem tam slušným lidem zbytečně lézt, není mi to příjemné, ale pak jsem litovala. Teď píšu o devastaci bytu, ale s neplacením je to podobné. Ze začátku u nás platili všichni, jak poznáte, kdy platit přestanou a kdo z nich?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kamila*
Datum: 17.03.16 15:17
Energii jsem nechala odpojit. A ke zdaneni-co mam danit, kdyz neplati? Nebudu danit, kdyz za nej platim ja.
Od: adamr
Datum: 16.03.16 19:15

Také pronajímám byt. Vždy udělám více prohlídek a nového nájemníka si pečlivě vybírám. Často mají o byt zájem lidé, kteří vypadají jako bezdomovci nebo hned navrhují, že podepíšeme nájemní smlouvu a zaplatí až první den, když se nastěhují. Další přicházejí s návrhem splátek. Takové lidi neberu a sdělím jim, že nejsou první zájemci. Někdy jsem měl byt i měsíc volný, ale raději si počkat, než pak litovat. Samozřejmě i solidně vypadající člověk může být neplatič, ale při pečlivém výběru je alespoň větší šance, že nebudou hned potíže. Další možnosti je sjednat nájem na zkušebnídobu čtvrt roku. Pokud jsou problémy, tak nájemník po třech měsících končí a má to také ve smlouvě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 20:02

Souhlas s Milanem, kauce ve výši 3 nájmů je scifi a výběr nájemníka je loterie. Někteří snědší jsou naprosto v pohodě a naopak na první pohled seriózní bílí s dětmi dělají problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 20:15
avatar

V jednom bytě mám cikány, ty mně uhánějí, kdy si přijdu pro nájem. (vybírám v hotovosti). V jiném domě , bílý a stále dluží...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 20:44
avatar

já bych to osobně řešil velmi rychle a velmi radikálně stim že pokud nemá na nájem nebude mít ani na to aby mě žaloval *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 20:51
dabel: myslis,ze nemá na to dojít na PČR te nabonzovat? Bylo by to nejjednodušší řešení,ale ne v čr
doplněno 16.03.16 22:40: Říká se tomu porušování domovní svobody ;) I když nájemce neplatí,porad tam je "doma" a ani majitel tam nemůže jen tak chodit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 22:36
avatar
A co asi tak PČR udělá? :D V našem státě je takových paskvilů v zákonech, že jsem viděla za svůj život, projít spoustě lidem spousta lumpáren. Kdo se bojí, nesmí do lesa..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 00:13
avatar

Já mám ve smlouvě, že v případě nutnosti, smím do jeho bytu vstoupit i bez jeho přítomnosti. Ale máme garsonky v podkroví, tedy můžou nás např vytopit. Taky mi řekli policajti, že by mně mohl nájemník nařknout, že jsem mu sebrala třeba peníze, které nikdy neměl a měla bych problém. Ale ani s tím jsem se nikdy, za ty roky, nesetkala. Normálně jsem si vzala svědka, když jsme mu vyházeli věci ven. A to máte taky lidi, co zdrhnou bez zaplaceni, s dluhy, pečlivě bzamknou na dva západy, klíče si strčí do kapsy a už je neuvidíte a dovnitř byste taka nesměli. Nedali výpověď. A co pak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 17.03.16 15:25
Taky to mame tak ve smlouve.
Datum: 17.03.16 00:18
avatar

danys- Máte pravdu a on zas nemá být neplatič.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 00:04
avatar

No to žasnu. Zázraky se tedy asi dějí.


doplněno 17.03.16 00:14:

Pro milancukrar

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamila*
Datum: 17.03.16 15:21
Tady jde asi o lidi. Do cloveka nejde videt, ale ponauceni velike, bez kauci uz nikdy. Ti co chteji bydlet zaplati a daji kauci, ti, co nechteji platit na kauce nepristoupi
doplněno 17.03.16 21:10: Prostudovala jsem oz, najemce porusuje 12 paragrafu

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.