Plastová okna - doplnění středového těsnění

Od: Datum: 15.03.16 13:12 odpovědí: 4 změna: 15.03.16 14:07

Dnes jsem zkoumal rámy oken (Otherm Efekt, hloubka 73mm) a myslím si, že by to snad mělo jít - viz foto profilu, kam jsem červeně domaloval možné umístění těsnění, které by muselo být cca 15mm vysoké. Možnost odtékání zateklé vody by zůstala. Jaké jsou nevýhody, případně úskalí? Nezkoušel jste někdo něco podobného? Přijde mi to jako relativně snadná možnost jak si vylepšit vlastnosti oken. Jen to bude chtít dobře vybrat profil těsnění (asi nějaký zkosený tvar) a pořádně přilepit. Výhledově se chystám na výměnu zasklení, ale to až někdy... Viděl jsem, že lidi i navrtávají rámy a vypěňují je, ale do toho se mi moc nechce.


doplněno 15.03.16 13:17:

Profil EPDM těsnění, které by tam velikostí bylo akorát.


doplněno 15.03.16 13:18:

Obrázek těsnění se nějak špatně vložil, dávám tedy ještě odkaz: http://www.profily.cz/pages/image.php?type=full&id=772avatar
Upozornění od sys milancukrar 15. 03. 2016 13:28:40
Smazal jsem Vám nepovedený obrázek.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.16 13:30
avatar

Zdendo, aby středové těsnění fungovalu, musí se k něčemu přitisknout. Na Vašem nákresu to nevidím, kam se těsnění opře.

Začal bych tím sklem, pak teprve třetí těsnění.


doplněno 15.03.16 14:04:

plocha na plochu je špatně, jedině jazýčkové proti jazýčkovému, to znamená na rám i na křídlo nebo na rámu a musí se dotýkat na křídle hrany uprostřed..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.16 13:35

Myšlenka je, že by to bylo plocha na plochu - těsnění by se opřelo o plochu na rámu. Určitě by to nebylo stejně funkční jako originál středové těsnění, to je mi jasné, ale minimálně by se tím prostor rozdělil a proudění vzduchu by to alespoň částečně mohlo zabránit. Možná by to musel být ještě jiný tvar profilu než lichoběžník - něco co se ohne. Nad přesklením samozřejmě přemýšlím, ale to bude (oproti těsnění) relativně drahá sranda.

Od: jmlc®
Datum: 15.03.16 13:31
avatar

teoreticky by jít mohlo - zkuste se mrknout na http://www.okentes.cz/ a změřit si přesné rozměry např. šuplérou...

Ale účel možná nebude splněn podle vašich představ... dal bych tam místo gumy nějaký kartáček, aby se to netrhalo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.16 14:07
avatar

Nemohlo by to jít. Ani teoreticky. Plasťáky jsou problematické mj tím, že se důsledkem tepelné roztažnosti materiálu značně kroutí v profilu. Čehož důsledkem je to, že ani ty dvě těsnění, které jsou ve falcích, mnohdy netěsní. Plácnout nějaké těsnění tam, co je namalováno je zcela o ničem. Pokud plastové okno profukuje mezi rámem a křídlem, tak se to NĚKDY dá dořešit seřízením kování - zejména ustavením kamenů . Ale už jsem viděl hodně plasťáků, které ani neměly celoobvodové kování a tudíž jaksi nebylo co seřídit, prostě u pantů fučelo tak, že vlály záclony.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.