Žaloba na nájemníka

Od: Datum: 15.03.16 08:04 odpovědí: 5 změna: 16.03.16 11:23

Dobrý den, někdo zkušenosti, jak dále postupovat při vymáhání dlužné částky za nájem?

Nájemníka již v bytě nemám, ale jeho dluh zůstává. Přestože vím, že i policie má problémy jej dohledat a navíc je souzen pro neplacení výživného, chtěla bych se pokusit o své peníze úplně nepřijít.

Poradíte? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.03.16 08:56
avatar

Dobrý den, ano, poradím Vám. Uvažte, zda dlužná částka je tak vysoká, že má význam se o ní soudit (a platit ještě náklady za advokáta a soud) a zda je později i vymahatelná.

Měla by být odeslána předžalobní výzva, ale patrně není komu, resp. kam. Myslím, že pokud navštívíte advokáta, tak Vám řekne něco podobného - soud zřejmě vyhrajete, budete mít rozsudek, ale potom si najdete exekutora, který nic z takového člověka nedostane. Přeji Vám hodně štěstí a hlavně si to celé rozmyslete, ať nepřijdete o další peníze. Zdravím!

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jenda2
Datum: 15.03.16 19:34

Proto se používají kauce na nájemné. Po 1. nezaplacení se strhne část kauce a pošle výzva k uhrazení s možností ukončení nájmu.

Asi o své peníze přijdete. Bohužel.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.03.16 20:04
avatar

Něco o nájemnících vím, páč neplatiči jsou všude. Nevím kolik Vám dluží, ale dostat z něj peníze, bez právního vědomí, je složité. Ale i právník moc nepomůže, když není kde brát. Není často nic platné, když máte v ruce rozsudek od soudu, že má dluh uhradit, včetně nákladů. Dluží 100 tisíc?


doplněno 16.03.16 09:56:

Když bez právníků, jedině protizákoně, což jako sysel nesmím doporučit. Varuji Vás před násilím, které někdy pomůže.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: evika
Datum: 16.03.16 07:41

Dluží 25 tis., vím, že to není nijak závratná částka, ale na chodníku také neleží.. Chtěla bych to řešit bez právníka. Výzvy k uhrazení dostal, lhůtku také a teď se mi podařilo zrušit mu na adrese trvalé bydliště. Zjistila jsem, že byt neužíval můj nájemník, se kterým mám sml, ale nějaký ,, vařič ,, ! Pro policii to prý byla malá ryba... Celkem k smíchu, když si vzpomenu s jakým nádobíčkem se pakoval z bytu.

Od: evika
Datum: 16.03.16 11:23

Asi nevím, co tím syslem myslíte...? Jinak k žádnému násilí se nechystám, jen jsem tím myslela, že jej k tomu nepotřebuji. Nač si navyšovat ještě více ztráty..Ještě jsem si zjistila, že můj býv.nájemník je také souzen pro neplacení výživného a jede v drogách. Před 3/4 rokem mu zjistili užití pervitinu. Ale stále jsou to jen malé rybky pro naši policii...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.