Lakování ptačího krmítka

Od: Datum: 13.03.16 10:52 odpovědí: 8 změna: 14.03.16 00:12

Dobrý den,

koupil jsem si v obchodě budku ze dřeva, je jen napuštěná nějakou barvou.

Budka bude na venokovním parapetě.

Mám doma čirý interiérový lak, mohu jím tu budku přetřít?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.03.16 10:55

Dobrý den, pokud je to skutečně lak interiérový a krmítko bude v exteriéru, tak to není dobrý nápad, resp. počasí lak zničí. Ovšem, je to lepší než žádný lak. Zdravím!

doplněno 13.03.16 21:36:

wulan - možná by stačilo na stříšku krmítka přilepit kus (odřezek) nějaké lepší lepenky, která se používá jako krytina na střechy - bude to lépe kryté a vydrží to dlouho.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.03.16 10:55

No já i koupila taky, ale natřít se jí bojím.

Datum: 13.03.16 11:00

Použijte některý vodou ředitelný lak pro venkovní použití. Zápach nevzniká a ptáky neodpuzuje

Datum: 13.03.16 11:23

Zdravím,
koupil jste si budku nebo krmítko? Budka se totiž normálně na parapet nedává, ale zavěšuje se - třeba na strom.
Budka se nikdy nenatírá uvnitř, ale jen zvenku - uvnitř budky má být čisté dřevo, protože mláďata budku zevnitř oklovávají a barva tak není to pravé, čím by se měla živit. Nátěr zvenku se dělá jako ochrana poti povětrnostním vlivům a zároveň jako maskování - interiérové barvy a laky nejsou vhodné pro své složení - mají menší odolnost.
Krmítko můžete natřít i uvnitř - krmítka ptáci neoklovávají. O životnosti interiérového laku bude platit to, co u budky s tím, že krmítko na parapetu není tak vystavované vlivům počasí a i interiérový lak tam déle vydrží.
Jinak není lak jako lak a konkrétně v případě krmítka (pokud to není nějaké umělecké dílo) vzhledem k dnešním cenám laků se lakování nevyplatí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.03.16 12:25

Souhlas s prvni odpovedi, nelakovat, skodlive a pomer cena vykon

to drevo samo o sobe vydrzi dlouho

Datum: 13.03.16 12:36

jsem proto nenatírat

Od: wulan
Datum: 13.03.16 21:27

Omlouvám se, špatně jsem to formuloval.

Je to krmítko pro ptáčky.

Datum: 14.03.16 00:12

Ahoj.

Stavím krmítka i budky a vždy je zvenčí natírám 4x Luxolem. Na střechy vždy asfaltový šindel. A větší než je půdorys střechy.U krmítek dávám i kus nějaké větve, pro mezipřistávání krmených křiklounů. Furt krmím. Budky by se měly před sezonou vyčistit a odstranit nanošená hnízda. Udělají si nová.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.