Problémový soused

Od: Datum: 12.03.16 17:35 odpovědí: 1 změna: 12.03.16 19:42

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc nebo radu. Jde o mého souseda. Bydlím v řadě tří domů, bohužel zrovna uprostřed a máme společné zdi ( to je důležité). Do domu jsme se nastěhovali asi před sedmi lety a jak to tak bývá, nového souseda si musíte vycvičit. Bohužel to platilo pro mě. Ze začátku jsme se zdravili a prohodili spolu i pár slov. Jenže postupem času se mu nelíbilo jak některé věci vykonávám. To u sousedů prostě bývá. Poučoval mě, že se to takhle nedělá a že to má být takhle a takhle. Několikrát došlo mezi námi i ke slovní rozepři. Vygradovalo to asi před třemi lety vzájemným napadením a řešením situace u přestupkové komise. Teď se spolu nebavíme a staráme se každý o sebe. Jenže... V zimních měsících každý den u sebe doma nevím jestli ve sklepě, nebo někde na chodbě seká dřevěné bedýnky ( takové, jaké najdete v každém obchodním domě) a zatápí s nimi. Každý den totiž ty obchodní domy objíždí a bedýnky sbírá. Hluk, vibrace a otřesy které přitom vznikají se nesou společnými zdmi a moji rodinu tak obtěžuji. Tento člověk v zimě nepracuje, má spoustu času a tuto činnost vykonává několikrát denně, třeba i v pět hodin ráno. Když jste po noční, je to opravdu záživné. Když jsem mu říkal, že mi to vadí, vysmál se mi, přestal tak na dva dny a pokračuje vesele v této činnosti dál. Nepomáhá, slušná domluva ani ostrá domluva. Dokonce nepomůže ani obecní úřad. Policie tvrdí, že na něho nemůže. Proto se obracím na Vás s prosbou, jak mám řešit tento problém popřípadě na koho se obrátit. Moc vám děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dreddy
Datum: 12.03.16 19:42

Podívejte se, pokud si koupíte kamna, tak očekáváte, že budou hřát. Pokud si koupíte dům se společnou zdí, musíte počítat se zvýšenou hlučností. Totéž žití v paneláku... Soused předpokládám dodržuje noční klid, takže tudy to nepůjde. Další možnost je hygiena, koupit měřák hlučnosti, připevnit na zeď a měřit a měřit a dokládat překročení norem... Nebo domek prodat a koupit si domek bez společných zdí..

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.