Výměna fabky

Od: Datum: 12.03.16 14:27 odpovědí: 9 změna: 12.03.16 21:47

Moc prosím o radu. Potřebuji vyměnit fabku. Koupila jsem novou, která tam sice perfektně pasuje, ale jakmile ji přišroubuju, tak nejde otáčet klíčem. Už jsem to zkusila asi 50x, ale prostě to nejde. Poraďte prosím co s tím. Čím dřív tím líp, protože momentálně jsem úplně bez zámku, protože tam nejde namontovat ani ta původní :( . Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 12.03.16 14:35

Musíte najít takovou polohu fabky ve dveřích, aby šlo otáčet klíčem. Zkuste klíčem otočit, vysunout zámeka klíč pak držet např. v poloze vzhůru nohama a pomalu utahovat zajišťovací šroub. Je také možné, že šroub budete muset nechat mírně nedotažený. Vyzkoušejte různé síly utažení šroubu. Jste si jistá, že vložka předtím byla zcela utažená? Zkuste vložku otočit ve dveřích, jestli to nepomůže. Vložka by měla ale z venku dveří čouhat jen minimálně z kování dveří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m123
Datum: 12.03.16 14:47

To jsem zkoušela, ale když ji dotáhnu míň, tak mám pocit, že tu vložku vytahuju, když vytahuju klíč. A přeci ji nemůžu mít zajištěnou jen cca milimetr. Teď jsem to měřila a zkoušela kratší šroub a nic :( . Jdu to zkusit postopadesáté :-D .

Datum: 12.03.16 14:40
avatar

Zdravím,
jako úplně první zkuste upevňovací šroub zcela nedotahovat - zašroubujte ho nadoraz, zastrčte klíč do vložky a zkoste otočit - když to nepůjde, povolte trochu šroub a znova zkuste otočit - vypadá to, že se vložka při dotažení zkříží v zámku a tím se to zablokuje. Pokud budete mít poovleno o víc jak jedno otáčku a nepůjde to otáčet klíčem, kříží se celý zámek - i ten je třeba maličko povolit.
Příčinou vámi popsaného je většinou to, že "díra" pro vložku ve dveřích je moc přesná - stačí ji trochu zvětšit třeba pilníkem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.03.16 14:42

Doplním hk: Stává se to velmi často. Pomáhá úplná rozborka a sborka. Je dobré sundat nebo aspoň povolit kování (tj. ty kryty okolo zámku a pod klikou) potom namontovat vložku, vyzkoušet - měla by fungovat. Až poté kryty dotáhnout. Někdy je nutno tomu pomoct a protáhnout díry pro vruty.


doplněno 12.03.16 15:11:

Bezpečnostní kování zpravidla drží za 2 šrouby prošroubované z vnitřní strany dveří. Kliku ani kouli sejmout nelze bez demontáže kování. Pokud je na klice červík, je nutno ho povolit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: m123
Datum: 12.03.16 14:59

Mám bezupečnostní kování a nevím jak ho sundat, ale to bylo první co mne napadlo, že by pomohlo.

Datum: 12.03.16 14:42
avatar

A při volně zastrčené vložce klíčem otočíte, střelkou pohnete? A co dělá klikka, stlačíte ji po utažení fixace vložky? Neuvolnil jste v průběho montáže zámek? Nepomohlo by namazání (nejlépe grafitem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m123
Datum: 12.03.16 15:01

Jo, to pohnout v pohodě jde, ale jakmile to začnu utahovat, tak šmitec. Když to utáhnu míň, tak vytahuju vložku :( .

Datum: 12.03.16 20:15
avatar

Sundej kování a pak začni od vložky. Musí jít volně, ať nepřišroubovaná, tak přišroubovaná. Pak začni dávat zpátky kování a stále zkoušej, jestli jde snadno otáčet klíčem. Pak zjistíš, co dělá kde problém a budeš to muset vyřešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 12.03.16 21:47

Môže byť chyba v tom, že nová vložka je príliš tesná, otvor pre kľúč nemá potrebnú vôľu, vložka môže byť spriečená a neide kolmo do otvoru. Potom aj v štítkoch otvory môžu zadierať, nesedia oproti staršiemu stavu. Pomôžu len pár nástrojov, rašpľa na otvory vo dverách, pilník na otvory v štítkoch. Možno, že nová vložka nie je presne v tom otvore, ako predošlá. Pokiaľ tam neide ani pôvodná zámka nesedí, to znamená, že sa pohla zámka oproti predošlému stavu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.