Umístění vodoměru

Od: Datum: 12.03.16 14:00 odpovědí: 7 změna: 13.03.16 22:04

Zdravím všechny rádce,

po loňském suchém létu jsme se rozhodli připojit se na městský vodovod. V rámci úspory peněz jsme chtěli vodoměr osadit do zdi v průjezdu, VAK to zamítl, takže musíme koupit šachtu a kopat díru před domem. Prý kvůli případné havárii a odečtům. A teď mi nejsou jasné dvě věci.

1. Jak budou beze mně odečítat vodoměr v šachtě, která má uzamykatelné víko ( chceme ho pro jistotu, že se tam nepodívají třeba ožralí po cestě z hospody)

2. Jak odečítají vodu u lidí, kteří mají vodoměr ve skruži za plotem na zahradě.

Nechci dělat vlny, jenom mně to zajímá.

Díky za odpovědi. Lucie


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.03.16 14:07
avatar

Dostanete avízo,kdy budou odečty dělat a víko jim odemknete,nebo nahlásíte stav.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 14:11

Dvě otázky, jedna odpověď. Odečítat nebudou, stejně jako u stovek a tisíců dalších lidí. Zazvoní a pokud jim šachtu nezpřístupníte (nebudete doma), nechají Vám v lepším případě zprávu, že stav máte nahlásit. V horším případě Vám to vyúčtují průměrem vycucaným z prstu. Celá akce s vodoměrnými šachtami je jedno velké divadlo. A hádejte, kdo si koupí lístek?!


doplněno 12.03.16 14:35:

Taky jsme si museli k chalupě pořídit vodoměrnou šachtu. Je to bezva věc. Zabírá to v rohu zahrady místo, jinak je to k ničemu. Vlastně ne, chladím si tam minerálku a občas pivo. Jen za ty peníze, co to stálo, bych já osobně chodil do hospody asi 10 let.

U paneláku jsme chtěli opravit vodovodní přípojku, trubka sákne. Prý nelze. Jedině šachtu a na celou záležitost projekt. Jiná možnost není, jedině v případě havárie. Tak se čeká, až to uletí úplně. Absurdistán...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.03.16 14:19

Ta jejich argumentace mi přišla naprosto nelogická, tak jsem jenom chtěla vědět, jak se to dělá. Data odečtů tady hlásí rozhlas, takže když nestihnu hlášení, mám smůlu.

Od: hk
Datum: 12.03.16 14:37

Když to nestihnete, provedete samoodečet a nahlásíte. Žádný problém v tom nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolemjdouci
Datum: 12.03.16 16:12

Tak u nás samoodečet nelze. Musí být návštěva s kontrolou plomb jinak odpojí ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.16 20:00

U mě tedy VAK trval na šachtě 130x130 a nejdále 10m od komunikace... odečet dělají bezdrátově z auta, takže do šachty vůbec nelezou.

Na druhou stranu je šachta vodotěsná a čistá, nejsou tam pavouci a ostatní havěť. Takže případná jakákoli práce je čistá a bez problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 22:04
avatar

Pokud máte uzamykatelný poklop vodoměrné šachty, odečítač Vám nechá ve schránce kartičku, na které vyznačíte stav vodoměru a zašlete provozovateli, případně po dohodě umožníte odečet Vdm. V případě výměny budete (pokud jste vlastník nemovitosti) ústně, písemně vyzván k přístupu Vdm.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.