Reklamace okenní mříže

Od: Datum: 11.03.16 10:23 odpovědí: 5 změna: 11.03.16 12:32

Dobrý den,

dne 18.11.2015 jsme převzali (písemně podepsali převzetí jedné okenní bezpečnostní pevné mříže v chodbě bytového domu bez závad) zhotovení a montáž této mříže. Tato mříž je z naší kuchyně na okně v chodbě domu (starý dům).

Dodatečně jsme zjistili ( a nájemníci domu nás i upozornili), že mříž (nebyla s DPH levná a instalovaná renomovanou firmou) je šikmě osazená (odchylka cca 15 mm). Již 2 x jsme u firmy tuto závadu reklamovali, tato se nám neozvala.

Úplně skrytá závada to není, ale při převzetí jsme toto nepostřehli. Existuje nějaký paragraf, kdy je možno i tuto viditelnou závadu reklamovat? Mříž je tam nově instalovaná po 80 letech a předpokládáme, že nejméně stejnou dobu tam zase bude.

Děkuji za pomoc. Kala


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.16 10:34

Máte tedy v ruce smlouvu o dílo, kde je svislost a nebo přesná poloha mříže definována?

Protože jestli ne, tak těžko můžeš chtít něco reklamovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.16 11:01
avatar
Cca 15mm? Vzdyt to nemuze byt videt. A vadi to vubec necemu?
Ktomu jste podepsali , ze je vse ok. To prece nemuze byt zavada kterou neslo odhalit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.03.16 11:19

Pokud nemáte ve smlouvě definovanou přesnou polohu mříže a odepsali jste převzetí bez závad, tak to těžko vyreklamujete. 15mm bych neřešil, je to mříž a funkci splní.

Ale neodpovědět na reklamaci se nedělá. Měli vám odpovědět a sdělit výsledek reklamace. Můžete to oznámit ČOI, měla by to řešit. Samozřejmě to má smysl jen pokud jste reklamovali prokazatelně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivankala
Datum: 11.03.16 11:57

Děkuji za odpověď,

šikmina přes nové plastové okno totiž z kuchyně vidět je a děsně mně to rozčiluje. Nové okno tam bylo před mříží. Holt prohlíželi jsme závadu na mříži a toho jsme si nevšimli. Po celé délce 160 cm to jde "zepošika" - samozřejmě i podle vodní váhy. Oprava by nebyla složitá, tam je daná "vůle", ale ty šrouby jsou něčím z bezpečnostních důvodů zalepené a to je problém.

Datum: 11.03.16 12:32

Ano, občanský zákoník Vám umožňuje reklamovat i drobné stavební práce, na které je záruka 2 roky.Na takové usazení mříže nemusí být žádná zvláštní smlouva,protože se předpokládá, že takové práce budou provedeny v kvalitě odpovídající obecným zvyklostem. A osazení mříže šikmo asi mezi obecnou zvyklost nevadí. Doporučuji znovu kontaktovat a nevrhnout řešení přimeřenou slevou. Pokud nebude firma reagovat, obraťte se na Českou obchodní insperci.- ústně či písemně, která podle novely může od 1.února řešit takové spory mezi spotřebitelem a firmou. Ale ta bude chtít nějaký doklad o jednání či svědectví nezávislé osoby. Proto doporučuji nyní jednat buď písemně nebo osobně za přítomnosti důvěryhodné osoby, které může Váš pokus o reklamaci dosvědčit. jmakon, seznam,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.