Hrozný soused

Od: odpovědí: 34 změna:

nedávno u nás zdědil byt jeden mladý muž. Na parkoviště postupně zaparkoval několik aut a tím stížil už tak bezvýchodnou situaci s parkováním na naší ulici. Nikoho nezdraví, chová se někdy arognantně, sousedce slíbil, že situaci napraví a je to čím dál horší.

dá se něco dělat?

34 odpovědí na otázku

 

 


9x
avatar ben

Dobrý den, někteří lidé si myslí, že když tam byli dříve a jsou tam déle, tak mají jíná a větší "domovská" práva. Ten mladý muž má tu smůlu, že je tam nový a ještě si dovolil zaparkovat na místech, která "patří" staronájemníkům a nezdraví.

Což se zamyslet nad sebou a být více tolerantní? Zdravím!

P.S. Mimochodem, Vy také nezdravíte a neděkujete.

doplněno 13.03.16 10:04:

hejkal - děkuji Vám. Na vyjádření tazatelky nemám potřebu reagovat a neslušně ho přehlédnu.

@bene Krásně napsané,To zdravení a děkování to byla trefa.


To je krásné,

takže je vše v pořádku, že? Přeji Vám taky takového trobu jako jste Vy. Třeba potom pochopíte o čem mluvím. Tady Vy netvrdlenče nejde o žádné domovské práva ale o to, že se někdo chová tak jak mravy ALARMUJÍ. A až ponesete tašku s těžkým nákupen z auta, tak si vzpomeňte na tento Váš příspěvek a hlavně jaký jste vlastně svým přístupem hňup.

Asi na Vašem místě je hodno nakoupit dalších 15 aut a svým je odparkovat na nezdravícího hňupa se dívat zpoza záclon a u toho se bavit, že?

tfuj

 


4x
avatar ernie

Takže soused je hrozný, že má víc aut, než já? Pokud neporušuje zákony a vyhlášky, tak si tam může parkovat libovolný počet aut. Není nic jednoduššího, než zajít na obec a pronajmout si parkovací místo. Ve většině případech to obec umožní, ovšem že ne zadarmo.

Naprostý souhlas.

 


4x
avatar hejkal
mirkaol
Jste tu na poradně už dost dlouho, měl/a jste tedy možnost přečíst si pravidla této poradny, také postřehnout snahu admina a moderátorů udržet kvalitu této poradny na dosažené výši. Nikdo Vás také nenutil porušit všeobecná pravidla slušného chování, vyjadřování...
@Ben Vám ve svém příspěvku
navrhl:... Což se zamyslet nad sebou a být více tolerantní? Zdravím!
.pozdravil a zkonstatoval:...
P.S. Mimochodem, Vy také nezdravíte a neděkujete.
.
Vaší reakcí bylo napadení, hodnocení jeho duševního stavu a přímé urážky!
Co se z toho dá vyvodit?
Chybí Vám tolerance, o které právě Ben píše. Jste arogantní, co u druhých odsuzujete.
Vaše mravy i mne alarmovaly.
Jsou hrozné...tfuj
Upozorňuji Vás na pravidla této poradny, hlavně na Z2 - je zakázáno psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick.
Podotýkám na okraj, že jste napadl/a rádce, k jehož kvalitám (soudím podle porovnání jeho a Vašich příspěvků) máte zdá se ještě dost daleko.

Dobrý den pane Hejkal

snad by bylo moudré si přečíst co pán mi odpověděl a zamyslet se nad obsahem toho jeho sdělení a poté posuzovat moji odpověď.

Ten pán to snad nemohl myslet vážně. Pokud jsme takto hluboko klesli, že si posíláme takové odpovědi, tak ta snaha o udržení kvality této poradny by měla být adresována někomu jinému.

Zkusím tedy být více tolerantní i k takovým lidem, kteří moji potřebu normálního života otočí proti mně.

děkuji za pochopení.

Na shledanou.

dobrý večer všem!

Ben Vám jasně napsal:
...někteří lidé si myslí, že když tam byli dříve a jsou tam déle, tak mají jiná a větší "domovská" práva. Ten mladý muž má tu smůlu, že je tam nový a ještě si dovolil zaparkovat na místech, která "patří" staronájemníkům a nezdraví.

Ať nad tím dumám sebelépe a dlouho se zamýšlím, chápu jeho sdělení stále stejně. Podle příspěvků dalších uživatelů to nás tak chápe vícero.
Nikdo nemá právo na parkování kvůli tomu, že tam bydlí déle. Mnoho lidí nezdraví z více různých důvodů. Mnozí jsou arogantní.
Ten pán Ben to myslel vážně.
Pokud jste tak hluboko klesl/a, že ho napadnete, častujete výrazy jako trouba nebo natvrdlenec a hňup, tak snaha o udržení kvality této poradny byla adresovaná přesně, právě pro Vás.
Nejsem schopný pochopit, že Vaší potřebou normálního života je napadání a urážení cizích lidí, které žádáte o pomoc.


Dobrý večer

já vím co Ben napsal. Psal o některých lidech, ale myšleno to bylo asi jak jinak - než na mě.

Jasně jsem NEpsala, že mám nějaké větší práva na parkování, to jste asi všichni za které píšete pochopili ŠPATNĚ.

Proto jsem psala co jsem psala, protože to co psal byla úplná ... (radši se vyhnu tomu slovu), protože by jste to zase pochopili tak jako po Vašem: Podle příspěvků dalších uživatelů to nás tak chápe vícero.

děkuji tedy všem za jejich odpovědi.

Ben:

ten mladý muž nemá žádnou smůlu, dělá to naschvál, parkuje tu auta se kterými odjíždějí jeho ZAMĚSTNANCI do jeho ZAMĚSTNÁNÍ a za jeho ZISKEM a udělal si tady s našich parkovacích míst firemní PARKOVIŠTĚ. Žádná parkovací místa "staronájemníkům" zde nepatří a protože jste tak strašně se svou odpovědí mimo, bude lepší si buď přečíst otázku lépe, nebo na ni radši nereagovat, protže byla úplně mimo mísu.

já nemluvím za ostatní a ostatní nemluví za mě, nic více, pánové

Takže znovu opakuji co jsem uvedla, že snaha o udržení kvality této poradny byla adresovaná tomu, kdo se zastal toho, kdo zde celý příběh demagogicky převrátil vzhůru nohama a jako chybujícího označil defacto vlastě mě.

Pokud nejste schopný pochopit, že mou potřebou normálního života není napadání a urážení cizích lidí, aůenajít řešení, navíc úžas nad tím jak obyčejnou otázkou o najití širší škály řešení se dostanu do situace, v které jsem vlastně postižena já jako nějaká kráva která nechápe něčí potřeby, tak promiňte, opravdu se omlouvám, že jsem takového člověka (Bena) motivovala k takové odpovědi, a takový člověk se osmělil celou záležitost otočit proti mě.

Ale to zřejmě nepochopíte.

 


3x

Taj musíte počkat až odjede a zaparkovat, koneckonců najednou asi nemohl zaparkovat více míst. To, že někdo někde bydlí douho mu nezakládá žádná vydržovací práva více než druhému. Prostě s parkováním je to jednoznačné, kdo dříve přijede, parkuje a tak to je a už jen a jen bude. A jen na okraj, aut neustále přibývá a míst na parkování ubývá.

 


2x

Vy nevíte, co je hrozný soused.
Tenhle jen zaparkoval pár aut.
Že nezdraví a je arogantní? Mě taky nezdraví pár sousedů a neřeším to, každý je takový, jaký je. Když jemu samotnému není blbý dělat jakoby nic, projít kolem sousedů a nepozdravit, vy to řešit nemusíte.
Hrozný soused je takový, který třeba i zdraví a auto nemá žádné, ale zato se z jeho bytu táhne puch po celé bytovce. Nebo smrdí cigaretový kouř stupačkami. Nebo dělá kravál od rána do noci. A nebo vám dělá pro svoji zvrácenou radost nepěkné naschvály apod.
Vy máte na sousedy ještě štěstí
Pokud vám vadí parkování, zkuste s ním promluvit. Neodchytávat ho, když spěchá do práce a vyhrožovat mu, nadávat apod.
Prostě hezky někdy v klidu mu vysvětlit co a jak a proč. Má to větší účinek.

Dobrý den. Hezky napsáno. Připadá mi, že dneska je móda nezdravit. V práci mi neodpoví lidí na pozdrav nebo nepozdraví mladší... Vadí mi to. Ale co s tím nadělám? Nic. Dokonce mi připadá, že čekají ti mladší, že já je budu zdravit. Párkrát jsem to i udělala. Myslíte, že to pomohlo? Zarazila mě jedna věc. Jak mirkaol ví, že nezdraví ten soused nikoho? To se ptala všech? Když jemu to nevadí... Stejně tak neznamená, kdyby zdravil všechny a vypadal velmi sympaticky, že je to hodný a správný člověk. Zákeřný a zlý člověk může být právě ten, do kterého byste to vůbec neřekli. Přestože na první pohled vypadá tak sympaticky a slušně a hlavně, zdraví všechny. Právě dnes dávali film Collateral. Řekli byste to do toho Cruise? A jeden velmi příjemný a slušný kolega v práci mne překvapil. Zdraví všechny, ale ... Hezký den.

 


0x
avatar libor007
Tak mu zkuste slušně domluvit, jestli by některé ty auta nemohl parkovat jinde - pokud třeba jedno využívá denně, stačí mít poblíž jen to. Jinak ale souhlas - zjevně si dovolil zabrat místo Pepíkovi a sousedce Mařence, kteří tady dosud měli svého netknutelného fleka...

Nadruhou stranu trochu tolerance nového souseda vůči původním a starším sousedům by být mohla.

Souhlasím, je to o toleranci. Zabrat několik míst mi nikdo nemůže zakázat, na druhou stranu sváteční auto můžu mít o pár metrů dál. Já mám auto jedno a vzhledem k minimálnímu nájezdu parkuji bokem. Za jednak nezavazím na frekventovaném místě a za druhak snižuju pravděpodobnost ťukance od Lojzy, co musí za každou cenu parkovat vždy u vchodu, ikdyby trakaře padaly(což bude nejspíš i případ tazatele).

to už bylo - slíbí a neudělá, ty auta má pro podnikání, každé ráno se sjedou zaměstnanci a s auty odjíždí

 


0x
avatar milancukrar

Mirkaol, dělat s čím, nezdravením, parkováním, vlastněním více vozidel, nebo jak otupit aroganci?

Vždy lze něco dělat.


co navrhueš?

 


0x
avatar hejkal
Škoda, že mirkaol hned první reakcí nezačala šťastně... O tom už ale dost, je to marné.
Pojďme na to z jiného konce. Tazatelka uvedla dost málo relevantních informací, které by mohly vést k nějakému řešení. Zajímavé by bylo vědět, zda mladý muž má v tom bytě nahlášené místo podnikání nebo i ohlášenou provozovnu. To by byla změna užívání prostoru z bytového na jiný účel. K tomu jsou jiné podmínky a předpisy. Další chybějící údaj je třeba to, že parkující "služební" auta možná znečišťují životní prostředí třeba tím, že z nich kape olej, mají špatně nastavené spalování a dýmí, jsou nadměrně hlučná a pod. Ono je známo, že mnoho zaměstnanců se ke společnému nebo cizímu chová macešsky, na údržbu kašlou. Majitel zase na to nemá čas. Otázkou je, jak by se k problému vyjádřili třeba hygienici, hasiči a další instituce.
Mirkaol se místo snahy ozřejmit a vysvětlit situaci, její vztah k parkovišti, k sousedům, názory sousedů, výsledky jednání s arogantním provinilcem věnovala spíše nepodstatným věcem. Neodpověděla např. na dotaz @milancukrar, co vlastně chce řešit?! Souhlasím s ním, vždy se dá něco dělat. S nezdravením, parkováním, vlastněním a arogancí.
Já například tazatelku na její aroganci, tedy její nadávky benovi, upozornil. A budu ji nadále sledovat.
Zrovna tak ona může mladého muže na jeho chování upozornit. Případně upozorňovat častěji. Ovšem slušně. Pokud mu bude nadávat jako benovi, může od mladého muže očekávat třeba i neadekvátní, ale pochopitelnou reakci. Verbální, nebo i fyzickou. Někteří mladí si po hlavě skákat nedají.
Je dost možností, co dělat. Něco jsem naznačil výše. Něco mohou poradit i další uživatelé této poradny.
Ovšem počkám si na reakci tazatelky.

Dobrý den

nahlášeno podnikání má na 3. adrese, tzn ani tam kde bydlí teď, ani předtím, ale jinde.

Promiň Hejkale o ozřejmění situace nikdo nestál. Jen jsem hájila své práva, moje právo je si moci zastavit, zaparkovat před svým domem, tak jako to máme všichni. Nikdo by mu hlavu neutrhl, kdyby tam stál jen s tím jedním, ale on tam dotáhl další krámy, které hyzdí a zabírají místo.

Někteří mladí si skákat po hlavě nemusí, ale to nemusím ani já. A rozhodně to neudělám.

Neříkejte, že by vám to nevadilo.

ale děkuji a nashledanou

bene: což takto si přečíst NOZ s těmi tvými nepsanými právy?

no vidíš, mirkaol... např. informace o tom, že platíte daně za pozemek, na kterém se parkuje, bylo podstatná... stačilo by se dohodnout vy všichni, co platíte daně za parkoviště, že se výška poplatku bude rozpočítávat podle počtu parkujících vozidel...už by mladý pán začal počítat, zda se mu oplatí parkovat na tom místě více aut.

. Další věc je to, že pozemek, za který platíte daně, je určitých vlastníků, teda kvázi pozemek soukromý a potom by mohla pomoci dohoda všech vlastníků a vyhrazení parkovacích míst pro jednotlivce. O tom ale nemáme bližší informace. Zato jsme se dozvěděli, že ten a ten je takový a ten je makový. Ozřejmit situaci jsi měla ty nám, aby jsme ti mohli poradit. Leze to z tebe jako z chlupaté deky...

doposud nevíme, jak se k tomu staví ostatní sousedé, zda jste o tom jednali, jak se k tomu staví SVJ a pod. Takže je třeba podat co nejvíce informací a odpovídat na dotazy. potom ti budou moci naši rádci, kteří jsou v tom doma, podat více informací a rad, co by se dalo dělat...

 


0x
avatar jardacountry

Jen a pouze vlastní rodinný dům, se soukromým místem k parkování. Jinak nepomůže nic!


pro jarda country, píše

Jen a pouze vlastní rodinný dům, se soukromým místem k parkování. Jinak nepomůže nic!

odpovídám: Hmmm pane to taky není žádná hitparáda, slyšela jsem, že jedna známá měla domek po rodičích a nechala si udělat ve vjezdu "parkovací s tání".

Okolo domu v poslední fázi Husákova režimu vyrostly panely, ty napřed obývali slušní lidé, kteří poté vymizeli a nastěhovali se takoví, kteří parkují tak můžou a všude, a milé známé jde velmi těžko z parkovacícho stání vyjet.

***PS soused. Situace se velmi zhoršila.

Když jsme upozornili, že okolí domu není stanoviště autodopravy a nepojízdných vraků, jeden z jeho zaměstnanců několik aut tu poničil. Ohlásili jsme to PČR, ale ti nám bnarovinu řekli, že to odloží.

jojo, mladí si nenechají skákat po hlavách ... jak trefné

 


0x

Nebudte takova zapskla a je po problemu. Kde je misto, tam se da parkovat, to je vyznam VEREJNEHO prostoru. Takze jestli tam chcete zaparkovat, tak to stihnete drive nez oni...


ano, když přiedou zaměstnanci, tak si dají pozor na to, aby si stoupli na místa, které opouští, takže přes den stojí auta zaměstnanců a večer tu stojí dodávky.

jaasně úpná pohoda

 


0x
avatar miramira

asi bych to řešil s místním obecním či městským úřadem. Parkování pokud není rezidentní, tak může obsadit více míst, všechna auta musí mít registrační značku, jinak se obraťe na městskou policii k jejich odtahu. Pokud mají značku ale nejezdí s nimi, je to problém.

 

 


0x

Toto je hrozný soused? Tak že nikoho nezdraví. Bože. Takových lidí je. To snad není nic hroznýho, snad jen to s těmi parkovacími místy. Ale slyšel sem X x daleko horší věci, tohle přece nic není.

 


0x
avatar jmlc

cože? nejhorší soused? - to raději tohoto?


youtube.com/...

 


0x

Upřímně nedá...jestli je to družstevní byt,tak leda družstvo..jestli je to jeho majetek,vydržet...u nás to chlapi udělali tak,že si na vola počkali-nevyhrožovali-jen ho zastavili s tím,že s ním musej něco probrat,obstoupili ho - 5 chlapů- a řekli mu,co a jak si představujou...byl klid.


to už proběhlo ... nic, arogance, pošrabané auta ... viník neznámý.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]