Stavba kuchyně na křivé podlaze

Od: Datum: 08.03.16 09:17 odpovědí: 6 změna: 08.03.16 20:25
Dobry den.
Chtel jsem se zeptat. V byte si chci postavit v obyvacim pokoji kuchynskou linkou z druhe ruky. V tomto pokoji je stara parketova podlaha. Bohuzel jsem zjistil ze v miste kde ma stat kuchyn je podlaha kriva a to dost. Zajimalo by me jestli je nejaka varianta jak kuchyn postavit rovne bez nutnosti vybouravat a rekonstruovat podlahu v celem pokoji. Treba udelat nejakou podlozku nebo tak?
Diky moc za odpovedi a preji hezky den.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.16 10:04

vetšina kuchyní ma stavitelné nožky,pokud by tomu nebylo hold udělat rovný podklad třeba prkený sokl

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 18:59
avatar

Dnes jsou spodní díly kuchyně na soklu.Je několik možností,jak si poradit s křivou podlahou.Je možné odříznout,odbrousit sokl v místech nerovností,je možné koupit nožky a za sokl je přišroubovat,je možné připevnit celou linku ke stěně tak,aby visela těsně nad zemí.Je možno postavit linku a klínky z tvrdého dřeva ji vyrovnat-nivelovat.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 19:29
avatar

Jakube, určitě bude jiný postup, pokud je nerovnost 2mm, nebo 2 cm. Další bude dle toho, zdali má kuchyň vlastní sokl. Tam je to jednodušší. Sokl položíte na křivou podlahu, na něm provedete výškovou korekci podložením skříněk linky. V tomto místě to nebude vidět.

Popište více Váš problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 20:08
avatar

Nejjednodušší je použít rektifikační nohy.

https://www.stolarske-potreby…/skupina=52/karta/produkt=142

Našroubuješ na dno, sestavíš kuchyň, lehneš si k tomu a vyšteluješ. Nasadíš sokl a je hotovo. V případě, že máš sokl napevno ke skříňkám, musíš ho napřed sundat, nakonec z něj použiješ jen přední díl, případně boční.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.03.16 20:23
avatar

Zdravím,
křivá podlaha není problém - to se dá vyrovnat. Problém by byl, pokud by se podlaha houpala, protože pak není čeho se chytit.
Co se týká instalace - pokud vám sedí odpady, přívod vody a elektroinstalace, postavte linku na místo, kde bude stát. Tím se vám ukáží nerovnosti. Pokud máte u linky stavitelné nožičky, jejich nastavením skříňky zhruba vyrovnejte tak, aby přibližně (+- 1-2mm) pracovní deska byla rovná ve všech směrech (na vodováhu). Pokud nemáte stavitelné nožičky, postupně podkládejte (ještě lépe podstrkujte) pod sokl klínky (mohou být dřevěné, ale třeba i plastové obkladačské) a to tak dlouho, až budete mít pracovní desku v rovině. Následně sešroubujte skříňky k sobě, ale šrouby dotahujte jen lehce - stahováním skříněk k sobě se vám rozhodí výškové nastavení skříněk. Takže opět dorovnat klínováním a opět stahovat a to celé opakovat tak dlouho, až bude celá linka v rovině a pevně sešroubovaná.
Pokud budete mít někde velké "díry" v podlaze, můžete klínky nahradit třeba přesně uříznutými latičkami. Neznám sice velikost vaší linky, ale k sobě stažené skříňky linky tvoří ve většině případů takový monolit, že po správném ustavení s ním nic jen tak nehne.
Pro vaši představu - mám za sebou realizaci akce, kde se z původně technické místnosti s podlahou ve spádu ve všech směrech (uprostřed místnosti byl kanálek na odtok vody) měla udělat kuchyňka. Kuchyňská linka byl dar - z domácnosti vyřazená kuchyňská linka. Neviděl jsem ji smontovanou - celé zadání znělo "tady tahle hromada skříněk a dílů je prý kompletní kuchyně, vytvoř z toho v tomto prostoru funkční kuchyni s co nejmenšími náklady". Musím podotknout, že stav linky byl žalostný - vytrhaná dvířka, zničené montážní kování, rozštípané sokly. Nicméně po pár hodinách proměřování a vymýšlení vznikl nákres a podle toho se pak dělalo.
Dovolím si pár fotek pro představu, že i z kuchyně z druhé ruky se dá vytvořit celkem slušná kuchyně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 20:25
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.