Identifikace izolačních skel

Od: Datum: 07.03.16 20:27 odpovědí: 7 změna: 09.03.16 21:05

Zdravíčko, netušíte někdo, jaké jsou možnosti při identifikaci neznámého izolačního skla?
Jediné, co mě napadlo nebo co zvládám je jeho tloušťka, dále propustnost světla a okometricky typ rámečku. Co dalšího se ale dá nějak rozumě změřit, či nějak zjistit?
Chci měnit izolační skla, ale nevím, co tam teď mám. Kupovat to úplně nejlepší by byla sice jistota, že si nepohorším, ale to fakt nechci stejně tak jako si nechci pohoršit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 07.03.16 21:03
Jenom takovy dotaz. Proc chcete skla menit, kdyz si nechcete ani polepsit, ani pohorsit?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: novisls
Datum: 07.03.16 21:50

A já bych se pro změnu mohl rejpavě zeptat: proč přispívat, když není chuť věcně odpovídat, natož číst, co tazatel psal... *frajer*

Datum: 08.03.16 07:13
avatar

Pokud máte dvojskla, dejte trojskla, pokud to křídlo okna dovolí. Nebo nové zasklení s follí Heat Mirror.

Doma sám nic nezměříte.


doplněno 09.03.16 06:59:

novis, nevím nač se ptáte, když pak oznámíte, že si to změříte. Určitě připustíte, že běžný občan, bez Vašich znalostí a možností se nezměří na oknech propustnost.

To že nevidíte na trojsklech nic lepšího, mne udivuje.

Ale respektuji Vaše zjištění.

Hezký den a teplíčko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novisls
Datum: 08.03.16 23:18

Trojskla si dovolit nemůžu (přesněji řečeno si to nemůže dovolit křídlo) a hlavně ho nechci, protože na něm osobně nevidím žádnou výhodu - jen samé nevýhody.

Tvrdit, že si doma sám nic nezměřím je opravdu odvážné. Už dávno jsem si změřil tloušťku zasklení (to je první věc), dál jsem změřil propustnost pro světlo (druhá věc), mohl bych změřit propustnost pro solární záření (kdyby mě to zajímalo), no a dneska jem zapomocí rady známého "změřil", jestli jsou stávající skla pokovená, nebo ne... a stále si myslím, že se dá doma něco dalšího změřit.

Jelikož ale pokovaná povětšinou nejsou, tak už nemám potřebu cokoliv měřit, protože mimo jedné výplně jsou všechny skla obyčejná, takže Ug kolem 2,8 W/m2/K. Stále je ale prostor na identifikaci těch pokovených...

Od: novisls
Datum: 09.03.16 19:02

Mno, je to jednoduché - ptám se proto, abych věděl, co mám změřit... a to pak následně změřím (prostup tepla si samozřejmězměřit nedokážu, jinak bych se neptal). Co je na tom tedy špatného? Připouštím, že propustnost světla si nezměří každý, ale hodně lidí si na to může půjčit vybavení (není ale důvod - je to parametr k ničemu.

Co se týče trojskla, tak to rodiče dávali na jednu stranu domu před cca 20 lety, když nebylo nic lepšího. V dnešní době je to podle mě pitomost (nemluvě o čtyřsklech) a má to smysl snad jen na skleněné fasády. Dávají si je většinou ti, co naletí na "módní" marketingové nesmysly ve stavebnictví jako právě trojskla, "řízené větrání", novostavby s TČ vzduch-cokoliv s venkovní jednotkou, domy typu bunkr s výlohami, běžně řešené dřevostavby (tj. vata nebo PS v rámu z hranolů), všeobecně zázračně úsporné věci (což platí jen do doby, než si to dotyčný spočítá a zjistí, že neušetří vůbec, nebo minimálně) ale hlavně pak největší blbost století: pasivní domy (ač není tajností, že mají negativní vliv na zdraví, tak do toho stále více lidí jde - bohužel chtějí šetřit i za cenu vlastního zdraví).

Abych nebyl nekonkrétní, tak trojsklo je těžké, konstrukčně tlusté, nenabízí nic moc zajímavého z hlediska tepelně izolačního (kondenzaci vody zamezí i běžné dvojsklo a úspora vlivem menšího prostupu tepla je mizivá), nejhorší z mého pohledu jsou pak jeho příšerné optické vlastnosti (to je paradox - nejččastěji se právě dávají do velkých oken - "výloh", kde optické vlasnosti skla nejvíce vynikají). Výhody trojskla? Fakt nevím, snad jen nepatrně lepší tepelně izolační vlastnosti - něco nastřelte, protože mě nic nenapadá.

Datum: 09.03.16 19:10
avatar

Je zbytečné Vás přesvědčovat o něčem, co nechcete. Páč plný internet je opačného názoru jako máte Vy. Váš názor Vám neberu, ale můj čas je drahocený, abych vedl písemnou komunikaci o tomto problému.

Jestliže chcete srovnávat 20 let stará okna a dnešní, je to Vaše volba.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: novisls
Datum: 09.03.16 21:05

Začnu od konce: nějak mi uniká smysl webů jako tento, když na můj slušně položený dotaz se dočkám jen rejpání... chápu, že se člověk občas blbě vyspí, že ho v prácí prudí šéf, ale otravovat kvůli tomu ostatní nepovažuji za rozumné.

Konkrétně s Vámi mám několik problémů: Tváříte se jako odborník, ale jste diletant, protože jinak byste byl seznámen s názory odborníků a poznal byste, že co jsem napsal nebyly moje myšlenky, ale shrnutí toho, co tvrdí různí odborníci z různých oborů. S těmito myšlenkami "čirou náhodou" souhlasím, protože jsou pravdivé, podložené a tudíž Vaším tlacháním nezpochybnitelné (tak schválně vyberte jednu věc a zkuste ji zpochybnit, alespoň bude sranda).

Zadruhé nechápu jak může takový guru jako Vy vypustit z klávesnice argument jako "...plný internet je opačného názoru jako máte Vy...". Na to se hodí citát: "Kdyby tak jen existovalo místo, kde můžu umístit jakékoliv nehorázné tvrzení absolutně bez jakéhokoliv důkazu a miliony lidí ho přijme jako fakt. ...internet/wikipedie" Evidentně nepatí, že 20 tisíc příspěvků znamená něco jiného, než že dotyčný jen hodně tlachá.

Za třetí když nevíte a nemáte o čem dále psát, tak to prosím napište. Psát hlášky jako "můj čas je drahocený,..." jen abych mohl z diskuze zbaběle utéct je dost přízemní.

Neočekávám, že byste našel jakýkoliv argument proti myšlenkám z předchozího příspěvku, takže pápá-lálá.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.