Revize plynu -může se u toho podvadet?

Od: Datum: 07.03.16 18:18 odpovědí: 9 změna: 08.03.16 10:52
Revize plynu ukázala, že mi u sporáku - 40 starý - uniká plyn : 0,20. Před cca 4 měsíci byla výměna plynoměru a vše bylo ok. Prý se to takhle pořád zhoršuje. Nemůžu nabít dojmu, ze jen tabák peníze z kapes. Když ten kontrolor přišel, tak mu ta "mašinka" už tzv. vrčela. Není možné, ze již dopředu tuto mají upravené, aby se tam ta závada objevila? Jako zelináři, když si upravovali váhy. Možná, že říkám nesmysly, proto se zde ptám.
Nevíte kolik taková oprava stojí? Jsou to ty trubky za sporakem.
Díky za info.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.16 18:39

Tak jestli víte v kterém místě to má údajně ucházet tak stačí štětka a jarová voda-potřít a sledovat jestli se nedělají bublinky.Hlavně nekouřit

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.03.16 18:39
avatar

Přetěsnění může stát doslova pár korun, možná nějaká stovka. Myslím si, že dražší bude doprava technika na místo a zpět.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.03.16 19:40

pár korun a podvádět těžko od kud jste?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.16 21:56
avatar

nerozumím vaší poznámce, jelikož je nějakou zvláštní řečí. Slovo "od kud" je velmi úsměvné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.16 20:27
avatar

Je s podivem, že vám nikdo neodpojil plyn, při provozování 40 let starého sporáku, tady se jedná pomalu o hazard, není důvod pro by revizák měl podvádět, dopuručil vám snad někoho, kdo opravu provede. Pokud ne tak by z případného podvodu nic neměl. V tomto případě bych nahradil sporák a připojení provedl pohyvlivým přívodem. Tato investice se vyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.16 21:42
avatar

astik, oni vám při výměně plynoměru kotrolovali únik plynu i přímo u sporáku?,že píšete že bylo vše ok.Nám při této výměně provedli kontrolu akorát u toho plynoměru.:)Proč by kontrolor-revizní technik něco upravoval? Pochybuji,že by kvůli tomu riskoval odebrání osvědčení a navíc přístroj na měření je přece cejchovaný.Copak on ví, komu( kterému plynaři) byste si případnou opravu zadal, že se domníváte,že by tímto způsobem mohl někomu určitému přihrával " kšeft"? Naopak buďte rád, že se na únik přišlo. A vy byste měl dle zák. 458/2000 Sb. §62 bez zbytečného odkladu závadu odstranit.Cena za opravu nebude nijak horentní - pro orientační představu cen mrkněte na www.plynoservismarek.cz Opravou získáte jistotu,že platíte za odběr plynu jenom opravdu tolik,kolik ho spotřebujete.To je můj názor.*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 07:54
avatar

Odkud přesně by měl plyn unikat? Za sporákem, v trubkách? Jak máte sporák napojený? Napevno nebo hadicí? Vyměnit hadici nebo napojit sporák na hadici, aby se jim mohlo posouvat, žádný problém není. Plynař to má za chvilku a vy máte klid! Není třeba to tak prožívat! Nechejte to udělat plynařem a máte zase na mnoho let pokoj a klidné spaní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.16 10:02
avatar

Můsíte přesně označit, kde to utíká. Páč 40 let, to je ještě šroubovaný spoj, ze svítiplynu. Až zjistíte přesně, kde to utíká, pak lze řešit odstranění a cena.

Vezměte jarovou vodu, všechny spoje namočit, kde plyn utíká, objeví se bublinka. To vyfoťte a pak můžeme řešit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: astik
Datum: 08.03.16 10:52
Ok, moc děkuju. Zkusím to.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.