Jak odhlásit platbu popelnice?

Od: Datum: 05.03.16 14:43 odpovědí: 15 změna: 06.03.16 09:39

Dobrý den,od pulky března budu bydlet už jinde ale trvalý pobyt budu mít u rodičů,jelikož mi pronajímatel nechce dát trvalý pobyt (bude to i ve smlouvě) to mi nevadí povinný to bude až od roku cca.2018

Jak tedy udělat aby za mě rodiče neplatili jednou ročně odvoz odpadu?Když tam nebudu bydlet ale budu tam hlášený?Předem děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.16 15:20
Nijak.
Ohodnoceno: 0x

Od: hk
Datum: 05.03.16 15:32

Jedině, že byste bydlel v Praze, tam je systém jiný.

Datum: 05.03.16 15:41

budu se stěhovat do jiného kraje

Datum: 05.03.16 15:46

Proč by vaši rodiče měli za vás platit? Zaplaťte si to sám. Ostatně, když vaši rodiče nezaplatí, obec od nich získá vaši adresu a vyzve vás osobně k zaplacení. A pak je to notoricky známé. Nezaplatíte, najde vás exekutor.

Datum: 05.03.16 15:57

Jak to tedy lidé dělají když bydlí jinde a nemají tam trvalé bydliště?To jako platí třěba dvě popelnice?

Datum: 05.03.16 16:00

Tady s ebavíme teoreticky. Každé město to má trochu jinak, jak jsem psal, Praha zcela jinak. Vzhodnější by bylo zajít na obecní úřad, kde máte t.č. pobyt a tam ze zeptat.

Datum: 05.03.16 16:04

Mases, podobné téma se zde řeší často. Pokud platíte paušál ročně v obci, musíte platit tam, kde máte trvalý pobyt. Něco jiného je, když máte sjednanou službu za svoz popelnice. Přesně dle vyhlášky Vaší obce.

Takže musíte platit u rodičů roční poplatek.

Datum: 05.03.16 16:24

No přemýšlím no s tou popelnicí by mi to až tak nevadilo

ale dnes jsem byl právě na prohlídce toho bytu k pronájmu a domluvil se s makléřem že do příští soboty připraví smlouvu,ale ted čtu samá negativa na realitku M*M *******

Mohu makléři zavolat že to neberu?Nic jsem neplatil ani nepodepsal

Dohodl bych se s majitelkou soukromě

díky

Datum: 05.03.16 16:31

Obejít realitku můžete, ale očekávejte, že si to realitka nenechá líbit. Jen tak, sama od sebe by nenabízela nějakou nemovitost k pronájmu. Tedy jí někdo zaplatí.

Datum: 05.03.16 16:53

no tak to nechám tak sice přišel makléř o pul hodiny později ale vypadalo to celkem seriozně noo

Datum: 05.03.16 17:01

Předně je nutné kontaktovat pronajímatele, domluvit se na podrobnostech nájmu, smlouvě atd. Ověřit si, že osoba které platíte je skutečně oprávněná vám něco pronajímat a inkasovat za to. Makléř nenese za nic žádnou zodpovědnost. To je zprostředkovatel, kterému, pokud budete bezmězně věřit, vás může připravit o nemalé peníze, např. špatnou nájemní smlouvou, kterou v dobré víře podepíšete. Realitka nenese za nic odpovědnost.

Datum: 06.03.16 08:55

Taky pronajímám, i přes realitky. Občas se stane, že zájemce obejde ralitku a dohodne se se mnou přímo. Realitce se to jistě nelíbí, přišla o poplatek ve výší jednoho nájmu.

Sice se na mne chvilku zlozí, pak jim dohodím další pronájem a jsou spokojeni. Pro Vás žádné sankce nehrozí.

Datum: 06.03.16 09:39

JJ děkuji zatím to nechám a počkám si jak bude vypadat smlouva,zajímá mě hlavně jestli tam bude platba rozdělena na nájem a služby,sice je vše psané na majitelku takže jí bych poslal 7500kč a o víc se nestaral ale nevím jestli si mám ohlídat kolik platím nájem kolik vodu el.,plyn atd

doplněno 06.03.16 13:32:

Tak nakonec jsem vycouval

Datum: 05.03.16 18:33
Pronajem pres realitku neni co resit. To neni prodej. Zaplatite sice nakou kacku realitce , ale oproti prodeji to je jinna cena.
Nevim jake dve popelnice platit? Platite jen jednu , tam kde mate trvale bydliste. Neni prece problem poslat penize rodicum a oni to zaplati. Mesto nema jak zjistit kde mate pronajem , kdyz neprihlasite trv. bydliste.

Datum: 05.03.16 18:47

máte pravdu děkuji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.