Rezavé radiatory

Od: Datum: 05.03.16 12:21 odpovědí: 8 změna: 06.03.16 10:01
avatar

Proč to ty radiatory dělají?když jsme se nastěhovali byly nové,teda aspoň já byla první kdo je natíral-barvou na radiatory.Bylo poznat,že nejsou"zakypané"barvou a celkem vypadaly dobře,bez rzi...po roce to vyskočilo,tak jsem je očistila a znovu natřela ta místa no a jsou tam znova a snad ještě víc.Pomůže to natřít Hammeritem?nebo proč to vlastně dělá?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.16 12:45

Dobrý den,

než natřete místa, která reznou, musíte je důkladně obrousit ocelovým (nejlépe úzkým) kartáčem. Poté na tato místa aplikujte základní nátěr na kov - nejlépe bílý, ale můžete i šedý a poté teprve vrchní nátěr na radiátory. Problém také může být v netěsnosti mezi články, takže se Vám rez může časem objevit zase. Zkuste a uvidíte. Hodně zdaru!


doplněno 05.03.16 13:04:

Chápu. Ale jak jsem psal. Obrousit rez ocelákem až na čistý kov, natřít základem na kov (bílým, šedým), nechat zaschnout a poté až aplikovat barvu na radiátory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 12:54
avatar

...to už jsem právě udělala,i na fotce jdou vidět světleší místa(barvou na radiatory)...no a vyskočilo to znova,snad ještě víc.Předtím jen jedno,dvě žebra,ted skoro všechny.

Datum: 05.03.16 13:05
avatar

Odrezit a použít kvalitní krycí barvu na radiátory, základovku + povrch. Natírali jsme mnohem horší na chalupě, manžel je ale oddělal a pracoval na dvoře, odrezil a 2x nastříkal základovkou a pak 1x vrchní barvou, nadávala jsem, že barva byla drahá ale na stříkání ji nebylo moc potřeba. Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 13:56
avatar

tak to prostě oxiduje kov, máme stejný problém, kdysi jsme to natřeli a byly moc pěkné

a už jsou zase ošklivé. Je s tím hrozná práce. Korozi napomáhá sušení prádla na radiátorech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 14:01
avatar

Na radiátory je speciální narva, právě takto nazvaná, ale já používám pouze ředitelnou vodou. Radiátory se natírají zásadně mimo topnou sezonu. Jinak každá barva na topení se tzv. vypaluje, tedy ztenčuje a i pracuje a vystupuje rez, jak máte na fotce. A litinové topení toto dělá velmi rádo.

Jinak jsem Hammerite používala v dílně, a ačkoliv píšou dobrá barva na rez, já jsem s ní nikdy nebyla spokojená a i byla jinak drahá.

Práci Vám nezávidím, je to strašně pracné, nejlepší je opravdu žebra sundat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 05.03.16 14:18

Pronikání rzi je způsobeno zřejmě nějakou netěsností např. vlivem náhodné zvýšené teploty při topení. Po ochlazení se vzniklá spára může stát místem prosáknutí vnitřní otopné vody. Stačí místa odřít úzkým drátěným kartáčem a pak štětečkem aplikovat bezoplachový odrezovač. Po zaschnutí opět štětečkem naředěnou barvou na radiátory natřít ošetřený spoj. Naředěná barva zalije prostor spoje a mělo by to být OK.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.03.16 21:09
avatar

Jedná se o vzlínání vody mezi články. Neřešitelné, resp. nátěrem to nezastavíte. Překrytím jakoukoliv barvou zamezujete samovolnému odpařování vody, která nemá kam "utéct" a radiátor rezne. Jakýkoliv nátěr tuto situaci jen zhorší. Radiátor je na výměnu, pokud vám to reznutí vadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 06.03.16 10:01

Mě to například fungovalo. Jestli ale nejde a samotížný systém ale přetlakový, tak pak máte pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.