Povinne trideni odpadu?

Od: Datum: 05.03.16 11:32 odpovědí: 4 změna: 05.03.16 14:59
Dobry den
ve vchode na informacni tabuli mame info, tykajic se trideni odpadu. Chtel jsem se zeptat, je netrideni odpadu pokutovano ci neco? Je nejaky novy zakon, ktery jsem prehledl? Dekuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.16 11:35
avatar

Není, ale je to přece maličkost která nikomu neublíží. Třídění by mělo být v dnešní době samozřejmé. My, máme díky třídění odpadu dokonce levnější svoz odpadu. Jen proto, že se spousta našich spoluobčanů naučila třídit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.03.16 11:53
avatar

majsterjoe-vy se máte.To já když jdu s odpadky tak je mi zle,ale né z odpadků,ale z lidí.Někteří pomalu vyklízí koupené byty a po troškách vyhazují staré věci.Místo aby to rozřídili a odvezli naráz,tak jim není blbé vyhodit peřiny,druhý den panenky,třetí den nádobí...*bum*někdy si i přeju nějakou katastrofu pro lidký rod,protože většina je hodně"zhovadilá".

Zákon na to není,pokud jde o běžný odpad(s nebezpečným to bude jinak),ale líbí se mi jak v Jihlavě udělali tu hlídku ,která kouká do popelnic.Ráda bych slyšela co lidi odpovídají,když se přátelsky zeptají"proč jste to vyhodil do smíšeného odpadu?"jestli mají odpověď...i když lidem chybi dneska i stud,takže je možné,že nemají ani tu slušnost odpovědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 12:33

Asi barák tlačí na třídění, protože potom stačí objednat řidší odvoz netříděného odpadu.
Čili - když budete třídit, budete mít nižší platby za odpad a vyšší daně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.03.16 14:59
avatar
Nejsu žádný ekoterorista, ale třídíme naprosto automaticky a pomáhá i malý syn. Nepotřebuju k tomu hrozbu sankcí. Doma mám dvě super stohovací bedny z ikei jednu na papír, druhou na plasty a sklo a cca 1x týdně se projdu k kontejnerům, popř vezmu cestou k mhd či obchodu. Bohužel jsou lidé, které nedonutí nic a s klidem hodí do popelnice haldu petek, pochopitelně nesešlápnutých.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.