Demontáž kuchyně

Od: Datum: 05.03.16 09:21 odpovědí: 2 změna: 05.03.16 09:33

Dobrý den,poraďte prosím jak rozebrat starou panelákovou kuchyń.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.03.16 09:24
Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 05.03.16 09:33

Plechové smaltované skříňky jsou spojované na šroubky. Na základní rozebrání by měl stačit plochý šroubovák, nebo víc, stranový klíček pro matičky, dvě ploché misky - jedna na šroubky a druhá na magnetické zámky dvířek, které se vám možná na něco budou hodit. Dál budete potřebovat nějaké rozdělané lepenkové krabice, které si dáte na zem na chodbu a na ně budete dávat rozebrané skříňky, abyste si neodřeli podlahu. Když ze skříněk sundáte dvířka a vyndáte poličky, budou lehčí a bude se s nimi lépe pochodovat a odnášet je.

Nejdříve asi začnete horními skříňkami, bývají přimontované na horní vodorovné lišt přichycené nastřelovacími hřebíky k panelu. Než budete sundavat digestoř, zakryjte si vařič opět nějakou rozdělanou lepenkovou krabicí, aby vám na něj napadala špína a by se neodřel. Pozor na elektrické kabely k osvětlení kuchyňské linky a k centárálnímu odsávání digestoří. To by měl udělat nějaký elektrikář, například na dráty nasadí bakelitové lustrsvorky a celé ještě omotá elektrikářskou izolační páskou a pak to ještě celé může obalit něčím výrazným, aby to bylo izolované a zároveň varovalo před možným úrazem elektrickým proudem.

Před demontáží dřezu si dovnitř linky dejte kýbl, vemte si gumové rukavice a odšroubujte spodní víčko sifonu a vypusťte špínu do kýble. Pak víčko zase můžete nasadit zpátky. Až sundáte sifon z odpadní trubky, můžete do ní zasunout nějkou ucpávku (ale aby šla vyndat!) a celé překrýt silnějším igelitovým pytlíkem, nebo prezervativem, aby vám vůně z odpadu nešla do kuchyně. Při demontáži vodovodních kohoutů máte samozřejmě zavřenou vodu do kuchyně!

Odmontované díly vynášejte na chodbu, aby se vám nepletly a snažte se špínu na zemi neroznosit po celé bytu.

Atd...


doplněno 05.03.16 09:43:

Po vyndání poliček ze spodních dílů se můžete skrčit a podívat se, kde jsou šrouby, kterými je přidělaní deska pracovní plochy. Mimo jiné najdete kovové klínky, kterými je přidělaný dřez. Když se na ně z úzké strany poklepe kladívkem, vyjedou, vypadnou a uvolní dřez. Je lepší ho také vyndat, s deskou a dřezem zvlášť se lépe manipuluje. Když něco nejde uvolnit, dívejte se, kde by ještě mohl být nějaký šroub. Rozebíráte to v podstatě obráceným postupem, než to stavaři montovali.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.