Zateplení stěn dřevostavby polystyrénem

Od: Datum: 04.03.16 22:03 odpovědí: 2 změna: 05.03.16 09:16

Dobrý den, chci vědět váš názor na zateplení stěn dřevostavby polystyrénem. Stěna se skládá z trámku 10x12cm.Na které se dále šroubovaly OSB desky 15mm. Na OSB desky přišel z venku polystyrén 100mm. A dále zateplujeme polystyreném i mezi trámkama taky 100mm. Na tramky by měl přijít sádrokarton. Více vám snad řekne fotka. Četl jsem, že se stěny mají zateplovat spíše vatou. Tak vás prosím o váš názor. Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.03.16 22:32
avatar

určitě dostanete fundovanější odpovědi. proč polystyren, když je dražší než vata? proč polystyren, když mnohem hůře tlumí zvuk než vata? tepelně izolovat to bude stejně. vatu "nacpete", polystyren budete muset "dopěnit"...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.03.16 09:16
avatar

2 masoni, nevím, zdali tazatel dostane fundovanější odpověď, nežli od Vás. Páč obávám se toho, až u baráku zastaví náklaďák, bude slyšet až vnitř. A že nákladáci jim nemají moc hlučná auta.

Vata se dává proto, aby se lépe vyplnil prostor mezi hranoly, utlumil hluk. Nebo jemné zaťukání na fasádu, bude slyšet uvnitř.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.