Koupě zahrady s chatkou

Od: Datum: 03.03.16 12:58 odpovědí: 4 změna: 04.03.16 08:13

Dobrý den, máme vyhlédnutou ke koupi zahradu s chatkou a studnou. Chatka ani studna nejsou zapsány v KN. Chatka je do 16 m2 a byla vystavěna v roce 1992. Poraďte prosím, co si ohlídat při koupi a jaké dokumenty by nám měl prodávající předložit, abychom nějak nenaletěli a bylo vše "čisté".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 03.03.16 13:28

Předně je třeba vidět rozhodnutí o koloaudaci. Ono je celkem možné, že chatka i studna jsou postaveny načerno. Pokud to vlastník nemá, jděte na příslušní odbor výstavby a požádejte o nahlédnutí do archivu, kde by ty dokumenty měly být. Pokud tam nejsou, pak je možné, aby současný vlastník stavbu "zlegalizoval". Pokud ne, najděte si jinou chajdou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.03.16 14:39

Stavba do 16 m2 se v té době vůbec nezapisovala do katastru a ne potom, aby se kolaudovala. Studna by kolaudaci i zápis měla mít.

Já nevím, když půjdete pátrat na st. úřad a nakonec chatku koupíte, tak vlastně napráskáte sama sebe. Ale i studna lze dodatečně zkolaudovat (pokud je postavena dle normy). Není to chatka v záhrádkářské kolonii? To by nějaké doklady mohl mít správce nebo jak se funkce jmenuje?

Mě by stačio ukázat zaplacenou daň z nemovitosti - rozepsanou na chatku a na pozemek. I když chatka není zapsaná v katastru, ale daň z nemovitosti s z ní platí, pak by to mohlo být v pořádku. Dále v katastru ověřit majitele. Do studny bych nevrtala.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.03.16 19:46
avatar

Nejde o parcelu v zahradní kolonii?Pak je potřeba si dát pozor,aby byla převedena do osobního vlastnictví,jinak je to majetek zahrádkářské osady,podobně jako družstevní byty.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kloudovka
Datum: 04.03.16 08:13

Děkuji za odpovědi. Nejedná se vyloženě o zahradní kolonii, každý má svůj oplocený pozemek. Pán nám právě tvrdí, že na oboje má stavební povolení, chatka že nemusela být do 16m2 zkolaudovaná a studnu zkolaudovat chtěl, ale nějak se to seklo na úřadě, slíbili a nepřišli...prostě výmluvy. Ale tu bychom třeba zkolaudovali dodatečně. Zaplacenou daň znemovitosti si ohlídáme, to je dobrý tip.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.