Čištění kuchyňské linky-folie

Od: Datum: 02.03.16 23:38 odpovědí: 4 změna: 05.04.16 11:04

Máme kuchyňskou linku,která je potažená folií. Problém je v tom, že je postupem času zašpiněná - mastné prsty,stékající mléko,dávání odpadu do koše apod.Takže poraďte čím vyčistit svislé plochy (přední strany šuplíků,dvířka).Pokud použiji saponát,mám pocit, že folie je potom taková vysušená.Dala by se použít potom např.Diava?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 02.03.16 23:59

Diava je mastná. To není dobrý nápad. Vezměte na to přípravky na bázi "včelího" vosku. Pokud ta linka je původně hladká a lesklá (jako klavír), kupte leštěnku na NOVÉ autolaky (neobsahují brusné částice). Ta leštěnka na auto folii impregnuje proti vodě a zároveň jí dá lesk. Mimochodcem, pokud máte bílá plastová okna, pak auto vosk použijte po důkladném omytí plastových rámů. Plast bude vzdorovat povětrnosti a nebude do sebe tahat špínu (vyzkoušeno). Na ta okna mám leštěnku na zvětralé autolaky, protože obsahuje i čistící přísady a rámy oken jsou pak lesklá jak psí kulky...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.04.16 11:04

Vracím se znovu k Vaší radě ohledně lesku plastových oken. Chci se zeptat, rámy umyjete, pak dáte včelí vosk a na to leštěnku na zvětralé autolaky? Nebo jedno z toho?

doplněno 05.04.16 11:09:

Tento způsob by se mohl dát použít i na bílý plast. zahradní nábytek, ne?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.03.16 08:23

Spoustu vody se saponátem. Odmočit, hladká strana houbičky se saponátem by to měla vyřešit. Netlačit a trpělivě umývat a vodou nešetřit. Pak znovu umýt čistou vodou, smýt zbytky saponátu. Žádných leštěnek není třeba, na dvířkách by byl vidět každý otisk, šmouha, mnohem rychleji. Časem se linka znovu opatlává, musí se to hlídat s často umývat. Nic z umělé hmoty nenatíráme ničím, jen myjeme! Je mnoho věcí, které po leštěnce vypadá luxusně. Ale za několik hodin to pravda není. *hej*Moje mnohem starší kolegyně říkávala: "Pořádek se nedělá, pořádek se udržuje." Říkávám to i já, protože je to pravda.

Datum: 03.03.16 08:41

Problém je v tom, že (jak píše "babkazov") neudržujete kuchyňskou linku v čistotě. Já mám linku starou 16 roků a je jako nová, včetně sporáku i plynových hořáků, myčky. Co se ušpiní to ihned (ten samý den) omyji. Ono jde taky o to používat vhodné pomůcky. Když utíráte linku nějakým starým hadrem, který nesaje, zanechává třeba stopy na skle, pak uznám, že to přesane bavit a vykašlete se na to. Umýt a osušit je základ. Já používám v současné době univerzální mycí šampon Savo v rozprašovači. Stojí od 54 do 95 kč, podle toho kde nakupujete a podle mě je vynikající. Myji s ním všechno od kuchyňské linky přes radiátory, koupelnu i WC, i podlahy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.