Voda ve sklepních prostorách

Od: Datum: 02.03.16 15:18 odpovědí: 6 změna: 02.03.16 21:39

Dobrý den,

bydlím v domečku,a mám vodu ve sklepních prostorách,zjistila jsem malou dirku , kde teče voda.

Dírku jsem objevila,tak se vás ptám zda to jde jen zalepit,nebo bych chtěla radu jak tento problém vyřešit.

Děkují Janina

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.03.16 15:23

No počkejte...

Voda teče odkud? Ze zdi...z vodovodního potrubí, z potrubí topení...Z jakého případně materiálu ono potrubí je?

Opravit jde všechno...

doplněno 02.03.16 15:41:

Tak to je bohužel ta nejhorší varianta..

Ta voda může pocházet z různých "zdrojů"...Od vody z potrubí o kterém nikdo neví...přes prasklé vodovodní potrubí v ulici...až po spodní vodu a porušenou hydroizolaci objektu.

Bez dalších podrobností a zkoumání na místě lze těžko předjímat další souvislosti.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.03.16 15:29

Dobrý den,voda proteka ze zdi ,není tam žadné potrupi,jak jsem psala proteká zdivem,ve sklepních prostorách,žadné misto jsem nenašla.

Děkují Janina

Datum: 02.03.16 15:41

Bude potřeba nejprve zjistit zdroj vody. Pokud jste si jista, že to není z nějakého vodovodu, pak může jít o průsak z venkovního prostředí (ze svodů a jejich odvodu, z terénu za stěnou, pramenu atp). Pak bude potřeba obnažit zvenku stěnu v okolí míst průsaku a provést izolaci... nebo udělat jímku uvnitř sklepa a vodu z ní občas odčerpávat. To záleží na množství vytékající vody.

Ohodnoceno: 0x

Od: host
Datum: 02.03.16 16:07

V mnoha podsklepených venkovských domcích se při jarním tání nebo velkých deštích ve sklepě objeví voda. Někudy si najde cestu. Ve starých domech v krajinách, kde se voda objevuje často, se s tím počítá, na podlaze jsou na cihlách prkna, aby se po nich dalo chodit a komu to vadí, tak má ve sklepě v nejnižším místě malou jímku, do které voda vtéká a sama se vsakuje.

Když se spodní voda objevuje ve sklepech s betonovou podlahou a ví se o ní, tak se mnohdy v nejnižším místě dělá jímka s čerpadlem a plovákovým spínačem, který čerpadlo při naplnění jímky spustí, vodu vyčerpá a pak se zase vypne.

Když se někdo chce spodní vody zbavit a udělá důkladnou izolaci proti vodě a spodní voda hodně stoupne, nebo je země plná vody po deštích nebo záplavách, může se stát, že si voda tlakem přesto někde cestičku najde a proniká do sklepa i přes důkladnou izolaci.

janinaja: asi bych dírku nezalepoval, alespoň víte, kudy to teče, ale je dobré to sledovat a zjistit, jestli někde ve zdi nebo za zdí nevede nějaké potrubí, které by mohlo být prasklé a zdrojem vody, která vám proniká do sklepa. Podívejte se, jestli je dírka na stěně nebo v podlaze nebo někde těsně nad podlahou.

Datum: 02.03.16 21:32

Já jsem prosak vody kolem vodovodního potrubí vyřešil takto:

Před domem jsem vyvrtal tři jímky, které jsou hlouběji než základy. Voda se do těchto jímek stahuje a já ji pak vyčerpám.

Pokud je po tání sněhu nebo vydatných deštích, tak jednotlivé vrty propojím hadicí tak, aby voda přetékala do vrtu, kde mám čerpadlo.

Čerpadlo má hladinový spínač a podle něj se odčerpává voda.

Není to ideální způsob řešení, ale funguje to. Pokud více prší, tak si kontroluju množství vody v jímkách a když je potřeba, tak připojím čerpadlo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.03.16 21:39

colombo, neznám podrobnosti o Vašem stavení, ale takto je to správné a lepší, nežli dělat nopovku s drenáží kolem baráku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.