Topení teče

Od: Datum: 02.03.16 15:15 odpovědí: 9 změna: 07.03.16 19:43

Ahoj,

dneska jsem si všiml, že nám doma trochu teče v koupelně topení. Viz foto - pár minut před focením utřeno dosucha. V bytě bydlíme 3 měsíce (pronájem), doteď žádný problém s topením. Topení je napojeno na plynový kotel, který máme v bytě. Poradíte, co s tím? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: topic
Datum: 02.03.16 15:43

Přetěsnit. Nové těsnění se musí po týdnu - měsici dotáhnout, i několikrát. To se nejspíš neudělalo a proto to teče.

Pronájem = řešit s vlastníkem.

Pokud to zkusíte dotáhnout tak buď přestane téct nebo začne stříkat = mít nachystané náhradní těsnění. Pokud jsou ventily na vstupu a výstupu, tak se odstaví jen ten žebřík

Pokud se to nechá, tak to okolo orezne a brzo prorezne skrz...

Ohodnoceno: 0x

Od: marek2323
Datum: 02.03.16 15:50

Děkuju za odpověď. Zkusil jsem to trochu, s citem, dotáhnout. Trochu jsem tím pootočil a nestříká. Uvidím, jestli to bude dál téct nebo ne. Zatím díky.

Datum: 02.03.16 17:15

Zrovna včera jsem toto řešil, přišli, ofotili zjistili zrezatělé jak v horní tak v dolní části a navrhli výměnu. Jelikož rez bude pokračovat.

Datum: 02.03.16 18:07

Výměnu celého topení nebo jen těsnění?

Datum: 02.03.16 17:35
Pokud to tece pres tu rez. Tak jedine vymenit.

Datum: 02.03.16 18:07

Bohužel teče.

Datum: 02.03.16 19:10

tady fotka hovoří jasně, není co dál zkoumat - vyměnit celý radiátor, je už KO.

Od: topic
Datum: 03.03.16 09:25

To jsou dvě možnosti - 1) vadné těsnění a je to jen okolo zvenku orezlé kvůli vlhku = po výměně těsnění to bude fungovat, nejlepší je kromě nového těsnění i očistit rez až na čistý kov a natřít.

2) je prorezlý plech skrz, tam výměna těsnění nepomůže a nejjednodušší je dát nový radiátor.

Pokud to přestalo téct po dotažení tak jde o první možnost, v tom případě bych to vyšrouboval, orezlé očistil, natřel a dal nové těsnění.

Pokud dotažení nepomohlo tak nevíme, je třeba přetěsnit a pak se uvidí.

Ohodnoceno: 1x

Od: jenda2
Datum: 07.03.16 19:43

Stačí uzavřít okruh topení, aby neunikla otopná voda. Vyšroubovat odvzdušňovák, obrousit rezavou plochu a zatřít barvou. Odvzdušňovák vyměnit za nový. Rzi tam není tolik, aby tam byl prorezavělý otvor. Závit před našroubováním namáznout vazelínou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.