Deprese z bydlení v rodinném domě

Od: Datum: 03.04.16 20:29 odpovědí: 88 změna: 02.05.16 11:22
Celý život jsem si užíval bezpečí, pohodlí a bezstarostnosti bydlení v bytě. Před dvěma lety jsem se ale oženil a v rámci plánování dětí jsem byl nucen nechat postavit rodinný dům a přestěhovat se tam. Tím došlo k obrovskému propadu v kvalitě života: najednou musím dělat spoustu práce, která mě připravuje o čas a unavuje - v zimě odklízet sníh, po zbytek roku sekat trávník. A nejhorší je to nebezpečí a neustálé vědomí ohrožení, protože do baráku může kdykoliv vlézt zloděj nebo úchyl a podřezat celou rodinu jako kuřata. Zabezpečení máme sice silně, ale tihle kriminálníci si dovedou poradit se sebedůmyslnější ochranou. Strachem nemůžu usnout, v noci se budím, vůbec se nevyspím. Když musím letět pracovně do ciziny, celou dobu tam trnu strachem o život své krásné mladé manželky. Moje žena si to nebezpečí odmítá připustit, protože celé dětství a mladí bydleli v domku. Ona je v mém novém domě šťastná, užívá si bazén, saunu a všechny ty kraviny okolo, a já jí nechci tu radost kazit. Nevím, co s tím...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.04.16 20:44
avatar

Já mám z Vašeho příspěvku spíše dojem, že jste se chtěl pochlubit, ne že máte deprese. Žena si bydlení užívá a je šťastná ve Vašem domě? On to není dům společný, tedy i její? No, pokud je tam Vaše mladá krásná žena spokojená a Vy ji nechcete kazit radost, nezbyde Vám nic jiného, než si zvyknout a ty deprese zkusit řešit s odborníkem.


doplněno 03.04.16 21:08:

Radu jsem Vám dala a Váš názor respektuji. Nemám s tím problém.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: bytovej
Datum: 03.04.16 20:59
Proč jste agresivnÍ? Deprese není nic, čím by se mohl někdo chlubit. Evidentně vůbec nemáte představu, jaké to je.
Ne, dům není mé ženy ani společný, je můj. Nevím, proč tohle řešíte - co mají majetkové vztahy v mé rodinné společného s tématem?
Pokud nemáte co poradit, tak neexistuje důvod, proč vůbec reagujete.
Datum: 08.04.16 10:12

Vám se odpověď od Kapky zdá agresivní a opravdu nevidíte důvod, proč Kapka vůbec reaguje?

Ano, máte pravdu a možná ten důvod skutečně nevidíte. Žil jste v bytě, teď máte dům a ten pouze váš dům vypadá tak, že přitahuje všechny všechny zloděje a kriminálníky z celého regionu, váš je i pozemek a je tak velký že s ním máte spoustu práce, vaše krásná mladá žena je vaše a vy o ni máte tak velké obavy, že upadáte do depresí. Zapoměl jste se zmítit o vašem autě. Máte váš Mercedes nebo jen vaši Škodu Superb?

Už máte ve vaší věci jasněji?

Jděte, vaši krásnou mladou ženu poplácejte po zadečku, pohlaďte po hlavě, polibte na obě líčka a řekněte jí konečně, že váš dům je i jejím domem, váš pozemek je i jejím pozemkem, vaše auto je i jejím autem, vaše konto je i jejím kontem a že ji milujete a že jste rád, že s vámi žije.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 20:47

Na práce okolo domu si někoho domluv, když tě to nebaví. Je spoustu firem, které se tímto živí. Kamarád třeba ani neuklízí, vlastně nedělá doma vůbec nic. Vše mu zabezpečuje firma a to včetně týdenního velkého uklidu celého baráku. Takže tam bych problém neviděl.

Ohledně zabezpečení to vidím naopak. Svůj barák si mohu zabezpečit takovým způsobem, že se ke mě nedostane nikdo. Naopak v bytu jsem částečně odkázán na společnou bezpečnost, protože dovnitř se může dostat kdokoliv.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bytovej
Datum: 03.04.16 21:13
Díky za příspěvek. Spolehlivě zabezpečit dům - ale jde to vůbec? Například francouzské dveře - sklo se přece dá vždycky rozbít. Nebo když nebudu doma a moje žena doma bude podceňovat nebezpečí a klidně si večer sedne na terasu a bude tam popíjet víno a za sebou nechá otevřeno, žádné zabezpečovací zařízení jí nepomůže.
Od: cen
Datum: 02.05.16 09:32

Naopak, já měla deprese z bydlení v bytovém domě. A nešlo jen o zloděje, ale největší strach jsem měla z ohně, vždyť kolik lidí bydlí v takovém domě a člověk nemá ani ponětí, co vše mohou provést svou neopatrností, zapomnětlivostí, atd. A to nemluvím o nebezpečí, hrozící ženám na chodbách domu či výtahu od násilníků, vždyť ty chodby jsou jako veřejný prostor a člověk nikdy neví, s kým se v nich setká. Když se bojíte o ženu, pořiď´te si taky pořádného pejska, když lupiče nevyžene, aspoň je ohlásí. Bydlím v domku úplně sama a bez pejska bych se v něm bála.Práce kolem domu , to je potěšení, na čerstvém vzduchu v krásném prostředí, nač platit fitko?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 20:54
avatar

Mno, pokud tenhle příspěvek není fake, tak musím konstatovat, že jste prostě línej a nechce se Vám kolem baráku nic dělat. Já mám taky rodinný dům a sekám trávu a ostatní práce moc rád. Kdybych musel celý den sedět někde v paneláku a čumět z okna, to bych se zbláznil.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: bytovej
Datum: 03.04.16 21:08
Asi holt nemáte nic pořádného na práci nebo jste důchodce, tak Vám zbývá čas na práce na domě. Já podnikám a mám sotva čas se najíst a vyspat, natož trdlovat se sekačkou.
Zřejmě Vám také uniklo, že byt neznamená panelák. Bezpočet bytů se nachází v cihlových domech, a právě na takové jsem zvyklý. V paneláku jsem nikdy nebydlel.
Datum: 03.04.16 21:13
avatar

Můj otec také podniká. Jako soukromý zemědělec. Vstává ráno v půl čtvrté a domů chodí obvykle po jedenácté večer. Mezi hlavní prací stíhá i práci kolem domu. Pokud nemáte čas na práci kolem domu, tak Vám nezbyde nic jiného, než si zaplatit placenou službu. A co Vaše manželka? Máte ji jen na okrasu nebo zvládne posekat trávu kolem domu?

A jinak zloděj, vrah apod. ten se Vám do domu může dostat, to máte pravdu? Ale kvůli tomu se nemá cenu nervovat, protože s tím nic nenaděláte. Leda byste investoval mili=ony do nějakého extra zabezpečení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bytovej
Datum: 03.04.16 21:16
A existuje vůbec takové zabezpečení?
Datum: 03.04.16 21:24
avatar

Jeden chlápek (mimochodem mlj spolužák)vu nás ve vesnici má rd kompletně celý ohraničený minimálně 3m zdí z pískovců. Na nich je něco na způsob ostnatého drátu, asi aby mu tam nikdo nevlezl. Venku má dva Kavkazáky. Na plotě a na domu kamery, alarm. Dveře od firmy Next (speciálně upravené proti průrazu a vyražení), okna v přízemí s nějakou speciální vložkou neprůstřelnou a doma má speciální místnost, kde má trezor a kam se v případě nouze může schovat a nikdo se tam zvenčí nedostane. Leda dynamitem nebo tankem... On v určité době docela dost zbohatl a od té doby trpí jakousi paranoiou, že mu chce někdo ublížit. Ven chodí zásadně s bouchačkou a někdy si bere i neprůstřelnou vestu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 21:54
avatar

Samurraj - nebo má soused špatné svědomí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 21:55
avatar

To je možné, ale tvrdit to nemohu. Soused to není, bydlí na opačném konci vesnice, dost daleko od nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.16 06:08

Koukám, že má "idilický" život. A to si mnoho lidí říká, že by chtěli mít hodně peněz a být konečně "svobodní" Ale opak je většinou pravdou. Člověk to ale většinou zjistí, až je "v tom".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martajs2
Datum: 22.04.16 15:37

Taky bydlím RD prakticky celý život. Podle mě když je kolem baráku 3metrová zeď tak to je sice dobé, protože Vám do zahrady nelezou ježci, možná že i slimáci, ale pro zloděje to působí jako magnet. Nikdy mě nenapadlo, budovat doma trezor a bunkr, to mi připadá opravdu paranoidní. Peníze mám na kontě a doma si nechám jen sumu, která by mě nezruinovala. Hold když má někdo víc než ostatní a musí to za každou cenu ukázat veřejnosti pak se musí oprávněně o svůj majetek obávat. Znám jednoho milionáře, který bydlí v rodinném domku z dob Komunismu a tento dům vypadá jako by se tam zastavil čas. (aspoň zvenku) Nikoho nepřitahuje ani neláká ani nedráždí,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.16 12:04

Už jste navštívil psychiatra? A to myslím zcela vážně.

Možná máte spoustu nepřátel (třeba z oblasti Vašeho podnikání) a proto se cítíte ohrožen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 11:36

Je pravda, že řeším většinou stavební problémy, než problémy tohoto charakteru, ale zase jsem se zde víc pobavil, díky, že jste tady a nenecháte moje oko suché, myslím tím všechny jež přispěli. No vidíte, Kmotr Mrázek dal nemalé peníze do zabezpečení, a tyto starosti už nemá. Čím nápadnější dům, a jeho zabezpečení, tím větší výzva pro ostatní. Vyměňte psychiatra, nebo si dejte Jointa, určitě to pomůže. Vaše krásná manželka a to mi můžete věřit si pomůže sama *jasne*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 21:07

Pomohlo by jediné - najít dobrého psychiatra nebo aspoň psychologa.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: bytovej
Datum: 03.04.16 21:15
Návštěva psychiatra mi dům nezabezpečí, ani nijak nesníží rizika spojená s bydlením v domě.
Nepotřebuju psychiatra, protože jsem zdravý. Vidět reálná nebezpečí není nemoc.
Datum: 03.04.16 21:27
avatar

Zajímavý názor, že pes má být jen doma.

Ono je asi trochu rozdíl vidět reálná nebezpečí a trpět stihomanem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 21:39

Je rozdíl mezi reálným nebezpečím a utkvělými představami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 13:20

Bytovej a to ještě nevíš, že existují *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 13:26
Bytovej, rada, která tě přivede na jiné myšlenky, kup si vyřazený tank, v případě nebezpečí se do něj schovej, pokud uvidíš zloděje, nebo úchyla, vystřel varovný výstřel (zákon ti to přímo nakazuje), a to by v tom byl čert, aby se ti zas...ní zloději nerozutekly. Lepší zabezpečení nevymyslíš!*palec*
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.04.16 17:59
avatar

"Nepotřebuju psychiatra, protože jsem zdravý".

*haha*Tak tohle je klasická věta, kterou vyslovují všichni duševně nemocní. Stejně, jako si alkoholik nepřipustí, že potřebuje léčbu, protože on přece má svoje pití pod kontrolou. Vy nevidíte "reálná nebezpečí", vy trpíte stihomamem. Doporučuju vyměnit vilu za betonový příhraniční bunkr.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.04.16 16:58

Já se vám divím že ještě reagujete na lidi kteří místo rady rejpají *cert*.Je mě z toho smutno :( ( pro bytovej)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 21:15
avatar

Rady jste dostal. V každé odpovědi máte nějakou a myslím, že dobré.

Jinak na mě tento příspěvek také působí dojmem, že se chlubíte.

Co mě ale zarazilo, že píšete..,, byl jsem nucen postavit rodinný dům,,...Zde je jádro pudla. Kdo Vás nutil? Odpovězte si sám. I s dětmi se přece dá žít v bytě.

A jinak rada na zabezpečení, která zde asi nepadla, je pořádný pes - vycvičený hlídač.

A to necháte paní popíjet víno samotnou? Pořiďte jí ochránce, který na ni a dům dohlídne v době Vaší nepřítomnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bytovej
Datum: 03.04.16 21:19
Psa bych nikdy nevystavoval riziku, že mu někdo ublíží. Pes není zbraň, nýbrž člen rodiny. Pes patří dovnitř, ne ven. Musí mít samozřejmě zajištěný dostatek pohybu při procházkách.
Datum: 03.04.16 21:26
avatar

Pes patří dovnitř ne ven.,.. to snad nemyslíte vážně, že ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 21:29
avatar

Pro Samuraj: pes potřebuje smečku, pokud to není vysloveně pes, který vyhledává exterier.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.16 21:38
avatar

Pes žádnou smečku nepotřebuje. Odjakživa jsme měli psa na hlídání a nikdy se domů nehrnul. Ani bysme ho tam nepustili. Vždycky byl zvyklý venku bez jakéhokoli problému.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.04.16 19:48
avatar

My jsme měli československého vlčáka, minulý měsíc musel být uspán. Vždy nás chtěl mít na očích. V prvních dvou letech ho vychovávala dcera přítele a pes nesměl dovnitř. Celé dva roky ten pes trpěl, vše okousal, poškrábal, jak se bral dovnitř /kotec se díkybohu zavrhl/, po převzetí psa do naší péče byl pes nejšťastnější s námi, kdy nás hlídal, ke mě neskutečně galantní. A nyní ke konci v deseti letech neskutečný mazel. Mnoho plemen psů má v popisu, že potřebuje kontakt se členy rodiny. Pes je smečkové zvíře a prapředci vlci v nich mnohdy přetrvávají.

Možná jste měl štěstí a vybral jste si plemeno, které bylo spokojené venku. A i zrovna ten jedinec.

Jednou jsem si vybrala na netu psa, kde bylo výslovně uvedeno, že pes musí být venku a nemá rád mazlení a bližší kontakt s majitelem. Samotář. Je to jako s lidmi. Každý má svoji povahu. A je to o souznění člověka se zvířetem. A když každý dá tomu druhému to co potřebuje, tak jsou oba šťastní a spokojení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.16 18:57
avatar

Jo jo to máte asi pravdu, že to bude záležet vždy na konkrétním jedinci. Stejně jako u lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 21:27
avatar

Pro bytovej: Pes doma, to je bod pro Vás, ne každý s takovými názory, jaké jste zde napsal, má i slabost pro domácího mazlíka.

Pes doma ale udělá po hlídací stránce víc, než který pobíhá venku.

Ale je to náročnější na úklid. A pokud jsou děti, tak je zde riziko napadení. Všechno má své pro i proti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 04.04.16 12:30

I mrňavej pes doma může štěkotem upozornit na to, že se něco děje. A když je to pes velký vycvičený třeba na obrany, tak do baráku vleze zloděj jenom jednou. A oni si nejdřív typují, než někam vlezou. Takže pořádný pes na zahradě snižuje riziko, že mi do baráku někdo vůbec poleze. Můj partner měl vlastně celý život na zahradě psa/psy. Vždy to byla telata typu novofudnalďák, bernardýn. O oni nikdy nezamykali dveře. Měli kliku i z venku a prostě se nezamylo, ani branka ani barák a to i když nebyli doma. Za těch asi 30let, co spával pes velikosti telete před vchodovými dveřmi, jim nikdo do nezamčeného baráku nevlez.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.04.16 12:06

Bylo myšleno pořídit si ostrého cvičeného psa hlídače a ne gaučáka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 18:15

Hlásím se dobrovolně jako ochránce, nerad bych, aby mne někdo předběhl. Štěkat umím, pac dávám moc rád, když uvidím paničku budu vrtět vším, co mám funkční, slibuji. Upozorňuji, že nerad spím venku, ale to po dohodě s vaší paní vyřešíme. Kupte mi houpací křeslo, takovéto *houpy*děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 21:22
avatar
Do bytu se kriminálník dostane stejně snadno jako do domu. Na práci okolo domu, si najměte firmu. Odklidit sníh v našich nadmořských podmínkách cca 3x za rok (pokud nebydlíte na horách) a jednou za týden přeběhnout pozemek se sekačkou s pojezdem a sběrným košem, tomu říkám se natřít..
Problém je ve Vaší hlavě, hledejte odbornou pomoc.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: nox®
Datum: 03.04.16 21:23
avatar

Něco mě říká, že by bylo potřeba nejdříve dospět. :) Ale jinak mám stejný názor. Kdo si může dovolit postavit dům s bazénem a saunou, najde určitě pár stovek na ostatní služby.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 21:44

Já vyrostla v rod.domě.muž v bytě...on taky má pocit podobný vašemu,máme kameru před domem u domovních dveří,kameru s čidlem pohybu na terase,v noci ledky na zahradě.Já,protože jsem vyrostla v domě se zahradou,nikdy mě nenapadlo,že se něco může přihodit.A stalo,byli jsme autem pryč a někdo se nás pokusil vykrást...od té doby vím,jaký je to pocit.Přemýšleli jsme a po poradě se známým-policajt-jsme si pořídili pořádného psa-tedy nejdřív štěně,které dorostlo.Řeknu vám,že to je nejlepší ochrana...Dopředu na vrata ceduli s obrázkem - pozor zlý pes-pořádně celkou.Pes je náš mazlíček,budí ovšem ohromný respekt už svoji velikostí.Jinak doplňuji - sklo dnes ti lumpové nerozbíjejí - nám prostě vyřízli -jsou vybavení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 21:45
Mám pro vás pár tipů.
1)Dům prodejte a sežeňte si byt 4+1 někde v klidné čtvrti města. Dům evidentně není pro vás. Žena si zvykne, vysvětlete ji svůj problém a pokud je rozumná, pochopí to.
2) Trpíte paranoiou. Za prvé - přestaňte se dívat na filmy, kde se zabíjí lidé a kde na člověka působí negativní energie. Doporučuji vám také přestat se dívat na zprávy v TV, kde se v drtivé většině snaží diváka připoutat právě na takové zprávy, kde někdo někoho zabil, zmrzačil nebo okradl - zdroj negativní energie.
3) Asi by bylo fajn opravdu najít někoho, kdo by vás dostal do větší pohody. Moc si věci berete a to některé opravdu docela nepodstatné (viz práce kolem domu a podobné). Pokud s tím něco neuděláte, skončíte tak jako tak v blázinci nebo na antidepresivech.
Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 03.04.16 21:49
avatar

To je případ pro psychiatra. Co víc říct. Já měl deprese v bytě 2+1 kde jsme bydleli 4 a pes, Stísněný prostor, průchozí obyvák/ložnice a pod. Bydlím v RD, nikdy sem žádnej strach neměl, je jasný že kdo má RD tak si vše musí udělat sám. To není jako ti v bytech co maj (velký množství) "olšový" ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.04.16 22:02
avatar

- já Vám neporadím, ale přesně chápu, co máte na mysli. Vyrůstala jsem sice v RD - ale, jak jsem mohla, utíkala jsem do města - do paneláku.

Ale - až budete mít děti, tak se na bydlení v RD začnete možná dívat jinak - přece jenom je to "jiný kafe" nežli jakýkoliv byt. Třeba si časem zvyknete - na všechno se dá zvyknout, pokud překonáte počáteční paniku. Zdravím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.04.16 22:08
avatar

Já si myslím, že pokud má tazatel takový svazující strach, tak ho jistě brzy napadne, že psa můžou lupiči nejdříve otrávit a pak vzít dům ztečí! Proto bych radila opravdu domů, třeba mini uřvaného mazlíčka, který začne ňafat, když zaslechne podezřelý zvuk. Zloději si rozmyslí lézt do domu. Já mám Westíka, smáli se mi, že je to pes obranář, jedině když ho na vodítku ve vzduchu roztočím kolem sebe - na obranu, ale není to tak. I když by nikomu neublížil, hlídá dobře. Je doma, spí v opačném konci domu, aby slyěel ze všech stran a hlásil. Můžeme si dokonce dovolit spát při otevřených dveřích z ložnice na zahradu, aniž byvchom měli jakýkoliv plot. Všechno ten náš pejsek napráská! Na to by stačil i menší Jorkšír ap.


doplněno 03.04.16 22:19:

Ještě dodám, že krom těch obav z vloupání, jsem něco podobného zažila s vlastním manželem. Několik let po dostavění domu byl nešťastný v novém domě a práce kolem něj ho deptala, i když má zlaté ručičky, všechno umí udělat, ale musí se chtít. S nostalgiií vzpomínal na panelák a já byla na mrtvici. Vždycky to byl totiž člověk posedlý přírodou, tak jsem mu sehnala ideální pozemek, v přírodě, okraj, spíš stranou od vesnice a myslela si, jak bude šťastný! Ale u něj to bylo dáno tím, že byl zvyklý na svůj čas na běhání, pak na kolo, meditaci, internet, prostě se mu taky nechtělo už nic dělat. Tak jsme měli neustálé dohady, ale časem si zvyknul, přibyly roky a teď je šťastný,že nemusí koukat v paneláku z okna. Čím bude starší, tím víc ho bude barák a zahrada držet ve formě. Ono to nakonec člověku nedá, a chca nechca, se pořád hýbe.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.04.16 23:56
avatar

Prosím a letadlem se nebojíte létat? Však co chvíli nějaké spadne nebo ho něco sestřelí. Zimy jsou v posledních letech dost mírné, ty tři dny co sněží, snad dokážete sníh odhrnout. A časem vám děcka vyrostou a trávník budou sekat ony. No a manželka taky nebude věčně mladá a krásná. Tak co co go?


doplněno 04.04.16 10:27:

Hm, jestli máte postavenou nějakou výstavní vilu, kde už na první pohled je vidět, že tady se rozhodně na ničem nešetřilo, a před garáží vám stojí dvě béemvéčka ... To víte, vlastníci ruin a starých domů a favoritů se zase tolik obávat asi nemusejí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bytovej
Datum: 04.04.16 01:03
Ne, lítat letadlem se opravdu nebojím :-D Nejsem žádný hysterický paranoik, abych se bál něčeho, kde je pravděpodobnost nehody tak nepatrná. Letadla nepadají. Tedy - padají, ale tak vzácně, že jsou jakékoliv obavy zcela nesmyslné. To už bych se musel bát všeho, včetně procházky pěšky, neboť i při pěší procházce jsou rizika daleko větší.
Datum: 08.04.16 12:24

Bytovej to máš svatou pravdu, jedna letecká společnost měla na svém bilboardu napsáno, "Líteje s námi, riziko, že letadlo spadne je tisíckrát menší, než nehoda, která vás může potkat na silnici". Někdo pod to připsal: "rád bych s vaší společností letěl, ale brání mi v tom fakt, že bych musel přejít tuto silnici"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 04.04.16 01:09

Hele pane bytovej, na mě to dělá dojem, že spíše v tom bytě bydlíte doteďka a pravděpodobně hledáté důvody, proč nemít dům. Rozhodně být Vámi, bych si dům nezošklivoval tou bezpečností. Řekněte mi, kolik mladých rodin bylo cizím zlodějem v domě podřezáno jako kuřata (nepočítají se takzvané domácí zabíjačky)? Třeba za posledních 10 let v ČR? Osobně mám taky raději byt než dům (mám oboje). Raději si vyjedu na kole nebo na lyže, když mám volno. Byt uklidím (spíše tedy má žena) zamknu na sedm západů a jedu pryč. Bez starostí o různá zvířata, o které bych se měl starat, o trávník, bazén a pod. Někdo to ale třeba považuje za příjemné starosti. Když přijedu na barák, padá na mě deprese, co je všechno třeba udělat. Prací se docela vyžíhám v práci (kuchař) a ve volnu mám opravdu raději volno, než si někde hrát na domácího kutila. A abych si zjednal, na to zase není tolik peněz. Takže u mě taky vítězí byt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.16 07:39
avatar

Každý jsme nějaký. Někdo se děsí práce na baráku a raději jede na kolo apod.

Mě osobně sekání trávy, různé opravy a úpravy, kutilské věci přinášejí pocit blaha. Vždy si vymyslím nějakou práci a nějaký zlepšovák, abych stálě měl co dělat. Vždy, když jdu spát, přemýšlím, co je potřeba zítra udělat. Ono člověk pokud má nějaký cíl (a nemusí to být nutně ten pracovní) se jakoby duševně drží v kondici. Nejhorší je, když člověk žádný cíl nemá, to pak přemýšlí o blbostech a většinou to špatně dopadá.

Já jsem učitel, v práci mám psychické vypětí a fyzická práce je pro mě balzámem na duši.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 04.04.16 10:19
avatar

To víte, všechno má své pro i proti. Ale proč by někdo podžezával Vaší paní? Pokud je hezká asi by měl jiné úmysly. A v paneláku nebo v bytě je to dobré možná až na důchod, kdy nejste tak pohyblivý a zdravý. Pořízení pejska je dobrá rada, nemusí to být obr pes. Odklízení sněhu není problém, uděláte jen cestičku od domu k brance a v létě si necháte zahradu posekat. Je víc lidí, co bydlí v baráku a třeba se neumí ani k práci postavit, nebo nemají čas, tak stačí okrasná zahrada jen s tím trávníkem, vždyť nemusíte mít záhonky a pěstovat vše od mrkve po rajčata...:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.16 10:21
avatar

Co s tím? Normálně bych barák prodala, když je pěkně vybavený, tak stržím i pěknou sumičku. Našla bych si byt tam, kde by se mi to líbilo a nekoupila jeden, ale dva velké vedle sebe a jednoduše je mezi sebou propojila. Tak můžete získat docela velkou obytnou plochu ke dvěma stům metrů čtverečních. Nakonec to udělal i pan Born v jednom z pražských činžáků. To je jedna možnost. Nebo druhá. Dneska se pořád staví nové domy. Tak bych si už dopředu zamluvila dva, které by mi vyhovovaly, nebo se dohodla s prodávajícím na tom, aby mi rezervoval prostory podle mého gusta. Když jsou peníze, tak jde kromě nákupu zdraví, úplně všechno. A i tu saunu by asi nebylo složité v bytě zařídit. A velkou terasu také. Když koupíte byty v posledním patře, bývají tam většinou velké terasy. A máte po starostech.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.04.16 13:06
avatar

Narodila jsem se v rodinném domku, po svatbě opět bydlela v domě a po přestěhování do paneláku se děsila (jací budou sousedé, jak tu vůbec v té "králíkárně" budu žít, určitě mě tu vykradou. Paráda, nemusím topit, všude čisto, v létě chalupa, zahrada... , manžel chalupa i v zimě, dílna, slepice, kočky...Vy to máte opačně, myslíte si, že byt se nevykrádá? Máte víc práce, to jistě ano ale v zimě to spraví fréza na sníh a za půl hodiny máte i dvůr 50x 20 uklizený a v létě kvalitní sekačka (traktůrek). Děti nemusí běhat po sídlišti, vyřádí se na dvoře a zahradě, uděláte jim pískoviště, lezeckou stěnu, domeček, houpačku, bazén a nevím co ještě, budou umět vylézt na strom a na baráku se od mala naučí spoustu práce. Neblázněte , nezmatkujte a užívejte si život na domečku, nemusíte oset zahradu zeleninou a pinožit se tam, stačí tráva a máte o starost méně. No a abyste věděl u nás v paneláku vykradli před ¨5ti roky dva byty za bílého dne, jak, jednoduše, roztáhli futra a měli otevřeno, blbé je, že jeden byt byl u nás na patře a já byla doma,neslyšela a neviděla jsem nic. Máte doma tunu zlata? Co by jiní dali za krásnou rodinu a domeček se zahradou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 04.04.16 13:23

Když pominu to, že jsem úplně jiného postoje k bydlení v bytě a v domě, tak máte několik možností:

1) nechat si dům, najít si čas na práci na zahradě = práce není všechno, časem můžete zmagořit

2) nechat si dům, na práci kolem domu si najít firmu

3) dům prodat a koupit si byt

Pokud se domníváte, že k Vám někdo v padne, tak asi máte důvod se obávat , takových domů jsou v ČR miliony. Můžete se informovat u nějaké bezpečnostní služby, co všechno se dá platit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 04.04.16 14:21

Nechte barák své krásné ženě, ona už si nějakého údržbáře najde a Vy se odstěhujte do bytu a najděte si nějakou hospodyňku ...pak budete v pohodě všichni..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fyfa
Datum: 04.04.16 15:44

většinou ti.kdo se bojí o své bezpečí nejsou žádní svatoušci.Spíš grázlíkové,kteří mají kontakty nebo kšefty s pochybnými lidmi.At už se smetánkou politiky nebo jiní pochybní kšeftaři a podvodní podnikatelé.Ne nadarmo se říká,kdo se chce nadmíru míti,musí s vlky výti

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radimhajsky
Datum: 04.04.16 18:38

Chápu autora příspěvku a na rozdíl od mnohých ostatních si tady odmítám hrát na psychologa a házet tu hloupými závěry. Bydlení v rodinném domku je skutečně mnohem méně bezpečné; podle oficiálních policejních statistik připadá například na jižní Moravě na jedno vloupání do bytu pět (!) vloupání do domků. Pokud náhodou zloděje přistihne majitel/ka, zloděj v lepším případě uteče, v horším se nepohodlného svědka zbaví drastickým způsobem. Také je pravda, že rodinný dům člověka zaměstnává často nekonečným cyklem prací, které mohou těžce pracujícím lidem ještě zhoršovat únavu, obírat je o drahocenný čas a navíc vysávat peníze z rozpočtu. Znám to dobře z vlastní zkušenosti a zodpovědně prohlašuji, že bydlení v bytě je jednoznačně pohodlnější i bezpečnější. Navíc zdaleka ne každý muž je ochoten snížit se k tomu, aby jezdil okolo domečku na sekacím traktůrku jako retard a hrabal se v hlíně; platit si na to firmu zas stojí dost peněz.

Své hořké zklamání z bydlení v rodinném domku jsem vyřešil koupí velmi krásného bytu s vlastní zahrádkou v luxusní čtvrti. Byt se nachází ve třetím a čtvrtém patře cihlového domu. Mám tak bezpečné bydlení zároveň s výhodami vlastní zahrádky a jejího vybavení.

Problém je v tom, že takové byty se velmi, velmi těžko shánějí. Autorovi tudíž doporučuji pátrat, shánět a hledat. Snad to pár měsíců či roků v domku nějak vydrží, pak ho prodá a koupí si pořádné bydlení.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.04.16 18:42
avatar

Prý jezdit na traktůrku jako retard a nebo se hrabat v hlíně...člověče nezlobte se na mě, ale vy jste hloupej až na půdu...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: rv
Datum: 04.04.16 19:24

To k nám jdou móresy ze západu. Kdo má postavení, tak si nemůže sám umýt auto, protože by se společensky znemožnil. K domku patří široká rodina - prarodiče, rodiče, děti. Okolo běhá spousta zvířat a nestane se, že by byl domek bez lidí. A tam se nemá kdo proč bát. A pokud někdo náhodou skončí v "paneláku naležato", tak je lepší, když se vrátí do bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.16 18:59
avatar

Tak já se tedy společensky znemožňuji téměř každý den *smich* ale nějak mi to nevadí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.04.16 19:28
avatar

Radimhajský. Tazatel nemá "domek" jaký jste měl asi Vy, ale rezidenci. Zajímalo by mne, jak můžete mít byt ve třetím a čtvrtém patře a k tomu zahrádku se vším všudy. Ta je v jednom z těch pater? Jaké máte představy o zahrádce se vším všudy? A to jako chcete říci, že když máte zahrádku se vším všudy, tak se už o ni nemusíte starat? Tráva neroste, je umělá, květiny taktéž umělé, takže odpadá zalévání. Co to tady probůh blábolíte? A to že se správný muž nemá snižovat k tomu, aby jezdil na traktůrku a sekal trávu kolem domečku, tak to mne teda doslova přibilo k židli. *sok* Sama bydlím v baráčku, mám plno známých, kteří vlastní barák, nebo vily, nikdo je prozatím nezbavil života drastickým způsobem, ani žádným jiným. Já si myslím, že nemáte o nějaké luxusní čtvrti, baráku, nebo bytě ve dvou patrech ani páru a také bych Vám ráda něco doporučila. Ale nemohu si to dovolit. A máte pravdu, na psychologa si nehrajte, ale vřele Vám doporučuji, abyste nějakého navštívil...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.04.16 08:20
avatar

Suzymon, já si myslím, že to bude nadstandartní, luxusní byt. Může mít terasu a též takovou menší zahrádku ve třetím patře, jakoby na střeše toho druhého patra. Zde je problém s vrstvou hlíny, která nemůže být až tak být vysoká a velké rostliny asi trpí.

Jinak byty jsou do patra, to se běžně v nabídkách objevuje. Pokud bude komplex začleněn do svahu, tak na jedné straně může mít opravdu na tu zahrádku ze 2. či 3. patra přístup přímo a pěstovat tam potom lze cokoliv.

Takový byt stojí potom více než běžný rodinný domek, který si můžeme postavit, nebo nechat postavit my, obyčejní lidé.

Jinak práce okolo domu a zahrady je radost, to také souhlasím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.16 19:08
avatar

Pohanko,dobře, všechno je možné. Já to teda ještě neviděla. A to jsem toho viděla dost. Nemáš nějaký odkaz, docela ráda bych si to prohlédla. Jsem zdravě zvědavá. A ten komplex začleněný do svahu, tak to by se mi líbilo. To je tady u nás v Čechách někde k vidění? Člověk se stále učí. Představit bych si to mohla, ale nikdy jsem to neviděla v reálu.


doplněno 08.04.16 08:10:

Pohanko, díky, tak mezonety znám. Nějak jsem si to nespojila dohromady, protože "mezonet" znám jako dům. Ne jako byt. Ale podívala jsem se a viděla, že se to udělat dá i jinak a je to moc pěkné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.16 20:25
avatar

Těmto bytům se říká ,,mezonet,, nebo v našem případě mezonetové byty se zahradou. Pohledala jsem, jsou to rezidence, mají velkou plochu.

Na Praze 5 Hlubočepy, Residence Výhledová., za asi 23 000 000 u firmy Tidereality.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.16 20:39
avatar

No, ta to se svým platen učitele, bych si mohl v klidu dovolit *smich* ale možná tak za dohromady za deset životů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.16 22:53
Drahocenný čas? Jaký? Strávený u internetu? Moje skoro roční dcera dělá většinu prací kolem domu se mnou ať už na nožičkách o něco opřena nebo v kočárku a podle výrazu a smíchu se ji to líbí. Manželka se mezitím věnuje svým koníčkům ať uz ten internet TV nebo domácím pracím
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenikos
Datum: 07.04.16 08:03

Což takhle zajít na psychiatrii či alespoň za psychologem? Vaše přeúzkostlivělost a zřejmě i lenost není normální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pesk*
Datum: 07.04.16 19:26

... holt každej je jinej. Já zas byl zvyklý na bydlení v RD od mala, te´d jsem nucen žít v bytě, a z toho zas mám někdy deprese já. A to ještě děkuju bohu za sousedy pod a nad náma - vedle je to horší, ale spím na opačné straně - no spím ...

Když můžu. utíkám o víkendu na chalupu, ktreá ovšem není moje ale mámy, takže nic moc a v zimě to dost dobře nelze . Jelikož z tohohle bytu se asi nedostanu, tak jak jen to půjde, musím si pořídit chalupu, chatu, aspoň zahrádku, nebo mi brzo opravdu jebne ...

Vy, jelikož asi nejste zrovna chudý, to zkuste udělat tak, že si pořídíte byt a k tomu nějakou víkendovou chalupu, chatu, kam budete moct jezdit odpočívat (i prací bohužel, ale to nemusíte dělat jen vy), až budou děti, je to v bytě v háji. ony potřebujou někde lítat, takhle se s nimi nebudete muset vypravovat pořád ven z bytu ... atd atd ... všechno má svoje pro a proti.

Já bych například Vaše starosti docela bral - mám to holt trochu opačně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 08:32
avatar

Pocity pisatele chápu. Každý má rád něco jiného, protože každý je jiný a to je dobře. Mám to naopak - já bych se v bytě zbláznil. Baví mě vylézt v létě jen tak skoro neoblečený, sednu na schody (samozřejmě mám venkovní posezení - stůl i židle, ale já si chci sednout k psům), dám si s nimi pivo (milují ho) a čumím jen tak kolem nebo je češu. Pak si vezmu monterky a práci si nějakou najdu. Třeba to sekání trávy, vytrhat plevel nebo se zavřu do dílny, psi jdou se mnou a tam jsem velmi šťastný. Vyrůstal jsem v rodinném domě, pak víc než dvacet let po panelácích a teď konečně 16 roků vlastní dům. Kdybych musel z domu, mám pocit, že by to byla moje smrt.

Jen by mě zajímalo, co pisatel myslel tím "musím dělat spoustu práce, která mě připravuje o čas" Čas na co?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.04.16 12:10
avatar

Opičáku, já mám pocit, že si to pisatel jenom vymyslel. Je také dost možné, že o něčem takovém jenom sní. Krásná manželka, on ve velkém domě, sauna a bazén, asi se dívá na všelijaké filmy a představuje si v nich sám sebe. Možná bychom se hodně divili, kdybychom věděli kde skutečně bydlí. Vždyť sem jde napsat úplně všechno a ty jeho obavy a líčení situace se mi nezdá reálné. Člověk, který by tohle všechno měl, by byl určitě vyzrálejší a vyjadřoval by se jiným způsobem. Tohle mi přijde jako povídání dvacetiletého kluka...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.04.16 12:33

Čas na rodinu. Děti rostou a vy obhospodařujete dům a jeho okolí. Každý víkend, celý rok. Švagr byl také takový blázen, pořídil si rodinu a barák a trčí tam všichni, jak je rok dlouhý. Pokud stihnou výjimečně práce dříve, vyrazí si nanejvýš na procházku do velmi blízkého okolí, občas navštíví známé nebo oni zase jeho, uskuteční se dnes moderní grilovačka a tím jejich veškeré aktivity končí. Nic víc nezvládají, na nic dalšího prý nemají čas, i když by jej chtěli mít. Takže tento "čas".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 08.04.16 13:27

Nevím jaké obhospodařování si představujete . Pokud nechci , zařídím si dum bezudržbově . To znamená použiji materiály o které se nemusím starat (natírat) . I ten travník být nemusí , mužete okolí domu vysypat ozdobnými kamínky(ruzné obrazce) . Pak už jen stačí udržovat vnitřek jak u bytu. Jak si to kdo zařídí tak to má

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cen
Datum: 02.05.16 10:03

Právě čas na rodinu. Zeť při práci na zahradě nedá bez dětí ani ránu. Víkendy ale mají pro výlety a zábavu, nejsou otroky vlastního bydlení, ale když hlídám v létě vnoučata, jsem raději u nich. Děti mají pískoviště, houpačky, trampolínu, na terase bazén, ve kterém řádí v létě od rána do večera, takže už od nejmenšího věku jsou zvyklé na vodu a nebojí se jí, v zimě si stavějí na zahradě sněhuláky a iglú, krmí a nadšeně pozorují ptáčky a vodí si k sobě i kamarády z okolí. Když vidím mladé, jak řádí s dětmi na zahradě a v bazénu i s tou nejmladší od samého miminka, neumím si je představit zavřené v bytě a ven vyrazit jen na procházku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.16 11:22

Nerozumím jedné věci. Pokud mají víkendy pro výlety a zábavu, tak kdy dělají ty zmíněné práce na zahradě? Pokud přijdete z normální práce někdy okolo 18. hodiny, není už příliš velký prostor něco dělat... Po velkou část roku už je v té době poměrně tma.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 08.04.16 12:27

Vaši nechuť k bydlení v rodinném domě naprosto chápu. Přes týden se po práci už nic moc nedá dělat, protože sousedé nemají pochopení pro sekačku ve 20 hodin nebo dokonce později. A nechat si vše na víkend a stát se tak otrokem vlastního bydlení - to je skutečně lepší věnovat svůj čas rodině a vyrazit všichni společně někam pryč namísto toho, abychom žili tak nějak vedle sebe v blízkém prostoru a já se zavíral sám někam do dílny a kutil tam něco "užitečného", co je zrovna na baráku potřeba. Ale to je asi nepodstatné - každý tu zábavu spatřuje trochu v něčem jiném.

Na druhou stranu - chápu i to, že máte obavy o svoji bezpečnost, ale pokud není dům vyloženě někde na samotě, nebude to tak žhavé. Jak už tady padlo, zabezpečení je především otázka peněz. Stoprocentní to pochopitelně nikdy nebude, ale klidu by vám to dodat mělo. Trochu bych ale pochyboval o významu psa - toho lze velice jednoduše eliminovat otráveným pamlskem. Málokterý se dokáže udržet a nevzít sí.

Ve vašem případě mi ale reakce přijde poměrně velká. Sám sice tvrdíte, že se řídíte logikou a rozumem, nicméně to, že nemůžete strachem usnout není normální, ačkoliv nás i sebe budete přesvědčovat o opaku. Nežijeme ve válečné zóně, nehrozí nám noční nálety ani jiné podobné situace. Měl byste uvažovat o návštěvě psychologa. Co s budete dělat s domem - to si rozhodněte až potom.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.04.16 18:36
avatar

Heč, můj dům sice nemá bazén a na zahradu už taky místo nezbylo, zato má 1529 m2 obytné plochy a 25 koupelen :-P. Uvnitř domu je celkem 13 psů, nejrůznějších plemen a velikostí. Že mě někdo zamorduje, nebo vykrade se nebojím, i když mi tuhle v pravé poledne běhěm 1/4 hodiny z vchodových dveří ukradli elektrický samozamykací zámek i s bezpečnostním kováním *bum*, čímž mě přiměli k instalaci kamerového systému, obsahujícího 1 kameru. O krásnou manželku se taky nebojím, protože žádnou takovou nevlastním :-D. Sice taky občas nemůžu spát :(, ale má to zcela jiné důvody (například ožralé spoluobčany, řvoucí do 2:00 pod okny).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 08.04.16 19:15
avatar

Vaše krásná,mladá manželka si užívá VÁŠ dům,bazén,saunu a jiné ,,kraviny,,? Tak nevím,jaký je mezi vámi věkový rozdíl? Podle toho jak píšete, mám pocit,že velký.Nemáte spíše strach,že si po dobu Vaší nepřítomnosti při pracovních schůzkách v cizině ,,nenabrnkne,,někoho,kdo se jí bude více věnovat? Jo a k baráku patří velký pes-hlídač.Budete pak snad spát klidněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.16 20:11
avatar

někdy mám také různé strachy a obavu, naleju se lahváčem nebo dvěma a du spát. Pro tazatele by to chtělo nějké utišující prášek, co by zahnal bubáky, taky by se mi občas hodil. Pokud máte standardní zajištění domu, není proč

se obávat. Dejte si ven světla na ledky, to vás uklidní, ale v noci mohou i rušit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.16 19:39
avatar

jsi lenoch nebo blázen,vyber si co ti je nejbližší a podle toho se zařiď,promiň...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.16 12:37
avatar

Pane, prostě jste si na sebe přichystal příliš změn najednou, a ještě k tomu změn podstatných... nejdříve jste se oženil, a jak známo, od tohoto okamžiku se změny většinou teprve začnou dít ;)... Dále "plánování dětí", to nezní příliš procítěně. No a pak "jsem byl nucen nechat postavit dům". Pochopitelné je, že jako podnikatel na stavění domu svépomocí čas nemáte, ale přece jen mi tam zní jakási odtažitost od toho domu, jakoby to byla věc, která se Vás příliš netýká. Ovšem až na ty dopady, kdy v tom vlastně cizím domě máte najednou bydlet s dosud prakticky cizí ženou... prostě, téměř fatální změny, na které jste nebyl připraven a nemáte čas je podrobně promýšlet, neb jste prostě v jednom kole. Naprostý souhlas, podnikání je úvazek na většinu vašeho času ( zbytek je fakt tak na vyspání), pokud nemáte tým spolehlivých lidí okolo (a kdo ho má?). Takže, najděte si čas aspoň jednou týdně si lehnout na lehátko, do křesla či jinak a jen tak koukat před sebe, na kus zahrady, nechat hlavu, ať pracuje sama, ženu, ať vás nechá na chvíli v klidu, na chvilku se prospíte, vzbudíte se a bude vám jasné, co máte dělat. Věci se prostě časem usadí a vy na své obavy zapomenete. Jo a najděte si dobrou bezpečnostní agenturu s napojením na policejní pult, večer zamykejte, jako všichni ostatní a můžete jít klidně spát. Přeji úspěch v podnikání a vyrovnanou duši .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.04.16 15:21
avatar

aby ses nebál o partnerku, tak jedině ji vyhodit, píšeš přece jinde, že ztloustla, tak co, že jo?...:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.16 16:07
avatar

Jste paranoik. Myslím to vážně, ne jako urážku.! To bych si nedovolil. Vaše myšlenka, že za dveřmi paneláku jste v bezpečí, je ovšem velmi zcestná. Sám zřejmě o tom víte, ovšem nechcete si to připustit.

Bydlení v domku primárně předpokládá, že se o něj budete muset starat. Na to jste patrně nebyl zvyklý.

Předpokládám, že nebydlíte zrovna v Chánově, tak mě celkem překvapují Vaše nemístné obavy z napadení.

Možná by jste se měl věnovat víc rodině, než práci.

Ovšem,,, pokud jste byl doposud vychováván "ve skleníku" paneláku, pak mě vůbec nepřekvapuje, že máte panickou hrůzu i ze sekání trávníku. :(

Já mám barák a k tomu jen jednu ruku. Zatím to zvládám.

Apropo... už jste si někdy zkusil jednou rukou nazout pitomé ponožky, nebo zavázat tkaničky..? Obléknout mikinu, bundu..?

Neřešíte zásadní problém. Ten totiž tkví ve Vás.

Nežijte pouze prací...Nebo jste snad otrokem.? Vstříkněte si do žil "ŽIVOT".!

Životem... je Vaše rodina, která by Vám měla být svatá. Vaše děti, žena, blízcí.

NE peníze..!

Z Vašeho popisu vidím, že svou práci stavíte nad rodinu.

Zkuste o tom jen popřemýšlet.

Pokud to neuděláte, pak je tady možnost, že příjdete nejen o ženu...(to se dá přežít),

ale i o své děti. (to se přežívá mnohem hůř)!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.04.16 16:12

Pobavilo:))

Já si to s Vámi klidně vyměním - ne že bych měla zájem o vaši manželku, chraň pán Bůh!, ale přišla bych jen na přespání, o víkendu bych se porochnila v bazénu, aby se neřeklo - záhonky bych vyplela.

Na oplátku Vám nabízím bydlení v nájmu, skvělý výhled do Stromovky - zejména teď, když je Matějská, máme to z první ruky. Vy bytě jsou staré akumulačky ze kterých už jdou jakési jedy, nevím, jak se majitel postaví k výměně, takže buďto chcípnete nebo se odstěhujete. Toto Vás bude stát 18.000,- plus další náklady na stěhování (dvojí nájem, asi provize realitce, kauce...). Pokus se zdárně vyřeší kamna, budete mít zdarma zvukovou kulisu - někde tam hučí nějaká elektrika, zejména v noci je to moc fajn, je to takové příjemné optimistické temné hučení, až z toho uši zaléhají. Moc se nevyspíte, o to více a radostněji si budete bydlení v bytě užívat.

Cena dohodou. (Protože je to zážitek k nezaplacení.)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.04.16 11:00
avatar

Tak Vy jste pro změnu pobavila mě *smich**smich**smich* Není nad klidné bydlení:-P Nemáte v plánu napsat nějakou knihu? Ráda bych si početla s úsměvem od ucha k uchu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.04.16 19:38

Jako děcko jsem bydlela v malém domě s rodiči,,nikdy jsem a ani mne to nenapadlo,něco o zlodějích a pod.

Dneska jdu hlídat děti a já se tam bojím Je to dnešní situací..Pokud nerad sečete a ubírá vám čas nevím sice jaký ,,ale měl by ste mít dům rád a starat se o něj,,Pokud máte dost peněz ,tak to chce zahradníka a jiné zahradní práce.|Na novém domě tolik toho přece není.Dejte si bezpečnostní folie do oken a pořádné dveře všechny.

Jde to vše o zvyku.

A také alarmy ,,vše jde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.16 06:27
avatar

Mám něco podobnýho. Ale ne strach ze zlodějů a pod. Bydlím v dost velkém RD 2 x 3+1. Takže je to barák pro dvě dejme tomu čtyřčlenný rodinny. Dole v bytě bydlí 84-letá matka, nahoře já. Brácha tu nebydlí, má svůj byt. Problém je v tom že cokoliv se stane je na mě. Přitom on/brácha vlastní 1/4, já 1/4, matka 1/2. A že je na baraku práce ... škoda se rozepisovat. Přitom se teď začal dělat kuchyň, do toho se mi ucpala voda do koupelny, včera zahrada, sečení (zahrada má asi 800 m2), čerpadlo u studny/zacpanej koš, kdyby bylo na byt :( A to je furt dokola. Starej barák (50 let) rychle prodat a pryč. Elektrika stará/hliník, voda stará/pozink a pod.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: misoskamisoska
Datum: 22.04.16 10:07

Vaše otázka mne zaujala, já jsem od dětství bydlela v cihlovém "paneláčku", kde jsem se nikdy nebála a neměla žádné obavy. Pak jsme s manželem postavili barák a tam jsem se začala bát, když odešel na noční nebo byl v nemocnici. Přes den fajn, v noci na mne šly strachy. Domek byl nový, ale obyčejný, žádná okázala vila. Čas plynul, domek stárnul, ted je starý 26 let, manžel zemřel, zůstaly jsme s dcerou v něm samy. Strach se znásobil...až do doby, když jsem to řekla synovi, že mám obavy, že nás v noci někdo vykrade, nebo když nejsme doma...atd. a že jsou různí úchylové atd. Víte, co mi na to řekl: "Mami, koukni na ten barák, myslíš si opravdu, že vypadá opravdu tak, že by si ho zloději vybrali ze všech baráků jak ten opravdu pravý? no... koukla jsem reálným pohledem na barák, zahradu /upravenou, ale žádná "katalogová striktní úprava"/, žádnej trčíci satelit, ...a uklidnila jsem se. Nebezpečí zůstalo stejné jen můj pohled na věc se změnil. Opravdu to je ve Vaší hlavě, teď dokážu už i večer /sama!/ klidně sedět se skleničkou vína či džusu na terase a moje obavy jsou tatam. Moje rada je - zkuste se dívat na svůj dům a zahradu míň majetnicky. Berte svůj dům pouze jako místo k bydlení...a zkuste se dívat na své okolí míň podezíravě, opravdu nejste středobod vesmíru a všichni nečíhají na to, kde na vás zaútočit a obrat vás o "váš" domek. Mimochodem, práce na zahradě mne bavila a baví na rozdíl od autora příspěvku pořád... a dokonce mi přináší potěšení. A pokládám to za štěstí:).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novacek*
Datum: 22.04.16 15:47

Já být Váma, tak se přestanu dívat na horory a bude fajn...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.16 22:21
Mám dům, tedy statek dvě bytové jednotky 3+1 rozdělené průjezdem. Chlivy sklepy garáž, dílnu, sypku, stodolu zastavěné plochy 1250m pak zahradu 2000m. A 3ha polnosti v otevřené stodole traktor a technika, drevo, hoblovka frezka, paeova pila a dalsi pi..viny, 1000l nafty. Nářadí flexky vrtačky kango bosh. Všechno si to tam lezilezi. Před dvěma lety sem měl 2x po sobe prostrihanej plot a nestrátil se ani šroubek. Nebydlim nikde na samote vesnice 4000ob přímo u hlavni pár km od Brna plná cizích lidi. Hodnota čisté domu a pozemku bez poli je 8 mil. Kdybych na tom byl jak ty tak by mě měli zavřeného v cernovicich. Je mi 27 let a asi nejsem tak zhnilej neboco. Jo a krásnou manželku mám taky a krásnou šikovnou skoro roční dceru. Manželka teda není nějaká princezna která by se hned něčeho bála když su s kamionem ve spanelsku ví kde má po ruce zabijačkový nože :) a máme teda pejska.. Fenku malamuta, s každým je kamarádka... Když su doma :) jinak zabezpečení skoro žádný.. Jen proti kunám mám jednu kunu staženou.. Ta funguje :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: panzerdragon*
Datum: 01.05.16 10:37
Jsem chlap jak hora, boxer, ale v domku bych se pravdepodobne zblaznim hruzou. Presne to co pises bych nevydejchaval, mit doma svoji krasnou pritelkyni, deti nebo treba nekdy jenom deti, to bych fakt nedaval. V dnesnim svete olnym uchylu, oriminalniku, uprchliku bych nebyl ochotnej ani bydlet v prizemi panelaku, minimalne druhe patro. Rozumim absolutne vsemu co pises a mel bych stejny problem, buzeni ze spani by bylo samozrejmosti. A sauna, jako ze by tam treba sla tvoje zena a ve vysledku by neslysela jesatli se treba nekde nerozbilo okno atd diky nechci, tam bych nesel ani jednou!
Ty prace u domu si taky newumim predstavit, casto chodim z prace pozde nebo sportuju a nemam v planu se treba vzdavat sportu abych nekde hrabal travu :)
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.