Záchrana sklepa

Od: Datum: 28.02.16 20:23 odpovědí: 7 změna: 04.03.16 07:20
avatar
Náš sklep je ve starém baráku. Je pod chodníkem a právě z té strany stěna vlhne. Není to asi kritické, ale cihly se na mnoha místech rozpadají. Je to státní starý barák. Podřezávání není reálné. Je to spíš okénkem, což zajistím a sklep vysuším. Dotaz zní: čím zapenetrovat zdi aby dýchaly, ale aby se nesypaly na všechny věci? Duvilax prý je dobrý, ale stěny zalepí a nebudou dýchat.
doplněno 01.03.16 10:59:

Upřesňuji otázku. Jde pouze o to, čím po vysušení nastříkat zdivo aby neopadávaly stále kousky na zem, stůl..zavařeniny.. a aby zeď mohla dýchat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.16 20:40
avatar

zmatečný dotaz, je třeba zajistit, aby voda od chodníku nešla ke sklepu,

to je izolací proti vodě, nopková fólie a tak. Pak je po problému. Cihly zpevnit vyspárováním cementovou maltou

nebo cementovou směsí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 21:13
avatar
Zmatečný myslím není. Psal jsem, že to vyřeším (zamezit další vodě) zatím je zeď trochu vlhká. Dokonce tam byla plíseň, ale větrání pomohlo. V podstatě jde hlavně o to sypání se materiálu ze zdi. Nejvíc na té vlhké straně, kde už je zdivo dlouhodobě narušené. Sklep vysuším, ale spárování nestačí. Rozpadají se pomalu i samotné cihly. Potřebuji je na povrchu fixovat.
Datum: 01.03.16 08:17
avatar

Také jsme měli mokro ve sklepě. Barák, parta kopáčů odkopala příkopem až k základům, odhalené zdivo natřeli dehtem a na něho naaplikovali nopkovou folii. Příkop zaházeli a udělala okapový chodníček, klopený od domu. Ve sklepě osekali omítku, cihly nastříkali něčím, nevím co to je, když byl ve sklepě průvan a cihly vyschly. Některé cihly nebyly už celé. Ale pohoda. Ne že by ve sklepě bylo jako na Sahaře, ale je tam sucho. *hej*Nechlubím se, ale píšu, jak to vyřešilo naše družstvo v domě z padesátých let.


doplněno 01.03.16 11:39:

Pokud vám budou zdi vlhnout z venku, žádná penetrace ani nic nepomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 11:00
avatar

my nejsme družstvo, takže se nám to zatím rozpadá pod nohama :) majitelé na to kašlou. Jde mi jen o ošetření zdiva vhodnou penetrací

Od: dam®
Datum: 01.03.16 12:24

Pokud neodstraníte příčinu, tak nepomůže nic co by bylo finančně únosné, rychlé a efektivní. Dům patří městu, snad je v pořadníku na opravy, vy chcete používat sklepní prostor, tak asi budete muset víc tlačit majitele do opravy, možná se tím dozvíte o dalších záměrech s vaším domem, třeba jej chtějí prodat a nebudou do něj investovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.16 19:30
avatar

jdiné co pomůže je to celé zabalit do betonu - torkret, apoň 10cm. Dost drahé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.16 07:20
avatar
Díky všem za rady, samozřejmě sklep bude suchý, už tam i přitápím. Pro radu čím se dá zeď nastříkat, aby dýchala a drobne zbytky cementu z cihel nepadaly na stůl atd, půjdu raději do obchodu. Tam mi něco vnutí.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.