Jak daleko postavit plot?

Od: Datum: 28.02.16 13:48 odpovědí: 5 změna: 28.02.16 15:03

Dobrý den.Náš soused je uchyl,tak potřebuji postavit k jeho plotu plastovou zástěnu.Můžu to dát těsně k jeho plotu a musím to ohlásit.Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.16 14:01
avatar

A to je jako oznámení, že je soused úchyl? Nebo, jak zní otázka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: taipan1
Datum: 28.02.16 14:06

Úchyl je proto,protože k nám pořád čumí.

Datum: 28.02.16 14:07
Otázka zní: Jak daleko postavit plot?
Pro tazatele: plastovou zástěnu (přenosnou) si můžete postavit,není třeba ohlášení.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.02.16 14:45
avatar
Občanský zákoník říká :
Omezení vlastnického práva
§ 1013
(1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo,STÍN, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku...
Dejte pozor, aby zástěna nevrhala stín na sousedův pozemek v míře nepřiměřené a podstatně neomezila obvyklé užívání pozemku.
Nejlepší by bylo, kdyby byl jeho pozemek od Vás na jih. Od severu totiž slunce nikdy nesvítí, tedy nebude stín. Od severozápadu, západu svítí až k večeru, to už jsou rostliny za stín vděčné.
§ 1012
Vlastník má právo se svým vlastnictvím v mezích právního řádu libovolně nakládat a jiné osoby z toho vyloučit. Vlastníku se zakazuje nad míru přiměřenou poměrům závažně rušit práva jiných osob, jakož i vykonávat takové činy, jejichž hlavním účelem je jiné osoby obtěžovat nebo poškodit.
Jak ho bude zástěna obtěžovat?
Ohodnoceno: 1x
 
Od: taipan1
Datum: 28.02.16 15:03
Nebude ho obtěžovat.On si z druhe strany postavil kurnik 5 cm od plotu a to mu povolili,protože má známý na úřadě.právě tam je ještě třímetrová mezera,tak bych tam chtěl udělat plastovou zástěnu.

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.