2 x zaplacené SIPO

Od: Datum: 28.02.16 13:27 odpovědí: 13 změna: 29.02.16 16:40

Dobrý den,

mám stejný problém jako pisatelka níže. Zaplatila jsem 2 x SIPO. Prozatím se mi podařilo zjistit, že druhou stejnou platbu příjemci na účtech nemají. Je možné, že pošta mi přeplatek SIPO vrátí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 28.02.16 13:46

Úplně tomu nerozumím - jdu na poštus tím býlým proužkem papíru, kde jsou jednotlivé položky, zaplatím a dostanu zpět tento papír opatřený "razítky" z počítače. S tímto papírem jdete znovu na poštu ho zaplatit? Za přepážkou si nevšimnou, že to už jednou je zaplacené - orazítkované? Nechápu... systém by jim to přece nemohl znovu načíst k platbě.

Ohodnoceno: 1x

Od: uska®
Datum: 28.02.16 15:46

Na poštu s bílým proužkem papíru již většina lidí nechodí. Jsou již mnoho let jiné formy placení.

Ohodnoceno: 2x

Od: ivatomanova
Datum: 28.02.16 18:38

jednou je zaplaceno z účtu, jednou v hotovosti na náhradní doklad (bankovní úředníce mě na dotaz špatně informovala)

problém je třeba s UPC, kteří trvají na tom, že zaplatit musím i další měsíc SIPO a zvlášť si požádat o podruhé zaplacenou platbu, ale ubezpečili mě, že ji tam nemají

Datum: 28.02.16 13:50

Předpokládám, že platba proběhla bezhotovostně. Zkuste se obrátit na sipo-reklamace.vakvi@cpost.cz nebo načíst zde.

Běžně vracejí platby uskutečněné po termínu, tak proč ne dvojí platbu. Někde ty peníze být musí...

doplněno 28.02.16 15:41:

hk: no, je vidět, že nemáte problémy se SIPEM, tudíž Vám unikají rozdíly od běžné platby. Taky bych nevěděl...

Ohodnoceno: 3x

Od: hk
Datum: 28.02.16 14:03

Ve výpisu z účtu z banky to přece tazatelka vidí, jetsli to odešla, pokud ano, jaký je problém další měsíc nezaplatit? Vždyť tyhle platby jsou co měsíc stejné. Nerozumín otázce.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.02.16 14:46

Tyhle platby nemusí být stejné

Od: uska®
Datum: 28.02.16 15:05

Platby NIKDY nejsou stejné, je vždy jiný VS. Peníze se vám zpět vrátí na účet aniž byste něco musela vyřizovat. Také se mi to stalo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.02.16 18:42

děkuji za radu, je vidět, že víte o čem píšu, pro jistotu zajdu na poštu a dám vědět

řeknu vám, že mám pocit, že je to horší, než kdybych nezaplatila vůbec

Datum: 28.02.16 18:47

řečeno selským rozumem s vámi souhlasím, ale tu už bují taková byrokracie, že věřte tomu, že opravdu mám pocit, že je horší zaplatit dopředu než později

bohužel, už nám bylo UPC sděleno, že si o tuto platbu budeme muset zvlášť zažádat, ale ubezpečili mě, že tu druhou platbu nemají, není ani u dodavatele elektřiny a plynu, takže to někde "visí" a nelze prý postupovat tak, že další měsíc nezaplatím (hrozí pak upomínky)

Datum: 28.02.16 18:47

vůbec to není tak jednoduché

Datum: 28.02.16 18:40

přesně tak, zítra ráno zajdu na poštu, chtěla jsem jenom praktické informace od někoho, komu se to stalo

děkuji za radu

Datum: 28.02.16 18:49

Sipu trvá měsíc, než vám platba naskočí a měsíc, když to rušíte. Nám se stalo, že jsme zadali na internetu pravidelnou polatbu a protože se to nezaplatilo, tak v domnění že je něco špatně, jsme to zrušili. Zaplatili ručně v bance a příští platba se kupodivui zaplatila z bankovnictví na netu.

Datum: 29.02.16 16:40

Při 2x zaplaceném SIPO není nutné opravdu dělat nic. Dnešním dnem pošta provede kumulaci a do 10 dnů jednu platbu vrátí. Ověřeno přímo na poště.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.