Koupě krytů topení

Od: Datum: 27.02.16 23:10 odpovědí: 10 změna: 02.03.16 13:41

Dají se koupit samostatně boční kryty na ústřední topení? V prádelně mi reznou.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.16 07:36

Omlouvám se, že se ptám asi úplně blbě, ale vy chcete zakrytovat rezavějící topení? Proč? Nebylo by lepší na jaře, po odstavení topení ocelovým kartáčem odrbat a natřít?

doplněno 28.02.16 11:08:

Blešíku, však to vůbec nevadí. Ocelovým kartáčem vyčistit a natřít nebo nastříkat. Nerovnosti nebudou nápadné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.02.16 11:03

Ono je jajo nové, nepoužívané, ale ve vlhku a už se udělaly na hraně toho bočního krytu 2 rezavé flíčky. I to by šlo samozřejmě natřít, ale barva je vyloupnutá a byly by tam nerovnosti, což by v prádelně nevadilo, ale mám ještě jedno topení orezlé víc, v podkroví a jelikož tam mám nájemníka, chci, aby vypadalo dobře, jako nové. Topení není litinové, jsou to jen plechy.

doplněno 28.02.16 11:08:

Píšu blbosti. Je samozřejmé, že není litinové, to nbych nepotřebovala kryty.

Od: adal®
Datum: 28.02.16 07:44

netuším od jakého výrobce máte radiatory, ale třeba pro korado se koupit dají

http://www.kamody.cz/vytapeni…atory/kryt-horni-pro-radiator

http://www.kamody.cz/vytapeni…atory/kryt-bocni-pro-radiator

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.02.16 11:05

Díky všem za odpovědi. Tohle jsem se přesně potřebovala dozvědět. Mám stejné topešní, jako na obrázku. Díky.

Od: dsd
Datum: 28.02.16 09:55

Kryty na topení jsou blbost jen ztěžují proudění vzduchu a pak déle trvá než se cimra vytopí.Dávají se tam jen proto aby to lépe vypadalo.Není jediný důvod je tam chtít zpátky.*zed*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.02.16 10:56

Asi máte pravdu, to mně nenapadlo. Ale taky se tam bude víc prášit, ne?

Datum: 28.02.16 11:05

obávám se, že diskutujete každý o něčem jiném...

Datum: 28.02.16 13:57

No, to je sice pravda, ale úzce to souvisí a i tato rada je cenná. Je to jen jiný úhel pohledu a také ke zvážení. Mně to třeba vůbec nenapadlo, že by tam taky být kryt nemusel. Tak jsem to teď rozebrala a asi by se tám víc usazoval prach. Co myslíte, Vy?

Od: dsd
Datum: 02.03.16 11:22

to se tam prášé i tak.Zkuste se podívat pod plechy,co je tam prachu a pavučin.V prádelně stačí vzít hadici a ostřékat vodó*smich*.To je to samé když si lidi dávají krycí plechy na kamna na uhlí.Přitom je nenapadne,že tak protopí ještě více,protože pak ještě více tepla nejde do cimry ale do komína pryč.

Datum: 02.03.16 13:41

Píšu Vám to proto, že každý rok v 8mi místnostech, vysávám úzkou hadičkou každou skulinku, ve dvou řadách v 15ti radiátorech, nejen kvůli čistotě, ale že pak i hůř vydávají teplo,tak se nedivte, že mám hrůzu z prachu navíc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.