Odstěhování od rodičů

Od: Datum: 27.02.16 13:07 odpovědí: 16 změna: 28.02.16 07:06
Zdravím
Chtěla bych se zeptat zda mohu odejít od rodičů,když je mi 17 let a už chodim do práce. Děkuji za vaše rady

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.02.16 13:17
avatar

Dobrý den, pokud s tím rodiče souhlasí a uvědomují si svou odpovědnost za Vás do Vašich 18ti let, tak je to možné. Zdravím!

doplněno 27.02.16 14:00:

Také se zeptám. Není za tím stěhováním nějaký chlapec, se kterým chcete začít "rodinný" život?

doplněno 27.02.16 19:59:

dizzymight - já Vám to snad i věřím, ale neuvádíte to podstatné. Tedy, jestli máte ke stěhování mimo domov ten souhlas rodičů. A jinak odpovědí jste již dostala dost, tak přehled máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dizzymight
Datum: 27.02.16 15:02
Ano to také,ale hlavně bych se ráda odstěhovala,protože mě nebaví doma dělat otroka, neustále odevzdávat pomalu celou výplatu bez jakéhokoliv vděku a s celou řadou zákazů. Živit a šatit se už stejně musím sama, rodiče mi nekoupí vůbec nic..pokud si neuvařím sama tak v 90% případů nemám co teplého k jídlu. Věřte nebo ne,ale tohle jednoho omrzí...
Datum: 27.02.16 16:56
avatar

dizzymight Datum: dnes 15:02

Já to vidím na problém ne ze strany Vašich rodičů, ale z Vaší strany. Patrně jste je zklamala, nemáte potřebné vzdělání a pokud neposlechnete rodiče, ani mít žádné nebudete. Co získáte tím, že se budete starat o domácnost s mužem?

A doma Vás domácí práce nebaví. A jaký vděk vyžadujete od rodičů? Jaký vděk mají oni od Vás? Jaký je to muž, který Vám neřekne abyste se vzdělávala, abyste něčím byla a že jste ještě příliš mladá? A byl by ochotný s Vámi žít ve Vašich letech a nepřijde mu to podivné? Opravdu tohle od života chcete? Tak málo?

Jinak ty zákazy jsou asi na místě, když rodiče vidí kam nerozumně se řítíte.


doplněno 27.02.16 17:01:

Nelze od rodičů požadovat aby se mnou jednali jako s dospělým člověkem, když se chovám nedospěle.

Myslím že rodiče budete brzy při Vašem postoji potřebovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 27.02.16 22:32

Ono taky hlavně záleží od jakých rodičů. Od rodičů, kteří se o Vas starají, tak bych určitě neodcházel (i když mohou občas prudit). Ale od rodičů, o kterých píšete, tak asi ano. Sice nejste ještě jeden rok do 18 plně způsobilá k právním úkonům, ale to bude za chvíli. A pokud, jak píšete, musíte odevzdávat celou výplatu, tak bych se na to osobně vykašlal taky. Píšu o tom hlavně proto, že znám takovou dívku ve Vašem věku. Matka bezdomovec, otec alkoholik, stará se o ní její strýc. Přitom ona je v rámci možností velice schopná. Přišla k nám na brigádu už v 15ti letech. Dnes horko těžko dodělává učnák na kuchařku, servírku, snad to dá. Když ale vypráví zážitky ze své rodiny... docela jí obdivuju, že se trochu dokázala vymanit z těch hrozných podmínek.. Snad jsme jí alespoň trochu pomohli tím, že si u nás slušně vydělala. Snažil jsem se jí vzdělat v pracovně právních vztazích. Vysvětlil jsem jí, že nesmí všechno všem hned podepisovat, význam pracovní smlouvy atd. Takže pokud to máte podobně, tak prchejte co nejdříve. Ale hlavně do solidní společnosti, do školy, do práce (jakékoli, kde se pracuje a platí se za to). Ubytovny stojí od 140 kč na den, a to se dá vydělat. Tak směle k Vašemu cíli se osamostatnit, pokud to teda máte doma tak hrozné, jak píšete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanax
Datum: 28.02.16 07:06
Strašně moc záleží na mnoha faktorech.. Kdy ji bylo 17 a co si sama představuje o samostatném bydlení co jsem tak pochopila tak slečna má v dnešní době pouze základní vzdělání což mi přijde jak v době kamenné... Do budoucna by se měla podívat na to jak bude sama sebe reprezentovat jen ze základním vzdělání.. K čemu asi pvede své děti? Do dělají základku a šup táhni makat a stěhuj se? Slečno promyslete si to...
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: tomass
Datum: 27.02.16 20:04
Holka prober se a dodelej si patřičné vzdělání.. Co budeš v budoucnu za matku bez jaké koliv školy? Co chceš v životě dělat za práci?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 13:21
avatar

No. Podle práva je člověk dospělý v osmnácti letech. Mě není zas tak úplně jasné proč zrovna v osmnácti letech, protože si myslím dospělý člověk je ten, který životem dokáže projít jakš takš bez karambolů. A když už k nějakému karambolu dojde, pak si s ním poradí a vyřeší si ho sám.

V sedmnácti letech dospělá nejsi ani podle práva, ani duševně a životní karamboly neustojíš. Zůstaň raději ještě pár let u mamy.


doplněno 27.02.16 15:25:

haha. *smich**smich**smich*. jsem si přečet tu tvoji doplňkovou reakci nade mnou.

Podívej. Já taky odevzdávám skoro celou výplatu, taky si občas připadám jak osel u žentouru a taky si nemůžu dělat co se mi zachce. Například proto, že jedna naše mladá (o rok starší než ty) právě dnes odjíždí do Anglie. Takže je sobota, já sedím od časného rána v práci abychom v měsíčním rozpočtu nespadli do debetu, moje žena ráno vybrala peníze, dala je mladé na živobytí a teď ji veze do Prahy, aby to mladá měla blízko na letiště.

Odtud moje rada : Zvykej si. Až budeš mít dětičky, budeš kmitat od rána do rána a tvoje vlastní peníze stejně nebudou tvoje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 17:15
avatar

figurku, třeba jste také problémový...a tak s Vámi doma i tak jednají..*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 13:58
avatar

Protože nejste ještě zletilá, položte tento dotaz rodičům. A podle jejich odpovědi se zařiďte. Jste schopná vydělávat tolik peněz abyste si hradila bydlení, sama se živila a šatila, dokážete se o sebe postarat se vším všudy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 13:59
avatar

Bez jejich souhlasu ne.


doplněno 28.02.16 07:48:

dizzymight Datum: včera 15:02

Víte, jsou děti kterým rodiče nedopřejí vzdělání a ženou je do práce. Ale některé dívky, které chytil amok že život začíná tím, že půjdou bydlet s "přítelem" - tedy se sexuálním druhem, ,často i podivné existence, protože ten, který je bude mít opravdu rád, tak i rád počká až dokončí vzdělání, pak jí nabídne manželství a společný život.

Abych Vám vysvětlila jak to v životě chodí, což patrně nevíte. Jsou dívky, které začnou svou životní kariéru tím, že nedokončí vzdělání, aby něčím vůbec především byly.
Proplouvají postelemi různých mužů, kterým to samozrejmě vyhovuje. Sex na dosah,luxusní obsluha, dotyčná bud pracuje a přispívá na náklady domácnosti nebo je na dávkách a přispívá také. Život není zadarmo, ale ti muži mají mnoho věcí zadarmo, díky těmto ženám.

Odpovědnost žádná, ti muži žijí naplno na rozdíl od těch žen. Protože ty se musí těmto vychytrálkům často podřídit a ačkoliv nejsou vdané jsou nakonec pod větší kuratelou než než u rodičů. Zkuste s někým žít a přijít si domů kdy chcete, jít si kam chcete, nepřispívat na nic, čekat že Vám spolunocležník uvaří, uklidí po Vás...no to se načekáte, ale nedočkáte se.Pokud Vám vyhovuje pozice nenáročné služtičky bez platu s poskytováním sexu, to potom ano.

Takže aniž si to uvědomují, tak jsou dívky u rodičů daleko svobodnější než u "milujících" partnerů i když to tak nevidí, protože si zvolily sice dospělý život, ale chtějí podmínky u rodičů dál jako když byly závislé děti - to prostě nejde dohromady a je to nesmysl..viz - musím doma něco dělat a přispívat protože už pracuju...berou jako křivdu, protože slova - a rodiče mi nejsou za nic vděční - jsou doslova zvrácená když je mi teprve 17.

Dívky které ale doma opravdu trpí protože mají asociální rodiče, tak většinou hledají ubytovny, azylové domy, příbuzné, prostě nehledají sex, ale řešení své situace. V tom také vidím rozdíl.

Jste mladá, proto píšu Vám i dalším dívkám které to budou číst, že život na plno jak se uvádí v reklamě není nikde. Rozumné dívky si váží sebe a ví co od života chtějí. Některé si dokončí rozumně vzdělání a jsou za něj rodičům vděčné, rozhlédnou se po světě - různé práce či brigády v různých zemích, poznají jak žijí jiní mladí lidé a pokud touží po rodině, založí ji později v manželství se všemi právy a povinnostmi jak pro ně, manžela, tak i budoucí děti.

Vytvoří solidní rodinu, nebo solidní kariéru, je to na nich, ale nepoletují od postele k posteli a nerodí děti s různými kamarády bez závazků z jejich strany.
Zkráceně - používají mozek a vědí dobře že jiný život mít nebudou, že mají jen jeden a chtějí ho užít v klidu a spokojenosti, podle toho si samozřejmě volí i partnera. Opilec, narkoman, nedělák, násilník domov nevytvoří a proto na ně pozor. Těmto mužům samozřejmě vůbec není divné že nezletilá partnerka nemá vzdělání a je ochotná ke spoustě ustupkům. Většinou také žijí "na plno" bez vzdělání s partou sobě podobných. Která si nechce život zkomplikovat, raději se jim vyhne.

Takže takto to dívky v životě chodí, byl nám dán mozek a opravdu je na místě ho používat včas.

Omlouvám se za delší příspěvek, ale takto mladí nevědí o čem je život, chtěla jsem jim popsat jak lze žít.

Špatně nebo dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mamka
Datum: 27.02.16 14:24
Bud rada dokud jsi u rodicu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 27.02.16 17:14

Pokud jste zaměstnaná, asi vás policie hledat nebude, když odejdete. Někdy je to opravdu lepší. Když budete pořád odevzdávat téměř vše, nikdy nebudete mít možnost se osamostatnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 17:19
avatar

pro jenda2

Zkuste si to přečíst znovu. Policie ji hledat bude, protože jí není 18 let. Plácáte nesmysly. Rodiče jsou za ni do té doby zodpovědní, ne ten, se kterým chce sdílet postel.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 27.02.16 20:23

Jestliže může pracovat, může i rozhodovat o svých věcech. Je i trestně odpovědná. Moc to prožíváte.

http://www.nicm.cz/pracovni-podminky-mladistvych

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 20:58
avatar

jenda2 . Jste si jistý že jste v pořádku? Nikdo ji přece nezplnoletil. Je tedy nezletilá a rodiče do 18 let mají za ni plnou odpovědnost. Kdyby otěhotněla, kdyby drogovala, utekla, pila, za všechno je bude soud a sociálka soudit, takže musí mít přes ni přehled.. Takže jste vedle jak ta jedle.

zkuste si počíst a pak mi napište kde jste četl Vaše bludy, že když pracuje, že je zletilá a může si dělat co chce.

kdo je trestně odpovědný za nezletilého
https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=odpov%C4%9Bdnost+za+%C5%A1kodu+nezletil%C3%A9ho

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=kdo+je+trestn%C4%9B+odpov%C4%9Bdn%C3%BD+za+nezletil%C3%A9ho+

http://www.valasskemezirici.cz/doc/27324/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Mladistv%C3%BD

https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=kdo+je+trestn%C4%9B+odpov%C4%9Bdn%C3%BD+za+nezletil%C3%A9ho&start=10


doplněno 27.02.16 21:01:

Jinak nic neprožívám, trestně odpovědná je sice od 15 let, ale pořád je dle zákona nezletilá. A tak za ni zodpovídají rodiče.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.16 21:57
avatar

Do 18let po dohodě s rodiči ANO.

Řeknu ti to takhle, bydlet sám - osamostatnit se, je super věc, je to volnost. Jenže reálně, nejvíc našetříš když jsi mladá a využíváš "mamahotel" ... pracuješ a výdaje máš téměr nulové, pár korun přispěješ rodičům za teplo,elektro .. vyperou, navaří, uklidí, zařídí .. to se peníze krásně nahromadí - jak budeš bydlet sama a starší tak už nikdy takhle nenašetříš, když bydlíš sama tak je to minimálně nájem -5000Kč, inkaso (voda,teplo,elektro,tv,net ...) -3000, jídlo to také není málo peněz, vždy je za co utratit peníze, tam kape voda, tam něco nefunguje, lednička mele z posledního, zase nová televize, pračka zase rozbitá, myčka zase nefunguje, zase zima tak nové gumy na auto, tlumič v řiti, postel praskla - věř, že toto se vždy stane v nejméně vhodnou dobu, když budeš bydlet sama tak je to naprosto mimo, no a až příjde dítě - to peníze z účtu budou cestovat rychlostí světla .. *smich*

Tedy, zuby, nechty se u rodičů drž co to půjde a šetři. Z výplaty ti u rodičů zbyde třeba 9litrů, ve vlastním možná v lepším případě pár stovek.

V 17 pracuješ? .. co děláš, kvalifikovaná práce to určitě není, nejspíš máš jen ZŠ? ... počítej s tím, že s tebou zaměstnavatel zamete vždy jako s prvním - protože takových jako ty jsou plné ÚP.


doplněno 27.02.16 22:01:

Jsi mladá ... doplň si vzdělání, ve chvíli kdy máš školu a něco umíš, už máš určitou jistotu... v práci se nejvíc zametá s tím kdo nic neumí a je lehce nahraditelný - dělá nekvalifikovanou práci. Nehledě samozřejmě na peníze.

Teď si můžeš školu doplnit, ve 40ti už to je velmi těžké, už to tak nejde. Opravdu popřemýšlej, jak chceš aby tvůj život v budoucnu vypadal.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.