Odpojení elektriky

Od: Datum: 26.02.16 22:17 odpovědí: 9 změna: 28.02.16 09:42

Odpojili mi elektriku z důvodu neplacení.. Chtějí mi vzít hodiny a zrušit smlouvu.

Můžu přejít k jiné společnosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.16 22:50
avatar

Velice těžko, společnosti se mezi sebou o neplatičích informují. Jinak pokud neuhradíte dlužnou částku bude vám stále narůstat o tzv. příslušenství a naroste značně a skončípravděpodobně u soudu a platebním rozkazem a posléze exekucí.Tedy je lépe zaplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 22:52
avatar

Jako profláknutý neplatič nebudete mít šanci. Zaplaťte dosavadní dluh a původní dodavatel vám obnoví dodávky. Pak můžete uvažovat o změně dodavatele, ale i tak už jste mezi neseriozními zákazníky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 22:53

to vám nepomůže protože změníte pouze dodavatele distributor (vlastník sítě) zůstává nejdřív musíte uhradit dlužnou částku pak zažádat o znovupřipojení do sítě které není zadarmo a samozřejmě vás nepřipojí bez revizní zprávy takže pokud potřebujete elektřinu a hodiny vám ještě neodebraly doporučuji vám uhradit dlužnou částku a zažádat o zapojení elektrické energie vyjde to levněji než čekat na odebrání elměru

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.02.16 23:17

Takhle jednoduše a najivně ten život opravdu nefunguje.Někde udělat sekyru/dluh nezaplatit a přejít jinam a tam zase pomalu ten dluh udělat...a tak dál a dál..To by se nám to hodovalo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.16 11:41

Pokud je odběrné místo "odpojeno" z důvodu neplacení, pak jde o přerušení dodávky energie z důvodu neplacení, nebude to spíš tak? Jinými slovy toto místo jakoby "dočasně neexistuje". V tomto stavu nelze přejít k jiné společnosti. Záleží taky na tom, jak je postavena smlouva, obyčejně to bývá smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny. Tady dodavatel energie (obchodník, ten, kterému posíláte peníze - zálohy, faktury) zjistil, že mu dlužíte (možná Vás i upomínal), obrátil se na distributora (pokud není sám distributorem - ČEZ, EON, PRE), aby na tom odběrném místě přerušil dodávku energie, než zaplatíte. Obnovení dodávky elektriky si pochopitelně zaplatíte také, to není zadarmo. Upalujte k dodavateli elektriky to co nejdříve srovnat. Oni mají páky na dlužníky, zaplacení se nevyhnete, i kdybyste už ten odběr chtěl ukončit, obejít to nijak nelze.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.16 18:21

A po delším odpojení (nevím teď z hlavy kolik) zruší odběr úpně, takže nové měření venku, revize, plat za zřízení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 21:22
avatar

Nechápu, jak se na mto vůbec můžete ptát, nic není zadarmo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.02.16 21:39
avatar

Po uhrazení dlužné částky,případném zaplacení poplatků - ano potom můžete...

ZAPLAŤTE ! Postavte se svému problému čelem, tím, že se před ním budete snažit útect svůj problém jen prohloubíte, váš dluh každým dnem více a více narůstá.

Až vám odeberou elektroměr ... řešení už nebude tak jednoduché jako jen zaplacení - také nebude tak levné. Věřte, že energie jsou obrovský byznis a firmy se o své peníze nenechají jen tak připravit .. a i vašich "blbých pár tisícovek" jim je dost velkým důvodem proč vám znepříjemnit život.

Distributor elektrické energie je ve vašem kraji reálně pouze 1 (ČEZ,E.on případně v Praze PRE) znepřátelit si ho je velmi netaktické - vím o baráku který nikdy nebude k elektřině připojen protože byl majitel opakovaně neplatičem, další požadavek o připojení skončil dopisem s vysvětlením, že místo již nelze nikdy připojit zpět k síti pouze za velmi vysoký poplatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.16 09:42
avatar

Vypadá to že nebydlíte v nájmu, ale ve vlastním, takže exekutoři si přijdou Vaší hloupostí na své. Protože když na energie nemám, tak je ani nepoužívám v takové míře abych to pak nemohl zaplatit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.