Komínové ztráty

Od: Datum: 26.02.16 09:30 odpovědí: 3 změna: 26.02.16 12:57

V jednom článku jsem si přečetl - "Jestliže máte váš stávající plynový kotel předimenzovaný, většinou při topení plynem dochází k častému spínání kotle a tím k vyšším komínovým ztrátám a větší spotřebě zemního plynu." Je zde někdo, kdo by mi vysvětlil, proč když kotel častěji spíná je komínová ztráta větší, než když jede nonstop?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.16 09:52

Při startu hořáku dochází k nedokonalému spálení určité části plynu, která odchází do odvodu spalin a tím vzniká komínová ztráta. Čím jsou tedy starty častější, tím je komínová ztráta větší. Při ustáleném provozu hořáku je komínová ztráta z titulu nespáleného plynu prakticky nulová a komínová ztráta je tvořena převážně velikostí teploty spalin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 26.02.16 10:20
Jen doplnim, ze pri konci horeni dochazi k proplachu poteubi vzduchem a zase neco plynu utece ven.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.16 12:57
avatar

Nejde jen o ztrátu komínem. Hlavní důvod větší spotřeby je ten, že předimenzovaný kotel jede v horším režimu. Kotel neudrží napočítaný tepelný spád, tím se zhoršují parametry tepelných přestupů a ztrácí se účinnost. U dobře nadimenzovaného a na plný výkon hořícího kotle je účinnost na maximu. Proto dobře nadimenzovaný kotel topí na stejný výkon s nižší spotřebou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.