Jak nalepit polystyrenové rohy na strop?

Od: Datum: 25.02.16 17:45 odpovědí: 10 změna: 25.02.16 23:17

Dobrýd den,

koupil jsem si na strop polystyrénové kazety a k nim polystyrénové rohy.

Chtěl bych se poradit, je potřeba nejprve na strop kde mám barvu natříp penetrací?

Poté jak se lepí rohy? První se dají rohy a potom kazety nebo naopak?

Lepí se rohy na kazety nebo na strop?

Děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.16 17:47

Stačí na kazety, pokud to jejich styková (rovná) plocha dovoluje.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.02.16 19:05
Barvu seškrábat/omýt! Penetrace je nutná taky. Rohy se dají na kazety. Pokud to ošidíš, je velká šance, že kazety opadají...

Datum: 25.02.16 19:31

Lepení rohů hodně ovlivní rovnost stěn a stropu. Když je starší barák, a štukovalo se tak nějak od oka a po basičče piv, je to celkem sranda aby rohy držely. Taky záleží jestli lepíš kazety normálně nebo na koso, ale první by se měly lepit kazety a pak rohy. A podle návodu začínat od středu, což při obdélníkovém tvaru stropu je složitější vyměřování. Já osobně mám polepené čtyři stropy, už asi šest let, bez škrábání, bez mytí, bez penetrace, a drží to v pohodě. Záleži jak strop vypadá. Chce to taky neošidit lepidlo.

Datum: 25.02.16 20:22

Zdravím,
je to už pár roků zpět, co jsem známé lepil jen lišty kolem stropů v paneláku - kazety jí lepili několik let před tím nějací jiní známí. Užil jsme si - oni to nalepili plošně, takže když se přiložil v některých místech lištu, tak tam byly taky propady kazet i 2cm. Takže kazety odlepit, podtmelit, přilepit a pak lišty. Lišty sem lepil na strop lepidlem v katuši Soudal 49A - musí se opatrně, protože lepidlo je mírně nažloutlé a co vyteče ze spáry by bylo vidět. Ale drží to ihned po přiložení. Dnes bych se možná rozmýšlel jestli lepidlo výše uvedené nebo trasparentního Mamuta - asi by to bylo jednušší.
Lišty sem lepil tak, aby nebyly zvlněné a pak jsem všechny propady a spáry zatmelit pečlivě čistě bílým akrylátem v kartuši (pozor - ne všechy akryláty jsou opravdu čistě bílé - některé jsou mírně do žluta a vypadá to blbě). Akrylát jsem nanášel do spár a hned uhlazoval prstem namočeným v saponátové vodě a vyhlazoval do ztracena štětcem. Sice piplačka, ale vypadalo to jako když je to součást stropu a stěny a ne že je to tam dolepované.

Datum: 25.02.16 20:29

Stropy se mohou natřít penetrací,ale pokud je strop pevný,není to nutné.Penetrace musí dokonale vyschnout-.Rohové lišty se lepí jako první.Na hraně dovnitř stropu mají asi 5 mm plošku,k níž se pak přikládají okraje kazet.Pokud je nutné,musí se okraj přiříznout.-

Já používám k lepení zásadně silikony v tubě.Na lišty nanáším po 5 cm bobky asi jako pecka třešně.Jednu řadu na horním a jednu řadu na spodním okraji.Pak lištu zlehka přitlačím do koutu.V rozích je nutno lišty seříznout ve vhodném úhlu,aby se vytvořil ostrý spoj.Pokud vznikají kvůli nerovnostem stěn spáry,mezi stěnou a lištou,zatmeluji je finální stěrkou.Mezi stropem a lištou zakryje spáru nalepená kazeta-.

Kazety lepím obvykle na koso,z praxe je tento systém praktičtější.Nejprve se nalepí střed plochy celými kazetami a pak se lepí okrajové řady,které se musí přiříznout.Lepím opět silikonem,5 x 5 bodů opět jako pecka po ploše čtverce.Pokud se vyskytnou spáry,používám opět na vyplnění finální stěrku.

JABRAKA

doplněno 25.02.16 22:39:

al.e také vkládám stejný postup.Bez fotky je postup nanic.Když je adminům můj návod zatěžko akceptovat,nemusím radit vůbec.

JB

Upozornění od sys strejc 25. 02. 2016 20:46:38
Možná si to neuvědomujete, ale už šest let sem vkládáte stále stejnou fotografii...

Od: bonylovic
Datum: 25.02.16 21:53

Tak jsem z toho jelen, zda lepit první kazety a na kazety (polystyrén na polystyrén) lišty nebo první lišty na strop a poté dořezávat kazety.

Jak tedy?

Děkuji

Datum: 25.02.16 22:01

Nejdřív kazety a pak spáry (škvíry) schovat pod lišty. Lištuje se všechno vždycky až na konec.

Datum: 25.02.16 22:43

Ppokud jsou kazety tvarované.nelze na ně lepit lišty.Výstupky zabrání přisednutí lišty a zůstane nepěkná spára,.JB

Datum: 25.02.16 23:17

Kolego, výše jsem to psal - podle mne je normální veškeré spáry zatmelit do ztracena ;)

Od: mh
Datum: 25.02.16 22:17

Dobrý den,

jsem malíř a těchto polystyrénových lišt jsem už něco nalepil. Na otázku zda-li první kazety nebo lišty odpovím, jak už bylo zmíněno, záleží na typu lišty. Jestli má lišta hranku ke které se dá přirazit kazeta tak bych lepil první lištu, ale spousta lišt tuto hranku nemá a myslím, že by to nevypadalo dobře. Takže nalepit rohy až na kazety. Jestliže máte strop soudržný tzn. neloupe se barva, neopadává omítka, není již silná vrstva předešlých nátěrů, tak penetrace není až tak poptřeba. V opačném případě doporučuji oškrábat+penetrace a vyspravení větších děr a nerovností. Lišty lepím jedině bílým akrylátovým tmelem v tubě. Mám to osvědčené a mnohokrát vyzkoušené. Na styčné plochy naneste housenky tmelu a přimáčkněte do rohu. Místy vám třeba tmel vyleze, ale nic se neděje jelikož hned můžete vzniklou spáru ze spodu i vrchu dotmelit také tímto akryl. tmelem. Uhlaďte prstem nebo vlhkou houbičkou. Pak lišta opravdu vypadá jako součást stropu. V rohách na seříznutí poslouží pokosová pilka, stojí pár korun v supermarketech, ale na slabší lišty ani není potřeba. Když ji použijete, tak dbejte na správné nastavení lišty. Položte si jí před řezem do polohy, tak jak bude lepená na strop. Jinak vám to hodí do jiného úhlu a roh nebude tím správným rohem. Po nalepení obvykle počkám, až to vše proschne. Nejlépe do druhého dne a lišty přetřu barvou. Může být asi jakákoliv běžná barva na malování. Většinou vymaluji rovnou celý strop, ale vy budete mít kazety takže to se vás netýká. Lišty jsou hladké takže se barva po nich jakoby smeká a je potřeba provést další nátěr...práci zdar.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.