Přeplatek na zálohách

Od: Datum: 25.02.16 08:30 odpovědí: 4 změna: 25.02.16 22:39

Dobrý den,

včera jsem dostala od majitelky domu oznámení o přeplatku, kolem 2 tisíc, majitelka napsala, že tento přeplatek převede na r. 2016, podívám-li se do smlouvy, je tam napsáno, že přeplatek se má poslat nájemci do 30 dnů /samozřejmě kdyby to bylo opačně a byl by z toho nedoplatek, tak já to také mám zaplatit do 30 dnů/, jde mi o to, jestli když je tak postavená smlouva a budu se s ní chtít domluvit, že bych spíš chtěla poslat přeplatek na účet, nebude nějak protestovat? Pravdou je, že jsem se minulý rok stěhovala, do jiného bytu ale ve stejném domě (ona pronajímá celý dům) a měla jsem nedoplatek - malý - ani ne 500,-Kč /který mi ale nyní samozřejmě odečetla od tohoto přeplatku, což plně chápu/ řekla mi, že uvidí, jak to budu mít ve vyúčtování v tom novém bytě, takže po mne nic nechtěla, ačkoliv by se také teď mohla ohradit, že jsem jí nedoplatek neposlala, avšak zase jsem jí dala kauci na byt, takže to není, že by neměla z čeho "brát". Tak myslíte, že se nebude nějak vzpírat? Děkuji.

eN.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.02.16 08:43
avatar

Co si myslíme, nehraje vůbec žádnou roli. Záleží na paní majitelce, jakou bude mít náladu, jakou má finanční situaci, na co peníze potřebuje nebo nepotřebuje. Chápu vás, každá koruna dobrá, ale nevyřešíme to.


doplněno 25.02.16 16:06:

Jooo je to tak. Co máte ve smlouvě? Víte to?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: en
Datum: 25.02.16 12:02

Ano, ale když je to ve smlouvě? Nebo směrodatné je to, co řekne majitelka? Děkuji.

Datum: 25.02.16 22:39
avatar

I kdybyste ijednání o nedoplatku/přeplatku neměla ve smlouvě, je majitelka povinna Vám zálohy vyúčtovat a a přeplatek vrátit (tuším, že je tam lhůta 30 dnů).

Vyzvěte majitelku písemně (zaslat doporučeným dopisem s dodejkou) k vystavení vyúčtování a vrácení přeplatku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 25.02.16 12:13

Přeplatky(nedoplatky je třeba vypořádat při vyúčtování. Jinak je v tom nepořádek a za čas se ničeho nedopočítáte. Navíc se divím paní domácí, že jí baví to celé sledovat a hlídat do dalšího vyúčtování. Daleko jednodušší je každý rok účet vyrovnat a to pro obě strany.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.