Přestavba na RD

Od: Datum: 23.02.16 15:49 odpovědí: 5 změna: 24.02.16 19:08

Dobry den mam dotaz chci prestavet domek po babičce na RD na stavební povolení cekam jelikož mam souseda který podává námitky a odvolává se na krajský stav.urad a ja uz zboural část bývalého domku - jak velký to je problem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.02.16 16:24
avatar

Dobrý den, řekl bych, že to problém může být, protože nemáte povolení na demolici, resp. provádíte ji jako černou stavbu. A v případě, že stavební povolení na RD nedostanete, tak budete mít polovinu domu a problém s úřadem. Zdravím!

P.S. I na demolici je třeba mít povolení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 23.02.16 17:01

Provádět podstatný zásah do stěn domu a řešit to, až se ozve soused je mírně řešeno divné. Nezdá se vám? Asi se o zákony moc nestaráte a teď můžete dostat hodně velkou pokutu. Což se asi stane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.02.16 09:54
avatar

V tomto případě se nemusí jednat o přestavbu,jde to provést jako oprava.Pak by se jednalo jen o ohlášení opravy domku,po jednotlivých částech.Do toho pak soused nemůže mluvit.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda2
Datum: 24.02.16 16:53

To nemáte pravdu. Jestliže už zboural část domu, může to být i katastrofa a soused zřejmě má obavy o svůj majetek. Nakonec má právdu. I kdyby to bylo na ohlášku, což by se týkalo výměny oken, tak bez vědomí stavebního úřadu neexistuje. Až taková volnost být ani nemůže. A jestli jde o podstatný zásah do statiky domu, tok to může být hodně drahé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 24.02.16 19:08

Ale lze to ohlásit jako opravu, zdi mohly spadnout samy, za to majitel nemůže, zbývá jediné řešení opravit, soused může tvrdit co chce je to tvrzení proti tvrzení a obě strany si mohou na své tvrzení sehnat svědků kolik chtějí :)


doplněno 24.02.16 19:11:

Když už to tedy neuváženě "uboural", tady pak jiné řešení stejně není, zkrátka oprava spadlých zdí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.