Sporák - dá se nastavit průtok plynu?

Od: Datum: 23.02.16 12:39 odpovědí: 4 změna: 23.02.16 18:27

Zdar,

rodina koupila nový sporák s el. troubou a s plynovými hořáky. Problém je v tom, že ten starý plynový byl mnohem ekonomičtější při spotřebě plynu. Na jednom hořáku co byl vepředu šel plamen zeslabit až tak že se v něm v pohodě dalo udělat i jídlo v malém množství. Teď u toho nového je v levo velký hořák, který hoří strašně moc (na maximum) což nevyužijeme a na minimu hoří hodně (což odpovídá tak jako když chcete ohřát velký hrnec s vodou na polívku). Takže nejde zeslabit až tak aby nehrozilo že polévka nepřeteče. Na hořáku vepředu vpravo tam je malý hořák, ale když ho zeslabím na minimum tak hrozí že potravina v malém množství se připálí i na hrnci s tlustým dnem (což se mi stalo dvakrát během pár dnů) natož když vezmu jen malý kastrůlek, zkrátka to nejde stáhnout jen tak aby ten plyn hořel jen pozvolna. Či-li jediná možnost pro mě by byla vzít velký hrnec, dát do něj vodu, ohřát dna var a do vodní lázně dát menší hrnec... Toto mi tedy přijde neekonomické a tak se chci zeptat jestli se dá seštelovat spořák tak, aby ten průtok plynu byl menší hlavně na těch předních hořících a hlavně na to minimu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.02.16 13:37
avatar

Seřídit se dá všechno.Především vhodnými tryskami.Ale musí to udělat plynař.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.02.16 14:57

Zavolajte si na to plynára,neviem ako je to na týchto nových,no na starých kohutoch bol po zložení ovladacieho gombíka prístupná regulačná skrutka kde sa reguloval prietok plynu,no zároveň sa musel v zmiešavacej trubke nastaviť aj množstvo prísavacieho vzduchu.A toto vie nastaviť najlepšie oprávnený plynár.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: morfus
Datum: 23.02.16 16:48

Dík

Datum: 23.02.16 18:27

Zdravím , ke šporhertu dostáváš většinou dvoje trysky . Jedny na zemní plyn a druhé (jako náhradní) na propan-butan.

U většiny šporhertů když odděláš ovládací knoflík , tak máš pod ním štelovací šroub - malý plochý šroubovák. Dáš to na sporo a šroubkem pomaličku ubíráš průtok tak jak potřebuješ. Pozor - nesmí při průvanu -který můžeš např . udělat zamáváním rukou na hořákem zhasnout. Několikrát odzkoušet. Dále tam je pod horní deskou štelovací šroub na bohatost směsi. Většinou šroub nebo červík jištěný převlečnou maticí. Zelený plamen- moc bohatá směs. Červený - chudá směs. Správně by to mělo mít ostře ohraničený modrý plamen.

Pozor je to plyn - někdy je lepší si pozvat odborníka.

jinak souhlas se slavco - máš bod

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.