Určení trval.pobytu u dětí rozv.rodičů

Od: Datum: 23.02.16 12:24 odpovědí: 5 změna: 23.02.16 18:36

Po rozchodu jsou děti u matky,která má nově trv.pobyt na ůřadě.Nikdo nedokáže říct,kde teď mají trv.pobyt děti.Pokud je má matka v trvalé péči.Nebo jim zústává pobyt u otce? Chystá se taky odstěhovat.Nikdo ani na úřadě není schopen odpovědět,jde jim o zaplacení a nezajímá je -kdo.Ale kdo teda,když se nedokáží na ničem domluvit a co mají uvádět děti ve škole?*blee*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.02.16 14:27
avatar

Dobrý den, myslím, že radnice to ví, ale Vy nejste osoba, které tuto informaci mohou poskytnout. Také to ví matka dětí - pokud jsou nezletilé děti připsány na její evidenční kartu, kterou podepisovala na radnici. Pokud se na radnici zeptá oprávněná osoba, tak informaci dostane. Zdravím!

doplněno 23.02.16 16:29:

babkazov - já bych spíše tipoval na platbu za odpad, kterou radnice požaduje podle místa trvalého pobytu. Ale, jistě se tazatel/ka doplní a problém nám vysvětlí.

doplněno 23.02.16 18:48:

dadula - otec (pokud prokáže, že je otec oněch dětí) by měl tuto informaci na radnici dostat, resp. majitel nemovitosti může dostat informaci o hlášených osobách ve své nemovitosti. Nebo by se měl zeptat matky dětí, jak to je. Možná jde "jen" o to, že se dvě radnice nemohou domluvit. Na každé radnici je nadřízená osoba, tak by to mohla řešit (případně až starosta). Pokud jde o platbu za odpad, tak ji upravuje zákon, ale také městské vyhlášky, které to mohou změnit, resp. někdo (jako např. já) musí platit 2x (jednou dle zákona a jednou podle měst. vyhlášky).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.02.16 18:36

Ano,je to tak.Jedná se o platbu za odpad. Jestli jsou trv.pobytem podle matky,tak jsou na úřadě a neplatí,pokud podle otce - i když tam nejsou tak to musí platit on? Pokud zajde na úřad,tak by chtěli zaplatit a je jim jedno od koho,ale potom si nejsou jistí bydlištěm(je to divný) a ptají se mezi sebou a neví,tak proč platit . A nyní je i pro školu rozhodující trv.pobyt (děti chodí do škol podle spádu)*zed*Je to začarovanej kruh

Datum: 23.02.16 15:56
avatar

Podle toho, co píšete má matka adresu na MÚ a jestli má děti ve své péči, tak by měly mít adresu stejnou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.02.16 16:25
avatar

V jakém jste vztahu k dětem? Jestli vám jde pouze a jen o blaho dětí, zajděte na úřad na sociální odbor za sociální pracovnici a požádejte o pomoc pro ně. Sociální pracovnice ma na řešení takových problémů vzdělání a za to bere mzdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jenda2
Datum: 23.02.16 17:51

Jste li otec podle rodného listu, pak vám je povinna Policie ČR zjistit pobyt vašich dětí. Jako instituce si to je schopna zjistit na sociálce, pracáku , MěÚ. Někam jí chodí peníze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.