Lešeňové trubky + dřevo na přistřešek?

Od: Datum: 23.02.16 00:29 odpovědí: 4 změna: 23.02.16 23:40

dobrý den

chci si postavit z lešeňových trubek a dřeva přistřešek na dřevo. Délka cca 10-11m, šířka 1m, výška max 2m. moje představa je že stojky udělam z lešenovch trubek, ty by byly v zemi v zemních vrutech. A stojky bych spojil nahoře jak do šířky tak na délku dřevěnyma hranolama. Pak na to střecha v jenosměrném sklonu (šikmá střecha)

Chci se zeptat je to dobré řešení? A kdybych stojky z trubek dával co cca 2m stačí to?

děkuji za nazory, napady, rady, výtky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlcŽ
Datum: 23.02.16 13:01
avatar

Jakým způsobem chcete dát dřevěné trámy na ty trubky? Tuším, že tady narazíte. Jaká bude krytina?

Udělejte normální "kostku" z lešení a na to trámky podle typu krytiny. Plechovou střechu lindab byste mohl dát s jednou trubkou uprostřed a hotovo - bez dřeva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 23.02.16 13:16

Jednodušší je udělat z lešenovek "kostku" a dřevo příp. jako latě pod krytinu. Boky a dno karisí, ne úplně nejslabší drát/ největší oka, lepší je hustší. Dřevník musí stát tak aby dřevo větralo i odspoda = mezera minimálně 10 lépe 20 cm (ideál jsou betonové pražce jako podložka) Nebo na dno alespoň paleta.

Vruty jsou vcelku zbytečné, to leda jako kotvení do rohu aby prázdný dřevník neulítnul...

Stojky spíš po 1,5m, lepší je aby dřevo nebyla "jedna velká hromada" ale víc oddílů - lepší manipulace/ organizace, menší snaha polínek "vyvalit se" Ale 2m je taky OK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.02.16 13:19
avatar

Zdravím,
ano, lze to takto realizovat. Doporučil bych si to celé ale nejdřív "namalovat" (uddělat si aspoň náčrtek či výkres) - kvůli rozměrům, aby vás pak něco nepřekvapilo.
Poměrně rozhodující pro pevnost konstrukce bude rozměr (průřez) těch trámku nahoře na střeše - podle toho budete moct dávat i vzdálenost stojek od sebe - na vzdálenost stojek od sebe 2m ale počítejte s výškou trámku (výškou myslím svislý rozměr pro zatížení střechou) minimálně nějakých 80 - 100mm, jinak se vám to bude prohýbat.
Co se týká uchycení stojek z trubek k trámkům (ve skutečnosti ty trámky budou něo jako pozednice u střechy), tak pokud nejste kutil, nemáte vybavenou dílnu materiálem a svářením pro výrobu přechodů (přírub trubek), pak můžete zvolit jednoduché řešení - v místech, kde trubka bude podepírat trámek, uděláte pro trubku zapuštění - zádlab (výřez) do dřeva kruhovou pilkou na vrtačky hluboký cca 10mm a vyseknete dlátem vnitřek. Do této slepé díry pak trubku jen vložíte - stranou vám to nikam neujede. Jediná podmínka, aby to celé "sedělo" je že všechny svislé trubky (stojky) musí být stejně dlouhé - končit po osazení do zemních vrutů ve stejné výšce. Aby byla celá konstrukce stabilní, je třeba ji ale minimálně v rozích "zavětrovat" ve všech směrech.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.02.16 23:40

děkuji za napady. ano střecha bude lehka, asi plech nebo něco také. Ja pravě myslel že zadní stojky bych dal menší, a ve předu větší, abych měl sklon na střecho dozadu. Kdybych dal všechny stejně dlouhé, kde bude sklon?

na zemi již mám palety, palety jsou po ložené na pásové gumě, takže zespoda nehnijí.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.