Odpad v dřezu bublá

Od: Datum: 21.02.16 20:43 odpovědí: 9 změna: 22.02.16 23:22
avatar

Prosím o radu, co s odtokem v dřezu v kuchyni. Odtéká dobře, ale po chvilce se začne ozývat bublání a trvá to vždy dost dlouho a rozčiluje mě to:) Pročištovala jsem už vším možným a nic nepomáhá. Co to může způsobovat? Poraďte jak odstranit? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.16 20:59

To je vodník Vodovodník, zařídil si u vás podnik. Velkopodnik vodnický , zůstane tam navždycky. ;)

http://www.ceskatelevize.cz/i…utila/315292320180017/titulky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 21.02.16 21:01

Zkusil bych Espumisan. Podle mě trpí nadýmáním a krká... :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.16 21:07
avatar

Zdravím,
má dřez přepad? Některé typy dřezů ho mají a pak doporučím ten přepad rozebrat a vyčistit a to včetně celého sifonu a potrubí, kam dostanete. Pokud je totiž ten přepad částečně zanesený, omezuje vstup vzduchu do potrubí (do sifonu) a pak to tahle bublá taky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.16 21:12
avatar

Sifon jsme čistili i celý opad, je tam napojen i odtok z myčky, vždy to fungovalo perfektně, pravidelně odpady čistím v celém domě krtkem, nebo granulema chloridu sodného, ale v poslední době to prostě bublá...díky.

Datum: 21.02.16 21:51
avatar

OK - a co zkusit tedy odpojit (samozřejmě dočasně) myčku jestli se to nezlepší?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 21:24

Možností je mnoho, například nějaký problém odvětrání odpadového potrubí.
Nekolísá hladina v záchodové míse?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 07:09
avatar

třeba vám pomůže moje zkušenost - dělalo mi to taky a čištění nepomáhalo, zkoumala jsem tedy situaci dole pod dřezem - je tam pod sifonem umělohmotná hadice, takový ten husí krk, ale protože jsem si nechala dát dvojdřez, je teď sklon toho krku moc mírný a váhou odtékající vody se krk vždy prověsí, pak začne voda v dřezu bublat a přestává odtékat - zkusila jsem pod ten krk postavit krabici, která prověšování brání, a najednou voda odtéká dobře - nemáte podobný problém? :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda2
Datum: 22.02.16 15:34

Znamená to snížený vnitřní průmět odtoku usazeninami. Pomůže 1 L kyseliny solné opatrně vlité pouze do otvoru pro odtok vody přes trychtýř. Nerez po potřísnění kyselinou rád ztmavne a pak se musí přeleštit tekutým pískem. Leje se po částech a vždy se nechá chvíl působit. Pak opakovat do objemu celé nádoby s kyselinou - neředěnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 23:22

Zdravím , jedná se o špatné přivzdušnění odpadu. Abych vám to trošku přiblížil - vemete petku naplníte ji vodou a otočíte dnem vzhůru. Ze začátku voda vytíká pěkně , ale potom začne v petce vznikat podtlak a voda se začne ,,hádat" s přisávaným vzduchem. Když uděláte do dna díru a nasaje se vzduch , tak voda opět pěkně odtéká.

Co můžete udělat - mezi sifon a odpad vsadit Té-kus a na odbočku dát přivzdušňovací hlavici.

Pokud vám to dříve nedělalo , tak by mohlo stačit vyčistit odpad. Pokud nemáte flexibilní sifon ( taková ta harmonika) , tak by pomohlo vzít ty největší hrnce co máte a nechat vařit vodu. (žádná rychlovárná konvice) Vařící vodu pak vylít do dřezu a ještě tomu pomoci zvonem. Pozor na opaření. Vařící voda vám uvolní a odplaví všechny tuky usazené v trubce. Mám to vyzkoušené i na průmyslových kuchyních. Ale opravdu velké množství. ----nezkoušet to na umyvadlech -keramika může prasknout.

Pokud vám voda odtéká nemá cenu tam lít chemii. Nemá se tam kde zachytit a je to jako by jste vylévaly peníze rovnou do kanálu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.