Zapach Ikea matrace po letech

Od: Datum: 21.02.16 17:14 odpovědí: 9 změna: 22.02.16 16:32
avatar

Znovu si dovolím otevřít otázku zapáchající matrace z Ikea. Zajímá mě, jestli se někdo setkal s tím, že by matrace po čase začala zapáchat. V mém případě se jedná konkrétně o matraci Ikea Sultan Hamnvik, která je pružinová. Matrace je na roštu, větráme. Nedošlo k žádnému znečištěním rozlití tekutiny nebo něco podobného. Mám obavu, že se v matraci něco rozkládá, nějaká chemie. Pokud v posteli člověk tráví několik hodin denně a matrace by uvolňovala nějaké chemikálie, tak bych z toho měl vážné obavy. Děkuji za každou zkušenost a radu. Případně pokud máte někdo zkušenost s matrací z čistě přírodních materiálů (kokosové vlákno, ovčí vlna, atp.) jestli jste s ní spokojeni a jaké může mít nevýhody.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.16 17:37
avatar

Jak dlouho ji máte? Paragon asi schovaný nemáte, že?


doplněno 22.02.16 07:57:

Potahy bývají většinou na zip. Je to sice velmi pracné, ale oplatí se vyprat ho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 20:34
avatar
Paragon samozrejme mam a dnes jsem psal do Ikea a jsem zvedav, jestli i zapach, byt subjektivni, je duvodem k reklamaci. Mam ji 4 roky. Zaruka 25let a soucasne Ikea uvadi, ze je vhodne menit matraci po 8-10 letech
Od: bbbb
Datum: 21.02.16 19:03

Mám tu samou ale nemůžu si stěžovat. Po letech pořád ok a to nejsem lehká váha.Je pravda že ji pravidelně otáčím vysaju a měním potah.Nemám žádný problém a ted nevím až doslouží jestli znovu do ikee pro novou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 20:35
avatar
Opravdu tu stejnou Hamnvik pruzinovou dvojluzko? Co myslite tim, ze menite potah?
Od: jester
Datum: 21.02.16 19:23

Je to všechno předraženej bordel z Poska Mam z Jysku a už nikdy musíte kupovat u českého výrobce bohužel ted už to taky vím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.16 19:41

Myslíte českého překupníka polského šmejdu, že ...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mp*
Datum: 22.02.16 14:24

Víte, že Polský šmejd je spíše takový hoax a zbožné přání některých. Byla jste v Polsku? Polsko je docela vyspělá země, která sice prodělala taky komunismus jako my, ale trochu jinak se k němu postavila (Gdaňsk, Solidarita, Walesa, vyjímečný stav, první demokratické volby v.r. 1988 atd). Dokonce si troufám tvrdit, že polské výrobky jsou lepší, než ty naše. Ale pozor, Poláci jsou velice dobří obchodníci, A někteří Češi jsou zase dost, slušně řečeno, neinformovaní. Pak je jasné v kterých rukách některé nekvalitní výrobky skončí.


doplněno 22.02.16 14:32:

A co se týče Polska, tak se vždycky směju, když někdo u nás říká, jak jsouu tam nekvalitní potraviny. Tak se tam jeďte podívat. Vždyť už jenom ta krajina vybízí k zemědělskému využití, a oni to tam taky tak dělají. Podle mě jsou ty pomluvy u nás šířeny účelově.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 16:32
avatar

mp, však to tak je. :) Čech se škrábal na Říp a Lech šel dále. V horách se oddělilo nškolik rodin a z nich byli gurale. Kdo šel dál, do polí, to byli poláci. :-D Nadávají na Poláky ti, kdo je neznají. Poláci jsou na malinko vyšší úrovni, než je tomu u nás. Proč by jinak tolik lidí po celá destiletí, jezdili do Polska do kina? Proč by tisíce lidí jezdily na gieldy, na trhy zvané burza? Protože polští obchodníci dovážejí průmyslové zboží, ošacení,obuv, z celé Evropy. Proč by tolik Čechů vozilo plná auta potravin? Maso, uzeniny, ryby, rybí výrobky, drůbež, zeleninu, ovoce. Levnější a kvalitnější, než u nás. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.02.16 13:36

No, zrovna v případě Jysku bych moc nejásal. Ne že by v Jysku neprodávali mimo jiné i české výrobky. Pokud ale chcete skutečně český výrobek - ne dodaný odkudkoliv a zde přebalený, tak v případě postele a příslušenství je nejlepší se obrátit přímo na výrobce - zatím u nás takoví jsou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.