Tepelné čerpadlo

Od: Datum: 21.02.16 17:13 odpovědí: 5 změna: 21.02.16 19:41

Ahoj Všem,
Chci si pořídit tepelné čerpadlo od Buderusu ale výrobce udává že musí být jištěno jističem typu C když se podívám do hlavního rozvaděče tak je tam hlavní jistič pro celý dům 3x20 typu B je to vůbec v pořádku? Nemá tam být alespoň C? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.02.16 17:38

je to v pořátku že máte B jedná se o jistič se zkratovou spouští char C je motorová a běžně se neosazuje pokud by jste potřeboval char, C musíte zažádat distribtora o výměnu a budete potřebovat revizi

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.02.16 18:02

Opravdu výrobce předepisuje hlavní jištění domu? Nezmiňuje se spíš o jištění kabelu co jde k čerpadlu? Pak hlavní jistič by měl být aspoň o řadu vyšší a charakteristika B je už v pořádku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.02.16 18:34

Promiňte špatně jsem to napsal, výrobce udává jištění kabelu co vede k čerpadlu, jen jsem se chtěl zeptat jestli není divné mít na celý barák char. B a potom za něj na TČ charakteristiku C nevybavý dřív ten hlavní jistič?

Datum: 21.02.16 19:40

Ahoj, divné to je, nebyla by dodržena selektivita, ale to není nebezpečné, spíš by to mohlo vadit funkčně. Má ten motor v TČ softstartér? Jaký je výkon motoru? Předpokládám, že výrobce čerpadla uvádí jištění C-16A, je-li součástí TČ i elektrokotel. Záleží, jak velké jsou záběrové proudy motoru kompresoru. Překročí-li C16A, pak první poletí ten B-20A. Mám také TČ, motor bez softstartéru, hlavní jistič před elektroměrem B-3x16A a nepadá. Chvíli jsem to TČ měl zkusmo na B-3x10A, a ten ty záběrové proudy udržel taky. Ovšem v návodu k čerpadlu bylo použít obvodový jistič dokonce s char. D, tak to nevím, jestli se autor toho návodu trochu nezbláznil (jak veliký bych pak musel mít hlavní jistič?). Distributor Ti stejně hlavní jistič s charakteristikou C nejspíš nepovolí. Dal bych tam B-16A a víc to řešil pouze kdyby ty starty neudržel, o čemž docela pochybuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.16 19:41

Bolo by vhodné doplniť aj amperovú hodnotu požadovaného ističa ku tepelnému čerpadlu,nielen jeho charakteristiku.Ak tam bude požadovaný napr. 3×16 A s charakteristikou C,tak vypne pri preťažení skôr ako hlavný 3×20A typu B.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.