Jak na Skylink?

Od: Datum: 20.02.16 15:11 odpovědí: 23 změna: 19.03.16 17:37

Zdravím. Prosím Vás,Ti co používáteskylink. Teď bych měla platit servisní poplatek,ale mám dilema! Nevim,jestli to zaplatit najednou na dva roky nebo měsíčně po 55,-. Měsíčně to je samozřejmě nejlevnější,ale tak mě napadlo,zda to třeba za půl roku nezvednou na 70,- měsíčně. Tím se chci zeptat,jestli mám někde nějakou jistotu,že budu platit celou dobu 55,- nebo to můžou kdykoliv zvednout? Nebo jestli se s tím někdo nesetkal, že platil měsíčně 33,- jak to bylo někdy a pak najednou 55,-. Když jsem to platila před 2 roky,tak to bylo skoro o polovinu levnější... Děkuji za info a přeji hezký den

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.16 15:19

Jistá si nemůžete být nikdy ničím,což platí u Skylinku dvojnásob.

Spočítejte si sama,co je pro Vás výhodné:

Servisní poplatek:

Na měsíc 55 Kč Pouze přes SIPO a Inkaso z účtu

Na rok 935 Kč

Na dva roky 1485 Kč

doplněno 20.02.16 15:46:

Pokud u Skylinku chcete zůstat,tak 1485,- není až o tolik moc než 55x24 měsíců.

Rozdíl 165,- Kč je zanedbatelný.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.02.16 15:34

No právě... Myslím,že podmínka toho inkasa je v tom,že si to můžou zvednout kdy chtějí... A to mám spočítané dávno, že 55x24 je míň než 1485. Ale tam mám zase jistotu,že mi nic nezvýší ;)

Datum: 20.02.16 15:52

jj, těžko odpovědět. Bývávaly časy, kdy Skylink sliboval základní programovou nabídku navždy zadarmo. Až ulovili dost lidí, tak ji zpoplatnili na 35,- měsíčně a dnes už je to 175.- KČ.

Další potenciální problém : vaše cena 55,- platí jen pro platby přes SIPO a přes inkaso. Jak správně píšete, tato možnost může kdykoliv skončit nebo cenu můžou kdykoliv zvednout.

Možná by stálo za to pouvažovat nad předplacením na dva roky. Podíl vychází přibližně na 62,- KČ měsíčně.

Datum: 20.02.16 21:32

Jak jsi přišel na těch 175Kč?

Datum: 20.02.16 15:56

Mesačné platby sú preto lacnejšie,lebo je tam možná cenová úprava po každom mesiaci,ak si zaplatite na dva roky,tak už nemôžu robiť s vami nič dva rokynesparvia,hoci iným by to dvihli,čiže si to tým kompenzujú prípadne rozdiely vo platbách.Inak čo sa týka satelitného príjmu je Skylink čo sa týka množstva programov po zaplatení servisného poriadku je najlacnejší zo všetkých.

doplněno 23.02.16 10:20:

Podľa posledných správ je to najlepšie mať zaplatené na dlhšiu dobu.Viď článok: http://www.zive.sk/clanok/112…ervisny-poplatok-uz-od-aprila

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.02.16 19:18

Nejrozumnější bude zaplatit to na ty dva roky a bude klid. Aspoň mám tu jistotu, že po ty dva roky mi to nezvednou. Děkuji všem za příspěvky ;)

Od: skylink
Datum: 23.02.16 13:02

Zdá se, že Sipo a Inkaso je totéž. Není tomu tak. Sipo musím vypovědět na poště a je to na dlouhé lokte. Inkaso si kdykoliv vypnu a zase zapnu. Nemusím platit, když se nedívám.

doplněno 23.02.16 15:51:

Ovšem Skylink má v podmínkách, že poplatek musím platit, byť při neplacení službu neposkytuje. Platba je prý hlavně na administraci. Takže při neplacení jsem dlužník a hned mi může exekutor ťukat na dveře.

Co nám někteří "vycinkali" to máme. Držet ústa a krok. Na sliby, že to bude na furt zadarmo nelze dát.

Datum: 27.02.16 07:24

Není pravda co píšete. Nemusím nikomu, ani Skylinku dokazovat, že jsem např. 4 měsíce mimo ČR. Což znamená že platit nebudu. Až dojedu domů, zajistím inkasní formou platbu a po doručení na jejich účet jedu dál. Nikde není napsané, že musím platit celý rok. Proti zvýšení poplatku mám inkaso´nastavené tak, že mám Multi balíček za 318,-Kč. Strop jsem na inkasu povolil na 320,-Kč. Takže když zdraží, vím že mi další dny po vypršení předplaceného termínu programy nepujdou. To znamená, že nevzniká ta situace, že by někdo spadl do dluhové pasti. Nenechte se oblbnout nějakýma exekutorama. Oni si to sami hlídají. Kdo má zaplaceno, dívá se.Kdo přestane platit, kartu prostě bloknou. Když za dva tři měsíce koupíte nějaký balíček z nabídky a dojdou jim peníze na účet, programy se vám obnoví. Píšu s vlastní skutečnosti.

Datum: 27.02.16 11:19

Uděláš dobře, když si to pořádně přečteš. V obchodních podmínkách to mají. A taky tam mají, že k obchodním podmínkám přistupuješ, pouhým otevřením a aktivováním karty.

Jistě obecně píší, že nikdo nebude za neplacení pokutován. Taky není žádná písemná smlouva a i mailová či adresa může být pochybná, takže ztotožnění asi by nebylo jednoduché. U Skylinku se nechá čekat všechno možné.

I budoucí roční poplatek je vyšší než dvanáct měsíčních poplatků 70 Kč což je proti logice. Může to znamenat jen jedno, že opětovně mají předem naplánované další zdražení jak se již 2x stalo.

Datum: 23.02.16 15:57

Měsíčně to je samozřejmě nejlevnější,ale tak mě napadlo,zda to třeba za půl roku nezvednou na 70,- měsíčně.
Kdyby za půl roku... http://www.digizone.cz/clanky…ho-zakaznici-platit-70-korun/

Datum: 23.02.16 20:37

Taky jsem si to právě přečetla na centrumu a chtěla napsat to samé ;) :-D

Od: martin12
Datum: 24.02.16 12:48

Stačí pro zrušení skylinku přestat platit přes SIPO servisní poplatek nebo se jim musí volat? Díky

Od: jmlc®
Datum: 24.02.16 12:56

Když přestanete platit poplatek, karta se blokne dočasně, po cca. půl roce se zneplatní. Jedná se o formu kreditu - předplaceného...

doplněno 24.02.16 14:41:

A nemá někdo alternativu "zdarma"? Platím státu poplatek za to, že mám možnost sledovat čt. Když nebudu mít satelit přes SKY link s poplatkem 70,- za měsíc, můžu si pořídit DIGI antenu (nemám signál ve vesnici pod kopcem, takže asi nějakou lepší) a k tomu set-top box, protože moje TV nemá možnost digi příjmu. Pořizovací částka bude vyšší než poplatek na 2 roky u SKY...

Zákonný poplatek hradit musím i když TV nemám... chci tedy programy zdarma... Kdo má nápad?

doplněno 24.02.16 14:59:

Stačí mi ČT1,2, případně 4 a 24, byl bych rád za déčko...pak potřebuji NOE (tuším je zdarma také), ostatní nepotřebuji. TV hraje z 90% na PS3 a sem tam na USB s pohádkami... Jakou ale mít kartu? Měnit satelitní přijímač nebo kartu?

Ze zkušenosti ale po neplacení karty právě tu kartu vyřadí a tím pádem mi vůbec nebude fungovat satelit - je teda nutné mít něco placeného, abych příjem přes satelit měl? Už jsem psal jinde, že CSlink byl zdarma - platil se jen satelit. Pak to přešlo na SKY link s poplatkem, který se ještě za ty dva roky předem dal zkousnout...

Toto už je lichva - chceš nebo nechceš... - ale jaké varianty pro člověka, který nechce nebo nemůže platit poplatky navíc...? Konkrétní kartu, satelit, poskytovatele...

Mám satelit Showbox S-301

Od: martin12
Datum: 24.02.16 12:57

Dobře, tím pádem stačí přestat platit a sama se zneplatní. Já jen aby kdyžtak nechtěli nějaké penále za neplacení.

Datum: 24.02.16 13:57

4. Co se stane, když Servisní poplatek neuhradím? Hrozí mi nějaké sankce?
Pokud k datu splatnosti Servisní poplatek neuhradíte, dojde k zastavení poskytování služby Skylink. Pokud následně (nejdéle do 1 roku) Servisní poplatek uhradíte nebo si předplatíte některý z programových balíčků, bude poskytování služby obnoveno. V opačném případě bude po uplynutí 1 roku Vaše dekódovací karta v souladu s Všeobecnými obchodními podmínkami vyřazena ze zákaznické evidence Skylinku. Žádné sankce vám v souvislosti s neuhrazením Servisního poplatku nehrozí.

zdroj: skylink

Datum: 24.02.16 14:45

Existuje legální možnost, že se SERPO neplatí. Ovšem z kódovaných stanic půjde jenom nabídka ČT

Datum: 24.02.16 14:50
jmlc: zdarma je pouze karta s programy ČT.
Prozatím taky pozemní příjem.
Kamarád platí někam do Ruska 5 dolarů měsíčně a má snad vše,co vysílá.Přes net, samozřejmě.

Datum: 24.02.16 15:18

Nevím zda se jedná o novou kartu, nebo stávající karta přejde do režimu karta ČT. V každém případě se SERPO neplatí. Noe a další není potřeba žádná karta.

https://karty.ceskatelevize.cz/custom/dk.php#cast0

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.02.16 14:34

Relativně levně, pokud nezdraží je balíček Mixbox. Od dubna SERPO za 70 Kč, balíček Mixbox je za 139 Kč a již se SERPO neplatí. Získáte celou nabídku Digital k tomu 6 placených kanálů a možnost dalších asi 10 placených kanálů přes internet přes Filmboxlive. Zároveň na Filmboxlive je velký archiv filmů. No správný přijímač včetně Firmware a pojedou i dva setoboxy. Setobox a internet současně v každém případě. A ten internet i několik instalací najednou. Třeba Smart, PC, tablet, chytrý mobil.

Datum: 16.03.16 10:29

Dříve jsem platil SKYLINK na dva roky dopředu,nyní praktikuji kupovaní balíčku 7 kanálů podle vlastního výběru na rok dopředu,jinak jsem zastáncem plateb v předstihu,tedy i internetu od o2,poplatku za radio a televize,či elektřiny.Nejsem milionář,ale žiji tak abych na to vše měl.Je pro mě nesmyslné platit poplatky po měsíci,když to jde zaplatit na půl roku až 1 rok dopředu,přímo z mého ůčtu na základě trvalého přikazu.Dluhy nemám rád a proto je ani nemám a poviné poplatky zaplatit musíte,jinak nemůžete využívat služby,které chcete mít,tak si to přeberte jak chcete.

Datum: 16.03.16 11:49

Nesmysl je to co tvrdíte. Možná každý měsíc platí ti co žijí z ruky do huby. Předplatit si je výhoda nějaké slevy. NIKOLIV u Skylinku. Tam roční, či dvouroční předplatné vyjde dráž než měsíční platba. Jediné vysvětlení, že mají v plánu další, v krátké době již čtvrté, zdražení tohoto poplatku.

Jistě taky ročně platíte ČEZu a RWE

Datum: 16.03.16 13:31

Myslím, že si Skylink kdyžtak napíše o doplatek a to bez servítek.

Od: havran
Datum: 19.03.16 17:37

U nich jistotu nemáš nikdy, když jsem začal používat Shitlink, tak to bylo zdarma,pouze cena karty. Najednou 29kč, a ejhle 33,chvíli klid, a 55, no a nyní od dubna 70kč.Jsem si skoro jistý, že nebude dlouho trvat a bude to za hezkých kulatých 100kč, to aby se lépe počítalo. Je třeba si od nich pomáhat pryč.Příjemný zážitek se S..linkem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.