Magnetický odlučovač nečistot

Od: Datum: 20.02.16 10:29 odpovědí: 3 změna: 20.02.16 15:36

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na magnetický odlučovač nečistot. Vybrali jsme kondenzační kotel Vaillant, ale když nám přišla faktura od vodáka, zaprotestovali jsme, že se cena navýšila o 3094,- v.č.DPH za magnetický odlučovač nečistot. Pán nam po telefonu sdělil, že tam magnetický odlučovač nečistot kotel nemusí mít. Chtěla jsem se zeptat nějakého odborníka, zda by mi laicky nevysvětlil k čemu magnetický odlučovač nečistot slouží...a co se případně staně, když ho tam nebudeme mít.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cicko*
Datum: 20.02.16 10:40

K čemu slouží je snad patrné z názvu. Co se stane, když tam nebude záleží na tom, v jakém prostředí bude pracovat. Zde je podstatné z jakého materiálu je zhotoven rozvod topného media a samotné výměníky (radiátory).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 11:25
avatar

Magnet by měl, podle některých výrobců, odstranit tvrdost vody.Odborníci jsou velmi skeptičtí,Prvky,které tvrdost způsobují,jsou ovlivněny magnetizmem,ale jen do určité míry.Rozhodně z vody odstraněny nejsou a magnetické zařízení jen snižuje schopnost usazování v topném systému.Ale po určité době dojde k usazování jemných kalů,které mohou kotel poškodit.Rozhodně by stálo za to,přemýšlet o použití změkčovačů vody,které tvrdost skutečně odstraní,jako iontoměniče,nebo reverzní osmoza.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 15:36
avatar

Magnetický odlučovat aý takový smysl nemá, snad jen pouze u nových po staru svařovaných rozvodů na vylouření možnosti poškozemí čerpadla případnými zbytky po svařování, které zůstaly v trubkách. Pokud je rozvod starý a byt ze železných trubek tak v nich se již majnetické nečistoty nemají jak tvořit, Plně postačí úprava vody v topném rozvodu s ohledem na její tvrdost a obsah minerálů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.