Proč topí jen 1/2 radiátoru?

Od: Datum: 18.02.16 22:56 odpovědí: 7 změna: 19.02.16 21:36

Dobrý den.

V domě mého bratra měnila firma některá - radiátory - žebrová ( plechová ) topení za nová - desková. Zjistili jsme, že topné všechny nové desky pod okny jsou teplé v podstatě jen asi od poloviny nahoru. Nahoře jsou moc horké a čím dal po desce k zemi je deska v podstatě studená. V bytě je nových desek 5, zůstalo dalších 5 žebrových radiátorů. U žebrových radiátorů je všude stejná teplota-nahoře i dole při zemi.

Všechny radiátory ( i deskové ) byly několikrát odvzdušněny.

Jedná se o radiátor klasik - Korado.

Čím by to mohlo být, že jsou ty nové všechny deskové radiátory od poloviny k zemi v podstatě studené?

Děkuji za případnou radu.

http://www.topenilevne.cz/radiator-klasik-22-300-800-radik-korado-p246/?utm_source=Google+n%C3%A1kupy&utm_medium=ppc&utm_campaign=Radi%C3%A1tor+Klasik+22-300/+800+-+Radik+-+Korado&gclid=CjwKEAiA9JW2BRDxtaq2ruDg22oSJACgtTxcTUw5CGefouq6G2k4RADiCj8715UhDQK4uJE23EdpHxoCLPjw_wcB


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.16 23:11
avatar

Klid, to je právě dobrá práce topení jakožto výměníku. Tak to má být. Nové radiátory předávají do okolí teplo správně a proto jsou na odvodu (v dolní části) chladnější.

Čistě technicky-teplo se nepředává, ale odebírá okolím.


doplněno 18.02.16 23:17:

Abych to přiblížil. Pokud byste radiátor obalili nějakým izolantem (vatou), tak bude horký celý. A to pro to, že z něj neuniká teplo (do okolí).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.02.16 23:24

No taky záleží na teplotě v místnosti,jestli je tam zima tak to v pořádku není.Každopádně máte snížený průtok a jde o to čím-termohlavice?-povolit na max,jestli nepomůže tak pod termohlavicí je průtokový ventil (nějaký jako foto) tam můžete přidat průtok.Ale opatrně ať si nerozházíte soustavu-vše si poznačte ať to můžete vrátit:).Také možná bude chtít přiškrtit ty staré žebrové,ale to snád měla seřídit firma*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 06:46
avatar

Odvzdušňovali? A stále fouká vzduch nebo jde ven pouze voda? Odvzdušnili naprosto dokonale?

Máte to pouze vy nebo i v jiných patrech? Nad vámi, pod vámi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 10:17

Odvz. opakovaně asi i 1 minuta - stále tekla horká voda.

Je rodinný dům. V dalším patře se to děje stejně, také byla vyměněna jen některá tělesa. Nové radiátory - dole také studená-studenější.

Datum: 19.02.16 06:49
avatar

Je to průtokem vody, málo teplé vody se dostane do radiátoru.

Ten kdo dělal výměnu radiátoru nevyvážil topnou soustavu. Jak ukazuje Magor, zkontrolujte nastavení spodku termohlavice.

Je třeba přivřít radiátor, který topí hodně, zdali se vylepší situace s deskovým .

Pokus - omyl, přivřít - otevřít, nebo odborník.


doplněno 19.02.16 11:08:

To je jen katalogový ovrázek, ještě jak máte ventily?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 11:05

Zdravím ,při výměně pouze půlky radiátoru se to nejčastěji stává , že se u starých radiátorů nechávají původní ventily. Ty můžou mít daleko větší průtok než nové . Voda si prostě řekne půjdu tam , kde mám nejmenší odpor. - pokud přiškrtíte staré radiátory a nové se ,,spraví" tak je to pravděpodobně tím. Také se někdy stane , že pokud máte na zpátečce u radiátoru detentor ( uzavíratelné šroubení) tak může být trošku přiškrceno - dá se povolit nebo plně uzavřít. Pokud vám dobře topí radiátory pouze blíže ke kotli , tak to může být i zaneseným filtrem.

Nikdy neodvzdušňujte preventivně. Pokud šáhnete na radiátor a bude na vrchu teplý tak nemá cenu odvzdušňovat. U korada používejte na odvzdušňování originální klíček ( asi 12 kč) nikdy né šroubovák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.16 21:36

Ahoj.

Někdy někdo přidává k těm Korádům uzavírací ventil i na spátečku. To se sundá šroubovací víčko a ukáže se díra na dvě velikosti imbus klíčů. Jestli to tam máš, tak mohou být klidně přivřeny a zase je ten průtok nějak negativně ovlivněn. Větším klíčkem povolíš pojistnou matku a menším pod ní vyšroubuješ ten šroub v těle ventilu.

Potíž bude nejspíše ve vyvážení soustavy. Rozhodně to měl dodělat pracovník firmy. Je tam samotíž a nebo je to hnané čerpadlem? Stejně bych nejdřív vyvažoval a potom případně přidával na čerpadle. Jestli to jde.

Použitím obou ventitů se potom dá zastavit přívod topné vody do radiátoru a ten po jeho vypuštění se dá sundat a měnit za jiný. Bez potřeby vypouštění celé soustavy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.