Kde umístnit přístřešek u rodinného domu

Od: Datum: 18.02.16 10:01 odpovědí: 4 změna: 23.02.16 22:55

Dobrý den,

Potřebuji poradit s vhodným umístnění přístřešku. Přítelkyně má jiný názor než já. Koukněte na letecký snímek pozemku. Světlého obdélníku si nevšímejte, to je obytný vůz. Pozemek je průjezdný z obou směrů, ale zamýšlený vjezd a vchod, bude na spodní straně monitoru, je to pohledová strana, v půlce snímku je garáž. Přístřešek bude z trámků a sedlovou střechou. Bude na auto a dřevo.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 18.02.16 10:17
avatar

jestli bude určen přístřešek na dřevo, budete asi chtít v zimě nebo na podzim pro dřevo chodit... a nebude se vám chtít chodit moc daleko. Budete tam chtít i posedět - a výhled určitě nechcete mít na silnici, resp. aby na vás čučeli lidi ze silnice...

Dal bych to takto


doplněno 18.02.16 10:42:

Jak nakreslil @ben, to je příjemné, logické,... jen se musíte dohodnout se sousedy. S ohledem na sousedské vztahy v případě jejich schválení bych doporučil písemný souhlas na náčrtku z katastru nemovitostí!


doplněno 18.02.16 10:56:

jj, chápu bene - pokud by chtěl dělat ještě pergolu, pak bych doporučil přístřešek hned vedle garáže a pergolu právě naproti domu -viz. váš náčrt. U tchýně jsem přístřešek udělal tak, aby v případě oslav bylo možné vyjet ven a udělat z toho "pergolu" ... nemá dostatek místa. Tazatel může mít peněz více (pozemek je relativně velký), takže může mít obé - přístřešek i pergolu.

Pokud má kuchyň s výhledem na západ - směr teoretická pergola - může mít pod dohledem děti i návštěvu a nošení nádobí atd. bude přímo z domu...

Příjezd ke garáži a garážovému přístřešku by byl jeden, jen na konci rozšířen. Mně by se to tak líbilo více :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.02.16 10:28
avatar

Dobrý den, vzhledem k tomu, že nevím, kde má dům vchod a okna (a také to je zřejmě dům hezký a nový), tak bych přístřešek umístil volně. Zřejmě viz černé vyznačení na obrázku - příjezd pro auto tam bude a do domu jen kousek (asi proti vchodu). Navíc nemusíte brát velký ohled na barvu fasády a materiál přístřešku. A lze ho i rozšiřovat např. o posezení nebo pergolu. Zdravím!

doplněno 18.02.16 10:47:

jmlc - tazatel má přítelkyni, tak ho čeká ještě hodně práce. Bude následovat bazén (a přístřešek pro jeho zázemí), zahradní krb nebo kuchyně, udírna, posezení, pergola, pískoviště pro děti atd. Takže, raději si vyčlenit větší prostor a proti vchodu do domu.

doplněno 23.02.16 18:17:

Tak, jak jste se rozhodl? Už víte, kde budete stavět?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 23.02.16 20:47

Na auto a dřevo... Auto = blízko vjezdu, aby se nemuselo pořád jezdit přes půl zahrady, ale zase ne moc aby se nákupy z auta a různé krámy nenosily daleko. Tj někam mezi vjezd a dům. Je dobré zachovat průjezd pro náklaďák dozadu do zarady, umístit aby to nestínilo výhledu, záhonu atd.

Dřevo - ne u baráku kdyby to chytlo, ne daleko aby se nemuselo nosit z dálky. Možná bych to řešil samostatným dřevníkem někde u plotu.

Si to zkuste vyznačit v terénu a používat "jakože tam je" a takhle nanečisto vyzkoušet víc variant.

U dřevníku je potřeba plac na štípání/ řezání.

Záleží i na směru větru, příp. stromy atd. To chce vidět na místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 23.02.16 22:55

Tyhle stavby se dávaj ze severní strany a zároveń ne daleko od domu, kvůli sněhu a pohodlnosti vůbec. Taky si už promyslete ostatní, co tam chcete mít, myslím třeba cestičky,záhony,stromy, skleník, rybníček, bazén,posezení, pergolu, sušák na prádlo, trampolinku či dětské pískoviště a průlezky.Na ty je třeba vidět z okna... Berte v úvahu slunko, nejčastější směr větru, parkování více aut ap.. Promyslete dobře, zpět už to jde těžko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.