Jakou koupit přikrývku?

Od: Datum: 18.02.16 02:19 odpovědí: 4 změna: 18.02.16 17:56

Čemu byste dali přednost? Vlněné, peří, duté vlákno? Ještě se chci poradit. Je jedno, jestli u potahu je materiálové složení 100% bavlna nebo bavlna / polyester?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.02.16 06:35

Záleží na tom, na kdy přikrývku chcete. Je dobré mít přikrývky, štepdeky, deky, dvě. Na zimu, s dutým vláknem teplejší a lehoučkou na léto. Náplní bývá nějaký polyester. Dokonce se dají koupit přikrývky dvě, které mají po obvodu několik druků a na zimu se dají sepnout. *nevi* U potahu si nejsem jistá. Některé potahy mají dobrou strukturu a jsou na omak velmi příjemné, ikdyž s bavlnou nemají vůbec nic společného. V podstatě je to lhostejné, protože deka je povlečená cíchou. :) Umělé materiály mají tu přednost, že nejsou cenově náročné a hlavně, dají se strčit do pračky. Vlnu a peří bych si pořídila jen tehdy, když je na ni, na visačce povoleno praní. Ale i tak, normálně malá pračka nevypere a musí se dát do čistírny na vyprání ve vodě. Nezapomínejte, že tyto materiály se používaly v době, kdy nic jiného nebylo k dostání a v ložnici do rána kamna dohořela, bylo velmi chladno. Dnes, v teplém bytě, není potřeba těžké a bohaté peřiny.

doplněno 18.02.16 10:31:

Nikdy se nenechejte zlákat barevnou přikrývkou nebo polštářem. To platí o potahu na posteli, madracích. Barevné bude vždycky prosvítat cíchami, prostěradlem a ty pak vypadají jako špinavé.

doplněno 19.02.16 07:34:

Duté vlákno, to je jako obchodní označení dost zavádějící, protože to používají všichni. Ale vpodstatě dutou srst mají severští psi. Mnohem lépe izoluije, udržuje teplo. Spací pytel z opravdového dutého vlákna, má snad 1,5 kg a je do -25ºC. Totéž platí o bundách polárníků. To, co se prodává v Jysku nebo v podobných obchodech, nemá vůbec s dutým vláknem nic společného. Je to jen název.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.16 13:08

Osobně jsem nadšená z Lamy alpaky v zimě a v létě mám jinou lehkou deku.Když spím potřebuju hodně teplo a pod dutým vláknem nikdy nebylo.Dostala jsem jí od rodičů,už je to pár let.Ta moje přikrývka je sice těžká,ale jak se zakryju,krásně mě obklopí a je v ní neskutečné teplo.Převlíkaní je fuška,ale na těle ta váha vůbec nevadí,asi proto je v ní tak teplo.Už jsem ale viděla na netu i novější,lehké,ale nejsou tak rozšířené.Jejich deky jsou známější.

Potah je mi celkem jedno,ale když je tam polyester,tak se podle mě bude lépe čistit,ale rozdíl v tom nevidím.Třeba se tady dočtu v čem je rozdíl.

Jinak když né lamu,tak jsem pro husí peří.Třeba musím mít polštáře z peří,duté vlákno nesnesu,špatně se mi spí.

doplněno 18.02.16 15:32:

...já si myslím,že na to lidi víc slyší,když se napíše 100%bavlna.Dřív všichni chtěli uměliny,byl to veliký boom a teď je zas moderní mít vše 100%bavlna.

doplněno 18.02.16 17:40:

jo,jo taky chápu,že na tom bude povlečení.Takže asi to bude opravdu fuk jaký materiál je pod tím.Já tu svoji přikrývku z Alpaky čistila vodou,mýdlem,kartáčem,protože jí mamka skladovala jen tak v úložném prostoru postele a prášilo se na ni...a jak navlhl obal,tak prosvítal hnědý materiál něco jako koudel:-Dale to bude asi ta lama.Jak je vyrábějí momentálně nevím.I na klasické deky si potrpím,protože nesnáším ty různé mikrovlákna,hebké deky apod.na dotek jsou mi nepříjemné.Mám deku Kira z Bellatexu http://www.bellatex.cz/nas_so…/?kategorie=24000000&strana=2 a je to hodně podobné staré dobré larise.Mají tam i ty z Alpaky,ale tu ještě nemám.

Ohodnoceno: 2x

Od: dota
Datum: 18.02.16 15:24

Doplním, proč jsem se ptal na ten polyester. S ním je pokrývka o 275 kč levnější, než za čistou bavlnu. Pokud bych věděl, že je to lepší, tak to vůbec neřeším, ale pokud je to jedno, tak proč vydávat o 275 kč navíc.

doplněno 18.02.16 15:33:

Ještě doplním, že je to nebylo u deky, ale u přikrývky, na to samozřejmě přijde ještě povlečení.

doplněno 18.02.16 15:38:

Jinak se přiznám, že jsem o dece z Lamy Alpaka předtím nikdy neslyšel. Díky za inspiraci.

Datum: 18.02.16 17:56

Lama je zvíře, taková veliká koza a ta má takovou zvláštní srst ze které se právě vyrábí ta vlna, které se říká Alpaka. je to jedno z nejdražších přírodních vláken. Také z ní můžete koupit velmi drahé svetry a používá se i k výrobě luxusních látek. Nebývá to 100% Alpaka, protože to by bylo příliš drahé. Ale je možné, že existuje při výrobě toho vlákna nějaký "odpad", který se zase zpracovává nějak jinak.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.