Stavba plotu

Od: Datum: 17.02.16 18:30 odpovědí: 12 změna: 17.02.16 22:36
Dobrý den,
máme dlouholeté problémy se sousedy. Naše pozemky odděluje jejich drátěný plot. Oni mají u plotu ještě vysazene tuje. My k nim nevidíme, ale oni mají pořád nějaký problém. Napadlo mě postavit si plot svůj. Ale jaký? Dřevěný? - bude stínit
Drátěný? - sice se k nám kdykoli podívají, ale náš pes nebude moci k jejich plotu
Nebo máte někdo jiný nápad?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 17.02.16 18:42

Tak vám nevím, když tak čtu váš dotaz, moc nechápu, jaký mají vaši sousedi problém. Prostě si jich nevšímejte a je po problému.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.02.16 19:03
Jo, kdyby to bylo tak jednoduché.
Datum: 17.02.16 19:06

Vaši sousedi mají svůj drátěný plot. U plotu jsou tuje, takže k vám sousedi nevidí. Vy si přesto chcete postatvi plot vlastní. Co to vyřeší?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 17.02.16 19:16

Přesně tak - také nechápu, oč jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 19:37
Vidím, že se musím víc rozepsat, alespoň o posledním problému.
Sousedka si pořídila kachny, které sbírají slimaky.
Měli jsme dva psy(o jednoho jsme přišli)
a jim se podařilo podhrabat k sousedům a pár kachen a slepic zakousli. Bez debat jsem uznala chybu a škodu sousedce uhradila.Koupila jsem elektronický ohradník. Se sousedkou jsem se domluvila na tom, že jejich plotem protáhnu vodící drát. Měla obavy, aby to nevadilo kachnam. Vysvětlila jsem jí jak to funguje.
Do teď byl klid. A to je asi ten problém.
Dnes mi tvrdí, že mi tenkrát řekla, abych se zeptala jejího pritele(nejsou manželé) jestli mu ten drát v plotě nebude vadit. Ale to lže.
A teď po několika měsících si prý teprve všimli toho drátu a jemu samozřejmě vadí a chtějí ho vyndat. Dobře, vadí jim to, vyndáme ho, ale co dál. Ten drát musím na něco dát.
A proto řeším plot. Nechci s nimi mít nic společného.
Od: vilik
Datum: 17.02.16 19:48

Pár estetických kolíků a je po problému.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.02.16 19:50
avatar

Neni přeci problém na svém pozemku asi 10cm od sousedova plotu natlouci nějaké okrasné nebo obyčejné kolíky a po nich vést drát ohradniku. Jednoduché a levné a nepotřebujete žádné povolení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 22:36
avatar

Drát může být i v zemi. Známý to tak má a pes dnes už i bez obojku tuto hranici nepřekračuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hk
Datum: 17.02.16 19:54

Takže sousedé mají problémy s vámi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.02.16 20:00
Ano, z toho co víte se to tak dá chápat.
Od: strakatypes
Datum: 17.02.16 19:51

Majitel, nebo chovatel jakéhokoliv zvířete je povinnen zabezpečit svůj chov, své zvíře tak, aby nevnikal na sousední pozemky a nepůsobil škody. Postavte si svůj bytelný plot a mějte ho jako výběh pro psa, a aby nešel podhrabat. Nevím, jakou mezeru, to si zjistěte na stavebním, ale třeba od sousedovic hranic /plotu/ třeba 80 cm.

Prostě si zmenšíte pozemek.

Sousedovi na kachny jeho vachrlatý plot stačí, ale Vy si musíte svého psa pohlídat. Pokud nechcete mít mezi ploty mezeru /na sekačku a nezapomenout na vrátka/, tak byste museli udělat dohodu, že postavíte nový plot na hranici i s podhrabovými deskami. To se Vám ale nebude chtít, protože plot je sousedů. Ale pokud chcete mít klid a nezmenšovat si pozemek, tak jedině takto.

Případně mít psa stále pod dohledem a jinak v kotci. Co udělat větší kotec, s větším výběhem a chodit prostě se psem na procházky, případně mu na zahradě házet klacíky a potom opět zavřít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.02.16 21:20

Plot bych nestavěla, pozemek si nezmenšovala, ale zakoupila klasické tyčky k ohradníku (který již máte) a zatloukla je přímo před plot souseda z mé strany. Kde je problém? . Levné, rychlé řešení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.