Čím rozdrtit, rozřezat větší množství papíru?

Od: Datum: 17.02.16 14:49 odpovědí: 8 změna: 20.02.16 14:26

Potřeboval bych veškerý nalezený papír něčím rozřezat nebo rozmixovat nebo tak podobně. Potřebuji ten papír spálit a pálit ho v kusech je zdlouhavé.

Sice jsem kutil, ale tady mě nenapadá učinný efekt. Kdysi jsem dělal takovou kaši jenže ten papír jsem musel ručně roztrhat pak namočit a vrtačkou s takovou metlou rozmixovat.

Chci vyrobit něco jako brikety, ale bez briketovače jen lehce lisované ručně. V pořádně roztopených kamnech hoří i mokré dřevo nebo piliny, takže bych tou odkapanou kaší přikládal.

Dva problemy by to vyřešilo:

1. ohřát se

2. zbavit se papíru

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 17.02.16 14:59

Nevím, kolik máte papíru. Nicméně předpokládám, že vaše problémy by vyřešil i sběrný dvůr či modrý kontejner. Zas tolik se tím asi neohřejete, otázka je, jestli vynaložený čas a náklady nakonec nebudou na výrobu spalitelné hmoty vyšší než zisk tepla. Nebo tím normálně můžete přikládat postupně.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.02.16 17:01

] Dobrý den vena. Já si myslím,že je přece jenom třeba na topení použít prosušené tzv. papírové brikgety. Na stránkách Receptáře sleduji náměty, jak lze využít novinového papíru k výrobě briket a tyhle mi přijdou jednoduché, třeba se vám budou hodit. Nápad č.1 není zapotřebí žádný speciální lis, neboť s úspěchem můžete použít starý pákový kráječ na bramborové hranolky (výrobcem je Mechanika Praha).Novinový papír, namočený dva dny ve vodě a natrhaný na kousky zpracujeme následovně: rukama vymodelujeme malé hrudky, předem z nich vymačkáme vodu a pak je vložíme do kráječe. Před lisováním z kráječe vyjmeme umělohmotnou vložku (slouží k přitlačování brambor) a na konec lisu vložíme čtvereček z pevné silonové síťky. Zmáčknutím páky z hrudky vytlačíme zbylou vodu.V případě nutnosti můžeme hrudku otočit a postup opakovat. Vzniklé malé hrudky pak usušíme na topení.;)Nápad č.2Forma na brikety- Nejdříve papír natrhám, pak jej namočím. Nechám jej pořádně nasát vodou a pak jej válečkem utloukám.Vezmu si okapovou rouru o Ø 10 cm a uříznu z ní část tak, jak chci mít dlouhé brikety. Vznikne vlastně forma. Do ní navrtám nepravidelné otvory o Ø 5 mm a zevnitř je začistím. Namočený papír jednou rukou ukládám do formy a druhou jej utloukám tloučkem na brambory. Briketu potom vyklepnu a usuším.;)Nápad č.3Nejdříve si z PET láhví vyrobíme formy. Na jednu formu budeme potřebovat dvě PET láhve (1-2,5 l) o stejném průměru a výšce. Vršky obou láhví odřízneme pod místem zaoblení tak, aby byl zachován jejich stejný průměr. První láhvi odřízneme dno a rozstřihneme ji podélně, u druhé láhve rozžhaveným hřebíkem propálíme do dna několik otvorů.Ze stránky novin nebo jiného kusu papíru zhotovíme obal pro briketu. Stránku novin přeložíme na polovinu, stočíme na průměr lahví, vložíme do podélně proříznutého korpusu z první láhve, zasuneme do láhve s děrovaným dnem a vyformujeme dno obalu. Na opačném konci zhotovíme manžetu, stačí, když okraje papírového obalu přesadíme přes okraje láhví.Do těchto forem pak pěchujeme papír, namočený 24 hodin ve vodě. Můžeme přidávat i dřevitou drť (piliny, klacíky, slámu, dřevité stonky rostlin a podobně).Objem dřevité drtě může tvořit až tři čtvrtiny obsahu, smočený papír drť v briketě vyváže. K pěchování použijeme silnější klacek, polínko nebo si zhotovíme jednoduchý ládovač.Po upěchování necháme briketu ve formě stát asi dva dny až jeden týden. Přebytečná voda obsažená ve smočeném papíru odteče a vypaří se.Po vyndání z formy briketu uzavřeme založením manžety papírového obalu. Pokud náhodou obal protrhneme, obalíme briketu dalším papírem, konce založíme a přelepíme kouskem lepící pásky.

Spalováním přiměřeného počtu vlhkých briket se z nich při správné teplotě voda vypařuje, pára se rozkládá na kyslík a vodík. Tím zvýšíme výhřevnost kamen a uspoříme topivo. Ostatní vlhké brikety uložíme na vhodné místo, kde se budou dále vysoušet.

Legenda k obrázku

1.Odřízneme vršek a dno první láhve, válec příčně rozstříhneme.2.Od druhé láhve odřízneme vršek a do dna vypálíme otvory.3.Na druhé láhvi zhotovíme papírovou vložku (korpus) a vložíme do válce z první láhve.4.Zhotovíme manžetu a upravíme dno na papírové vložce.5.Válec s papírovou vložkou vložíme do láhve s děrovaným dnem.6.Forma je připravená k plnění a pěchování.7.Prostý lis s pěchovadlem zhotovíme z latěk.8.Ruční dřevěné pěchovadlo.

Český kutil si poradí ve všem ! Tož,tak.:-D

Ohodnoceno: 1x

Od: vena*
Datum: 18.02.16 01:18

No a právě mě jde o to abych ty noviny a časopisy nemusel ručně trhat, protože třeba natrhat metrák časopisů by bylo na dlouho.

Jinak s tím dvorem, to jsem čekal, že bude taková zmínka, škoda, že jsem se s rodinou nevsadil vyhrál bych.

Odvézt to také nemohu, nemám čím.

Ale zase kdybych to měl možnost odvézt do výkupny tak za proměněných 200Kč bych mohl koupit cca 30kg briket dřevěných.

Tak nevím co je lepší? 1metrák novin nebo 30Kg dřevěných briket?

Od: vilik
Datum: 18.02.16 09:35

Když​ jste to čekal, tak to asi není špatná možnost. Podívejte, můj názor je, že kvůli briketám z metráku papíru nebudu 2 hodiny šaškovat a vyrábět nějaký přípravek s nákladem 250 korun. Ona i vrtačka něco spotřebuje a kvůli pár briketám se to ani časově nevyplatí. Nemám li v místě sběrnu a jel bych do nejbližší 15 km, tak bych o této možnosti uvažoval jedině v případě, že tam jezdím taky na nákup. Takže zbývají 2 možnosti. Jedna spálit přímo a druhá modrý kontejner. Ty jsou snad všude. Jestli ale máte stálý přísun papíru v metrácích, udělejte si nějakou mašinku - řezačku na elektřinu, ona se určitě vyplatí. Jestli fakt musíte ušetřit za otop i dvě stovky, ale nechcete to pálit přímo, tak to jednorázově natrhejte, nebo třeba namočené rozmělněte šťouchákem na brambory pro prasata, ono to třeba stačit bude. Připomíná mi to ale lidi, co kupují plastové formy na výrobu zámkové dlažby, aby za cenu měsíční práce navíc ušetřili na pokládce chodníku okolo domu pět stovek. Tak se nezlobte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.02.16 15:49

Největší problém při pálení papíru - potisku-je v obsahu kaolinu v ppíru.Většina tiskovin používá hlazený papír s obsahem minerálů až 70%.Křída v papíru způsobí,že je papír téměř nehořlavý a po shoření zbude hodně popela.Je tedy výroba briket neekonomická.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: jenda2
Datum: 19.02.16 12:20

už jsem pro známého toto řešil. Pro nasekání papíru jsem mírně upravil drtič větví. Pípírové kartony jsou nežezané na pásky šířky do 100 mm, které se zasunují do drtiče. Ten z nich naseká drt. Protože je to šetřílek, z rozdrceného papíru a dřevených plin s vodou vytvořil kaši, kterou podle výše uvedeného příspěvku lisoval na brikety. Pak s tím praštil a koupil si tepelné čerpadlo Comfee, kterým chladí i topí. Ze samotného papíru je neskutečné množství popela a výhřevnost nijak neoslní. Obstarávat piliny je komplikované.

Ohodnoceno: 2x

Od: vena*
Datum: 20.02.16 08:19

To je dobrý nápad, něco takového jsem přesně myslel akorát nemám ten zahradní drtič, ale mám ruční elektrickou strunovou sekačku, už jsem se s ní kdysi pokoušel ten papír nadrtit ono by to i šlo, ale spotřebovává to tu strunu a dále to hodně práší a jelikož jsem alergik tak takto to nelze, tak samozřejmě dala by se dát nějaká krytka. Dalo by se místo té struny dát nějaký nůž nebo něco v tom smyslu? Ta sekačka má 300W motorek a 10 000 otáček. Výkon má uspokojivý, jsem s ní normálně osekával živý plot.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.