Jak na vyvložkování komína

Od: Datum: 17.02.16 07:34 odpovědí: 3 změna: 17.02.16 13:37

Budou nám dělat kotel na peletky a doporučili nám vyvložkovat komín. Bez toho prý rosný bod by nám mohl dělat fleky na komíně v bytě. Prý stačí do komína dát tu nerezovou vložku - není třeba kolem ní dát nějaké zateplení? Myslíte, že to vyvložkování si zvládneme udělat sami, jak nám firma tvrdí. Prý by nám jen dovezla materiál (nýtky a ty roury), nemá nyní na tuto práci ve výšce člověka. Udělat si to sami by nám nevadilo, každá ušetřená koruna se hodí. Na co si dát u vložkování pozor + zvládne to amatér? Děkujiiiii )


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.02.16 09:55

Při troše zručnosti a pokud netrpíte závratěmi, zvládnete vyvložkování sami. Musíte ale znát předepsané parametry a ty dodržet, čímž předejdete pozdějším potížím při revizi. V první řadě si zrcátkem prohlédněte průduch, zda vám někde nepřečnívá cihla nebo není zazděný trámek apod. Při instalaci tzv. husího krku s vložkou neotáčejte, neboť by se vám mohla rozplést a opětovné spletení do zámků je docela pakárna. Oba konce vložky si nejprve snýtujte, aby se nerozpletla. Vše podstatné by vám měli vysvětlit na firmě, ale není to nic nezvládnutelného. Směle do toho.


doplněno 17.02.16 10:03:

Máte-li průduch lehce uhnutý (do zatáčky), pak si na konec vložky přivažte provaz, vhoďte jej do průduchu a mírným tahem si tak můžete vložku směrovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda2
Datum: 17.02.16 12:54

Nepíšete v dotazu, jaký nejmenší průměr současného komína máte. pro pevná paliva je tuším nejmenší vnitřní průměr cca 140mm, čili otvor asi 150 mm po celé výšce komína. Jestli je ten váš rovný, mělo by to jít. Cena vložkování je zhruba 1000,- za metr. Včetně revizní zprávy. Jen to napojení bude trochu oříšek.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.02.16 13:37

Ahoj.

Pokud ta vložka bude sesazována z metrových nerezových kusů, je nutné, aby je pracovníci firmy udělali tak aby šla spodní trubka vsadit do horní trubky. Je to tak na provoz na tuhá paliva. Pro plyn je to opačně. Horní trubka dovnitř té spodní. Pro bezproblémový odtok kondenzované vlhkosti. A dole musí být T kus s vyvedením do odkapávací nádobky. Hodí se tam udělat i kontrolní otvor s dvířky. Pro kontrolu zrcátkem.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.