Zábrana proti spadnutí truhlíku z parapetů

Od: Datum: 16.02.16 19:05 odpovědí: 17 změna: 13.04.16 21:04

dobrý den

snažím se vymyslet nějakou zábranu proti spadnutí truhlíku z parapetů.

koupil jsem dřevěnou násadu na koště a 2 gumové přísavky (co bývají závěsné háčky na obkladačky). To jsem myslel abych si nepoškodil fasádu na špaletách(fasádu). Do jedné stranu te dřevěné násady jsem vyvrtal díru a vtlačil matici. Do gumové přísavky jsem vtlačil šroubek. Takže představa je, že dám hotovou zábranu mezi špalety, a tím že budu otáčet tou dřevěnou násadou, tak na tom závitu se mi to bude odtáčet a tím se to šprajcne.

Fungovat to funguje ale nevím jak to udělat na druhé straně té násady. Teď je tam navdro přišroubovaná ta gumová přisavka. Když točím násadou, tak právě ta co je přišroubovaná na pevno, tak tá přísavka "chodí" po fasádě a není to ono. Dokonalé by to bylo, aby matice a závitový šroubek byl na obou stranách. Z jedné strany to je OK, ale na druhé straně by musel být jak šroubek tak matice s opačným závitem, aby výsledek byl ideální. Jenže koupit u nás nelze a ani nemám možnost sehnat opačné závitníky.

napadá vás něco jak přichytit na druhé straně gumovou přísavku k násadě, tak aby přísavka byla pevně na špaletě a točila se pouze násada? A druhá strana s tím závitem docílí pak toho, že se to roztáhne. 3roubek je dostatečně dlouhý na to.

děkuji za rady,pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 16.02.16 19:10

Tak na te pevne strane odstran maticku a nech dostatecne dlouhy sroubek chodit na volno v dire. Dira bude presne na prumer sroubku (ani to pak konec koncu nemusi byt sroubek, ale hladka tycka), aby to nevyklalo a aby se na tom drevena tycka hezky protacela. Kdyz je to rozeprene, tak to nikam neutece, i kdyz to nebude nijak zajistene.

doplněno 16.02.16 19:14:

A jeste to muzes vylepsit nejakym kovovym pouzdrem, v kterem to bude chodit, pac ve dreve by se to stejnak mohlo zasekavat a nakonec tam muzes dat i vazelinu.

Ohodnoceno: 1x

Od: axus®
Datum: 16.02.16 19:12

Jen by me zajimalo, jak mas zajisteno, ze ta gumova prisavka se po rozepreni nezmackne a hlava sroubu stejnak okno/zed neodre. Vzdyt se to o tu hlavu musi oprit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.02.16 19:28

díky to sem taky měl na mysli že asi tak jednoduše by to asi šlo...jen šlo by nějak zajistit tu tyčka (třeba tu hladkou) k tomu pouzdu, aby když to na zimu sundám, aby to nebylo na 2 kusy, ale aby to bylo jako jeden celek? je to sice banalita a není duležita,...ale kdyby nahodou jste měli nápad...

tu hlavu šroubku chci pořádně zasilikonovat a mělo by být OK.

nebo máte v myšlence jinou (podloužku)? budu rád. díky

Datum: 16.02.16 19:50

Tohle nemůře fungovat. Ta přísavka tam k ničemu nebude a silikon to nezachrání. Udělal bych uchycení do odvětrávacích otvorů. Inspiraci máš třeba TADY.

doplněno 16.02.16 23:53:

Aby to drželo, tak ta hlava šroubu bude muset být natvrdo ve fasádě. Přísavka i silikon pod tlakem povolí. A další věc, počítáš s průhybem té násady?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.02.16 20:38

proč by to nemohlo fungovat? tuto gumovou přisavku jsem volil jen pouze že je levná a zabrani poškrabani omítky. a proč by silikon to nezachranil? jako že se na tom nechytne?

Datum: 16.02.16 19:53

Tento problém jsem řešil v minulém roce.Když už mi spadnul třetí truhlík.Máme plastová okna, do větracích otvorů, pod každým oknem jsem upravil šroubky podobně jako to je u plastových skleníků.Šroub zbrousit ze dvou stran na šířku otvoru, zastrčit a ve volném prostoru uvnitř oken pootočit a s podložkou matku z venku utáhnout.Dobré jsou šrouby s plochou hlavou. Šroubek delší k němu už jenom přišroubovat účka z plochého železa velikosti-hloubky- truhlíku a na konec účka přišroubovat závitovou tyč, která truhlíkům nedovolí spadnout .Že loni hodně foukalo , toto zařízení se osvědčilo a všech dvanáct samozavlažovacích truhlíků přežilo bez újmy.

Datum: 16.02.16 20:38

Místo ty matky, bych do tý násady bouchnul šroub s opačným závitem, a mezi něj a tu přísavku dej napínací matici a tou tu rozpěru zafixuješ aniž by se přísavky točily.

Datum: 16.02.16 20:40

rozumím, ale šroub s opačným závitem nemám, nelze u nás koupit

Datum: 16.02.16 20:57

Datum: 16.02.16 22:29

Do truhlíku ,jeho okraje,vyvrtám dvě dírky,asi 5 cm od okrajů a těmi prostrčím vlasec na štiky.Ten protáhnu pod zavřeným rámem okna do místnosti,kde oba konce uvážu na tyčku přibližně dlouhou tak jak je truhlík.To je vše .Sˇkoda, že není sezona,ukázal bych vše názorně.

Datum: 17.02.16 06:14

Jednoduché a může fungovat,bravo.

Datum: 17.02.16 07:33

a ta tyčka je ale vevnitř pod oknem? (mezi parapetem a oknem)?

Datum: 17.02.16 15:45

Bratrh, můžete pak otevřít všechna okna současně? Truhlík drží na tyči, na uvázaném vlasci?

Datum: 13.04.16 21:04

zdravim, mohl bych tě poprosit foto? nebo vysvětlit... ty vyvrtané díry v truhliku jsou dole nebo nahoře? a ta tyčka uvnitř pak je opřená zespoda zavřeného okna? díky za info nebo raději foto

Datum: 17.02.16 08:45

Tak vyndat tu matku, předvrat hlubší díru, a nabouchnout do ní závitovou tyč. Taky se dá jestli máš truhlíky před oknem, které se neotvírá každý den, provrtat do truhlíku dírky, provlíknout slabý splétaný provázek a jednoduše přivřít do okna. Ale záleží jaký maš okna, na starých špaletovkách to jde v pohodě.

Datum: 17.02.16 18:09

tak asi udělám to co sem si tak v duchu myslel a psal i axus

kdyby ale Vás něco napadlo, čím bych mohl nahradit tu gumovou přísavku za něco jiného podobného...budu rád

díky

Datum: 19.02.16 17:22

koupil jsem si napinák, a tam je jak normální tak opačný závit s "matici", takže tímto je to vyřešené. Jen furt přemýšlim nad těma koncovkama...zatím mám ty gumové, kdyby vás někoho napadlo něco jiného...díky za tip

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.